Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Miért kell barátnő/barát...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell barátnő/barát tiniként/fiatalként? Miért ilyen lényeges ez fiatalként?

Figyelt kérdés
Én fiú vagyok és nekem abszolút nem kell barátnő! Teljesen felesleges szerintem. Miért tekintenek úgy erre, mintha valami létszükséglet lenne? Én élem boldogan az életem és nem akarok túl hamar felnőni, ha egyszer még nincs itt az ideje. Szerintem nevetséges és rossz dolog, ha egy 14-16 körüli fiú, meg lány összebújik, csókolózik, meg ölelkezik. Miért van szükség erre? Jó persze... néha én is szeretném, ha lenne valakim, aki szeret, de utána rádöbbenek, hogy ennyi idősen vannak sokkal fontosabb dolgok is az életben és a fiatalkorban, mint ezeket elsietni és ezekkel foglalkozni. Nekem sem volt még soha sem barátnőm, most még nem is szeretnék, ennyire fiatal tiniként. Az szerintem különösen röhejes, amikor egy tini vagy egy fiatal ezért szomorú, mert nincs párja. Szerintem semmit nem kell elsietni, mindenki ráér még ezzel foglalkozni, pláne úgy, hogy fiatalként még nagyon korai rengetegszer ez is! Fel kell nőni egy párkapcsolathoz. A lényeges dolgokkal kell foglalkozni ennyi idősen. Nem kell párkapcsolat. Miért lényeges ez? Nem annyira lényeges ez... Nem ad semmit ennyi idősen még az élethez. Nekem sem lesz barátnőm felnőtt koromig, ami 20 évesként kezdődik. Sokak kivállóan életben maradtak, úgy, hogy csak 20 évesen koruk körül lett pár kapcsolatuk.

2020. okt. 24. 23:40
 21/94 anonim ***** válasza:
93%

Azért, mert a szerelem jó érzés, és, ha viszonzott, miért ne akarnánk megélni egymással?

Ha racionális érveket kéne mondanom, azt mondanám, hogy a csók, ölelés, testi közelség (urambocsáss szex) boldogsághormonokat (endorfint és oxitocint) szabadít fel, melyek segítik a kötődést, a kapcsolat elmélyülését.

A beteljesedett szerelem tehát boldoggá tesz, míg a beteljesületlenbe talán bele is keseredhet egy ember (tapasztalat: 15 évesen lettem nagyon szerelmes, bő 2 évig sírtam a srác után), ami nem kellemes, úgyhogy, ha lehet, ezt mindenki megspórolná, de sajnos ez nem feltétlen lehetséges.

Mindenesetre kívánom neked, hogy mire 20 éves leszel, érzelmileg fejlődsz, és nem ilyen hülyén és ridegen mész bele majd egy kapcsolatba!

2020. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/94 anonim ***** válasza:
92%

De felnőttként is ugyanúgy eltereli a figyelmedet a családodról, a barátaidról (és pl ha egyetemista vagy, a tanulásról is), sőt, akkor ugye már a munkáról is...


Ha pedig nagyon kötözködünk már, akkor ennyi erővel ne barátkozzon senki, mert eltereli a figyeled a családodról... Vagy ne foglalkozz a családoddal, mert akkor a barátokra nem jut elég idő... Vagy ne foglalkozz a családoddal és a barátaiddal, mert akkor mikor tanulsz? Érdekes, ha ez a három elfoglaltság megfér egymás mellett, miért ne férne bele az idődbe egy barátnő is?

2020. okt. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/94 A kérdező kommentje:
Egy párkapcsolathoz fel kell nőni, ennyi idősen pedig nem elég érettek rá és korai is. A többi viszont fontos dolog ennyi fiatalként. 20 éves kor felett, már elég érett az ember egy kapcsolatra. Felesleges fiatalon egy párkapcsolat. Nagyon korai és másról tereli csak el a figyelmét mindenkinek. A csók, ölelés, összebújás, a szex meg pláne nagyon korai még. Fel kell nőni! Nem erre kell koncentrálni, van temérdek más dolog is. Fiatalon még korai!
2020. okt. 25. 18:20
 24/94 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ezt elmondtad már vagy ezerszer. Reagálnál mással is arra, amit írunk? Mert így még csak nem is élvezet vitatkozni...
2020. okt. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/94 anonim ***** válasza:
92%
Ja, nem is értem, néhányan miért veszik még mindig a fáradságot, hogy beleálljanak a vitába. Sőt, ez nem is vita.
2020. okt. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/94 anonim ***** válasza:
91%

Ha hiszik, ha nem, én ezt kettős kérdésnek tartom. Részben igaz, mert nekem sem ez volt akkor a legfontosabb. Talán mert nekem se sikerült. 17 évesen voltam először szerelmes, a fiú persze elutasított. Utána még voltam egyszer-kétszer, szintén viszonzatlanul. 25 éves koromban ismertem meg a páromat, igaz, akkor csak barátok voltunk, mert neki volt kedvese. Aztán össze- majd elkerültünk egymástól, végül újra találkoztunk. Most 40 évesek vagyunk, és együtt élünk.

Elmondható tehát, hogy nekem kamaszkorban, tizenévesen nem voltak ilyen "élményeim". Jóval később, húszas évek második felében éltem át azt, amit sokan 15-18 évesen. Későn érő típus vagyok, mellette nehezen barátkozok, és más probléma is van.

2020. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/94 anonim ***** válasza:
94%

19 es vagyok.


Ezeket azért mondod mert nincs semmi tapasztalatod az életben. Szerintem ezt a baromságot amit hajtogatsz azt is a szüleidtől hallotad és helyesbíteném az előző válaszom. Nekem barátnő mellet jut időm a szüleimre, tanulásra, barátaimra és még dolgozok is.

2020. okt. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/94 A kérdező kommentje:
Szerintem is így van. Nem marad le senki semmiről, ha megvárja, a maga idejét és olyan 20 éves kora körül, éretten lesz kapcsolata.
2020. okt. 25. 19:26
 29/94 anonim ***** válasza:
93%
Nincs is azzal baj, hogy ezt te így gondolod, de mindeki más ne legyen már hülyének nézve, amiért ők meg nem így gondolják... Ez b*ssza a csőröm, nem az, hogy te mikor akarsz csajt.
2020. okt. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/94 anonim ***** válasza:
2%
úgy látom én leszek az egyetlen értelmes válaszoló. szerintem sincs semmi szükség párkapcsolatra a tiniknek, a 14-18 évesek nem elég érettek egy kapcsolathoz, csak azért kell párkapcsolat hogy legyen kivel b@szni meg mert milyen menő, bőven ráérnek erre ha érettebbek lesznek
2020. okt. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!