A Brit Birodalom miért nem volt képes felépíteni egyetlen egy ipari mamutvállalatot sem a II.VH előtt?
A Brit Birodalom miért nem volt képes felépíteni egyetlen egy ipari mamutvállalatot sem a II.VH előtt?
Több tucat amerikai és német vállalat munkásainak száma elérte a 100,000 főt az I.VH előtt már, de a Briteknél a legnagyobb Vickers csak 22.000 embert alkalmazott. Náluk még a Weiss Manfréd Művek is lehetett volna messze legnagyobb cég.
Kedves Kérdező!
Megint nem olvasod végig a saját magad által linkelt oldal szövegét, csak kimazsolázod belőle a neked tetsző részletet.
Te linkelted: [link]
„This growht would have been even more significant had nearly 5.4 million Germans not emigrated over these 95 years, primarily (90 per cent) to the USA.”
Vagyis Németországból 5 400 000 ember vándorolt ki a nagy gazdasági fellendülés időszakaiban, 1816 és 1910 között, 90 %-ban éppen az Amerikai Egyesült Államokba. Ez azt jelenti, hogy a német gazdasági fellendülés ellenére, a német lakosságból közel 5 000 000 ember vonzóbbnak találta az Egyesült Államokat az iparilag prosperáló Németországnál, és dobbantott Amerikába.
Ebben ez áll: „By 1913 Germany had become, second to Great Britain , the largest foreign trading nation in the world; in terms of per capita gross national product, Germany took third palce amongst the large industrial nations, behind the USA and Great Britain.”
Azaz 1913-ban Németország az Egyesült Államok és Nagy-Britannia után még mindig csak a harmadik helyen állt bruttó nemzeti termék terén (gross national product) terén.
Kedves Kérdező!
Ezt írtad: "Csak az USA-nak volt nagyobb gyáripara mint a németeknek, azonban az amerikai termékeket nem tartották az európai országban elég megbízható minőségűnek, ezért kevésbé voltak sikeresek az európai exportban."
Ez azonban nem igaz.
Az Amerikai Egyesült Államok, a 19. század derekától, saját fejlődő iparát védendő, erősen protekcionista gazdaságpolitikát folytatva, brutális mértékű védővámokkal szinte teljesen kizárta az európai konkurenciát a saját piacáról.
Cserébe az európai országok is védővámokkal sújtották az amerikai iparcikkeket, melyek így csak a konkurenciánál magasabb áron jelenhettek meg az európai piacokon.
Ezért nem volt olyan jelentős az amerikai ipari export Európába, az I. világháború előtt. Nem az amerikai iparcikkek minősége jelentett problémát, hanem a vámok miatt az áruk,
"Az Amerikai Egyesült Államok, a 19. század derekától, saját fejlődő iparát védendő, erősen protekcionista gazdaságpolitikát folytatva, brutális mértékű védővámokkal szinte teljesen kizárta az európai konkurenciát a saját piacáról."
Tipikus példája a [link] szalmabáb érvelési hibának és az off-topic-nak. Senki nem állította az ellenkezőjét, és nem is volt ez téma, de te (ki tudja miért) beraktad ide.
"Cserébe az európai országok is védővámokkal sújtották az amerikai iparcikkeket, melyek így csak a konkurenciánál magasabb áron jelenhettek meg az európai piacokon."
Az EU nem létezett koriban, sem közös EU vámhatár. A Francia Német Olasz Osztrák-Magyar stb.. ugyanolyan védővámokat állítottak fel saját nemzeti iparuk védelmére más EU országokkal szemben is.
Tehát nem létezett egy külön diszkrimináció csak az amerikai termékekkel kapcsolatban.
"Ezért nem volt olyan jelentős az amerikai ipari export Európába, az I. világháború előtt. Nem az amerikai iparcikkek minősége jelentett problémát, hanem a vámok miatt az áruk,"
Az amerikai termékek olcsóbbak voltak mint a németek a hatalmas és olcsó amerikai nyersanyagkészlet miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!