Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mitől ennyire népszrű A BTS...

Mitől ennyire népszrű A BTS és a Blackpink?

Figyelt kérdés

A kérdés azért fogalmazódott meg, mert én már több, mint 10 éve hallgatom a kpop-ot, de egyszerűen nekem teljesen homály, hogy ez a kettő mitől lett ennyire népszerű. Mivel szerintem annyival nem jobbak mint a többi. Sőt szerintem 100szor jobbak is vannak. Illetve a másik, ami megfogalmazódott bennem, hogy tapasztalatom szerint sok olyan is van, aki nem ismer más kpop előadókat rajtuk kívül. Ez kire mennyire igaz?

Megmondom őszintén, hogy hallgatottságban nálam a Blackpink éppen benne van a top20-ban de a BTS még oda sem került be. (igaz elsősorban lány bandákat hallgatok) Vannak jó számaik mindkettőnek és hallgatom is, de szerintem annyira nem kimagasló egyik sem, hogy ekkora figyelmet kapjanak.

Szóval elősorban azok véleményére vagyok kíváncsi, akiknek ők a kedvenceik, hogy miért, mi fogta annyira meg őket, esetleg csak annyi, hogy őket ismerték meg elsőnek? De persze bárkinek a véleményére kíváncsi vagyok, és az sem zavar, ha vita alakul ki belőle, mert egy egészséges vita sosem rossz dolog :)



2021. márc. 31. 11:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:

A Blackpink az azért híres, mert YG banda!

A BTS a DNA-től híres, meg előtte nagyon sokat küszködtek, hogy híresebbek legyenek, mert a BigHit az nem a leghíresebb ügynökség volt még Koreában sem! Úgyhogy szerintem a BTS megérdemli a hype-ot, de az zavar engem is, hogy más bandák nem kapnak elég figyelmet tőlük! Pl megérdemelne többet a KARD, Mamamoo (bár ennek a csapatnak azért van figyelme). Szóval én ezt sajnálom!

2023. okt. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem hiresebb a Bts!


A BLACKPINK SOKKAL HÍRESEBB ES JOBB!!!!


Vagy végtelenszer jobb mint a Bts a balckpink is nyert Guinness rekordot azt azért ne felejtsük el és még sok más jelentős díjat és a Blackpink instán is sokkal népszerűbb mint a Bts mármint a tagok!!! Főleg Lisa! Szóval aki azt mondja hogy a Bts népszerű az nem Army sem Blink sem kpop fán!

febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:
72%

A BTS nem híres?????????????


Drágám! Te vagy tájolódva! Ha a BTS nem híres akkor mi???? A BTS a leghíresebb K-pop banda! A Blackpink is híres, DE nem annyira, mint a BTS!!

febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:
15%

Sziasztok én egy Army és egy Blink is vagyok előszőr a Blackpinket ismertem meg aztán a Bts-t mert a Blackpinkből hallottam akkor nagyon sokat hallottam és most is elég népszerű nagyon!

Hát igazából gondolom azért népszerűek ennyire elsősorban a Blackpink mert szépek a tagok és jó dalaik vannak nagyon!és igazából nem annyira tudom hogy miért szerintem sokaknak csak szimpatikusak a lányok meg a zene és jobbak mint pl a twice a Got7 a seventeen az Atezz stb


A BTS pedig hát mit mondjak eléggé helyesek főleg Jin! De kur** jó dalaik vannak mindegy jó ugyanúgy mint a BLACKPINKNEK!De ez a rejtély ami mindenkiben megfogalmazófótt az a kérdés hogy miért lettek ennyire híresek én mai napig sem tudom de örülok hogy ők lettek! Főleg a Blackpink!

febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 anonim ***** válasza:
0%
83-as ez rendben van de talán azért van sokkal több díjuk mert 2013-ban kezdtek a Blackpink sokkal később ezt azért ne feledd ha a Blackpink 2013-ban debütált volna akkor annyi díjuk lehetne mint most a Blackpinnek józanparasztész!
febr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 anonim ***** válasza:
0%
Mint most a Bts-nek*
febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 anonim ***** válasza:
0%

A Guiness-rekordok könyvében rekordjaik[169]

Az első k-pop csoport, amely első helyezést ért el az amerikai albumlistán (Born Pink, 2022. október 1.)

Az első k-pop csoport, amely első helyezést ért el a brit albumlistán (Born Pink, 2022. szeptember 29.)

A legtöbb YouTube feliratkozóval rendelkező csoport (60,3 millió feliratkozó 2021. április 22-éig)

A legtöbbször lejátszott stream a Spotify-on (8,88 milliárd stream 2023. március 3-áig)

A legnézettebb zenei csatorna a YouTube-on (30,1 millió megtekintés 2023. április 12-éig)

A Best Metaverse Performance díj első nyertesei az MTV Video Music Awards díjátadón (2022)

A The Album kislemezen is megjelent címadó dala, a How You Like That öt Guiness-rekordot is tart[170]

A 24 órán belül legtöbbet nézett videó a YouTube-on

A 24 órán belül legtöbbet nézett zenei videó a YouTube-on

A 24 órán belül legtöbbet nézett k-pop zenei videó a YouTube-on

A legtöbb nézője egy videó premierjének a YouTube-on

A legtöbb nézője egy zenei videó premierjének a YouTube-on

A Spotify legtöbb stream-lejátszással rendelkező lánycsapata

2023. októberében a lejátszott streamjeik száma elérte a 2,64 milliárd letöltést, amellyel saját korábbi 2,6 milliárdos letöltési rekordjukat múlták felül.[171]


2022-ben a második legkövetettebb lánycsapat a Spotify-on

2022-ben ők a második legkövetettebb k-pop csapat a Spotifyon 28,8 millió követővel és több mint 13 millió havi hallgatóval.[170]


A legmagasabban helyezett lánycsapat az amerikai Billboard Hot 100-as listán

Lady Gaga Chromatica című albumának Sour Candy című közös számuk a Billboard Hot 100 listán a 33. helyre került, így a BLACKPINK a valaha is legmagasabban jegyzett lánycsapat lett a Billboard listán.[170]


Több, mint 1 milliárd megtekintés a YouTube-on

A Ddu Du Ddu Du című daluk jelentős, 1 milliárd fölötti megtekintést ért el a YouTube-on, így a dal és a kvartett az első koreai fellépők, akik elérték ezt a mérföldkövet. 2022 márciusában a dal 1,8 milliárdos megtekintésnél járt.[170]


A legbefolyásosabb hírességek a Forbes magazin szerint

A FORBES magazin 2019-ben a „legbefolyásosabb hírességnek” ítélte a csoportot.[170]


A legnagyobb nézettségú élőben előadott dal a YouTube-on

A How You Like That című dalukat a megjelenéskor élőben adták elő a YouTube-on, és 1,66 millió nézőt ért el. A dal ezzel az élőben legtöbbet nézett dal a YouTube történetében.[170]


Az iTunes Top5-ben a dal megjelenésének napján

A Kill This Love a 3. helyen végzett az iTunes listán a dal megjelenésének napján. Ezzel ők az első olyan k-pop lánycsoport, akik bekerültek a Top 5-be az iTunes-on egy dal megjelenésének napján.[170]


Az első k-pop-együttes, amely az amerikai Coachella zemei fesztivál kiemelt előadója volt

A csapat 2023-ben másodszor vett részt az amerikai Coachella zenei fesztiválon, ez alkalommal már ők voltak az esemény kiemelt előadói.[170]


Ez csak a Blackpink ebből látszik hogy a Blackpink sokkal jobb mint a Bts!!!!

febr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, attól, hogy valaki/valami híres és népszerű, még nem lesznek ténylegesen tehetségesek, jó énekesek vagy előadók... ez a Blackpink-re is igaz. Híresek? Igen. Népszerűek? Igen. De rengeteg más, sokkal jobb énekes és rapper van a kpop világában, ezt kár tagadni.
febr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 anonim ***** válasza:
69%
Nehogy agyvérzést kapj itt a Blackpink testőreként 88-as 😃
febr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!