Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mitől ennyire népszrű A BTS...

Mitől ennyire népszrű A BTS és a Blackpink?

Figyelt kérdés

A kérdés azért fogalmazódott meg, mert én már több, mint 10 éve hallgatom a kpop-ot, de egyszerűen nekem teljesen homály, hogy ez a kettő mitől lett ennyire népszerű. Mivel szerintem annyival nem jobbak mint a többi. Sőt szerintem 100szor jobbak is vannak. Illetve a másik, ami megfogalmazódott bennem, hogy tapasztalatom szerint sok olyan is van, aki nem ismer más kpop előadókat rajtuk kívül. Ez kire mennyire igaz?

Megmondom őszintén, hogy hallgatottságban nálam a Blackpink éppen benne van a top20-ban de a BTS még oda sem került be. (igaz elsősorban lány bandákat hallgatok) Vannak jó számaik mindkettőnek és hallgatom is, de szerintem annyira nem kimagasló egyik sem, hogy ekkora figyelmet kapjanak.

Szóval elősorban azok véleményére vagyok kíváncsi, akiknek ők a kedvenceik, hogy miért, mi fogta annyira meg őket, esetleg csak annyi, hogy őket ismerték meg elsőnek? De persze bárkinek a véleményére kíváncsi vagyok, és az sem zavar, ha vita alakul ki belőle, mert egy egészséges vita sosem rossz dolog :)



2021. márc. 31. 11:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy a BTS tehet a rajongók viselkedéséról. Ezt szerintem senki nem állítota, főleg, hogy sokszor a tagok tök jó viszonyban vannak más együttesek tagjaival. Ez mindenhol így van, most akár zenét nézünk, akár sportot, mindenhol a fanok okozzák a problémát és nem az együttesek, klubcsapatok szítják a dolgot. Ettől függetlenül az emberek jórésze a fandommal azonosítja a bandákat. Hogy pl ezért nem hallgatok BTS-t mert az Armyk túl toxikusak. Ez hülyeség nyilván. Külön kell kezelni a kettőt. De pont ezért mondom, hogy az együttesre is negatív hatást gyakorolhatnak a túl toxikus fanok. Mégpedig úgy, hogy vannak akik emiatt otthagyják a fandomot, sőt sokan még magát az együttest is, akaratlanul is aznosítva az együttest a saját fandomjával. Ami mondom mégegyszer, szerintem külön kezelendő. Nekem is vannak fandomok amik idegesítenek, de ettől függetlenül a bandát hallgatom és szeretem. Ugyanakkor egy fandomhoz való tartozásnak is megvan a varázsa, de persze csak akkor ha ez megmarad egészséges szinten.
2021. ápr. 20. 15:25
 72/89 anonim ***** válasza:
100%
teljesen hülyeség ez a “toxikus a fandom, szóval ott hagyom a bandát ia” felfogás. hát le sem tojom én,hogy milyen félcédulásokkal vagyunk tele, kicsit sem érdekel. amire mindig összpontosítok az az,hogy a fiúk szívüket-lelküket beleteszik a munkájukba, próbálnak segíteni és hatalmas szívük van. a többi nem érdekel.
2021. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:
is*
2021. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 A kérdező kommentje:

Ez érthető. De sokan nem úgy gondolkodnak sajnos mint te. Ne hidd azt, hogy mindenki olyan mint te. Mindenki másképp él meg dolgokat, másképp gondolkodik. Esetleg lehet, hogy sokkal inkább testközelből tapasztalta meg a toxikusok fanokat mint te. Nem tudhatod.

Ezt a felfogást sem szeretem mikor mindenki csak magából tud kiindulni. Te ilyen vagy, ilyen dolgokkal találkoztál. Más meg másmilyen. Fogadd el.

Nagyon helyes, hogy téged ez nem zavar és nem foglalkozol vele, de mondom nem mindenki ilyen. És ettől még nem hülyébb, mint te.

2021. ápr. 20. 21:28
 75/89 anonim ***** válasza:
70%
úgy, hogy a bts elkezdett mainstream számokat csinálni, miután rájöttek, hogy amiket előtte kiadtak, azok nem segítettek nekik betörni a zenei iparba túlságosan. ezért a dna után folyamatosan ugyanolyan hangzású, full mainstream számokat kezdtek el kiadni. ennyi. mainstream = hype. a blackpink pedig a yg-tól van, mindig is sikeresek és ismertek voltak a yg groupok. még itt is. (pl: 2ne1, bigbang)
2021. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a BTS az egy tényleg tehetséges banda, és ők azok akik mindent megtesznek a hírnévért. És alapból szerintem a többségnek(bele értve engem is) a zenéik hangzása, a stílusuk, zenéik mondani valója fogott meg leinkább.<3


A blackpinknél meg túl nagy a hype. Volt a 2ne1 akik tényleg jó banda volt és hát ők feloszlottak. A YG csinált egy lánybandát és hát nyilván a régebbi 2ne1 rajongóknak meg ez egy "pót banda" volt. Úgyhogy szerintem a sikerüket a 2ne1-nak köszönhetik leginkább.

Ezen kívül meg szerintem mindig egyforma hangzású zenét csinálnak,meg hát alapból sem jön be ez a seggrázós stílus,de úgy látszik, a többségnek meg bejön, úgyhogy ez egy saját vélemény. Persze nem szeretnék ezzel egy rajongót sem megbántani.:)

2021. júl. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/89 A kérdező kommentje:

A BTS kb annyira jó mint a Blackpink. Nem kell magyarázni, hogy csak a BTS az aki megtesz mintent a hírnévért. Minden egyes banda, szólista ugyanmolyan keményen dolgozik. Úgyhogy ezt hagyjuk, Semmivel sem dolgoznak keményebben a többi kpop bandánál, csak te őket ismered valószínűleg a többit kevésbé, vagy egyáltalán nem. Sőt tehetségben is simán vannak olyan szintűek, sőt jobbak is. Azért mert valaki csak BTS-t ismeri, az nem azt jelenti, hogy azösszes többi idol henyélne.

Szerintem csak jobb a reklámjuk és ennyi. Volt egy-egy nagy számuk, amivel nagyot ütöttek, azóta bármit csinálnak, az milliárdos nézettség. Ez ennyi és nem több sztem. Semivel nem különbek mint a többi kpop banda, illetve biztos vannak olyanok, akik gyengébbek, de ennyivel nem jobbak ám a többinél. Más kérdés, hogy sokan szeretnék ezt hinni.

2021. júl. 3. 19:54
 78/89 anonim ***** válasza:
53%

"...ők azok akik mindent megtesznek a hírnévért."

Hát.. ezzel nem értek egyet. Az összes banda, csapat, szólós belead mindent azért, hogy érvényesülhessenek és hírnévre tegyenek szert. Főleg azért, mert egy erősen túltelített ágról van szó, ahol nehéz kitűnni.

Érdekességképpen: csak tavaly, a pandémia idején (!!) 30+ csapat debütált. * Ez azért elgondolkodtató.


Nagyon sok ehhez hasonló kijelentést láttam már, több nyelven is, és többsége olyan emberektől jött, akik 1-2 éve "vannak a k-pop világában" és "k-popper"-nek vallják magukat, és mégsem tudnak a BTS, BP pároson túl másokat megnevezni.

(ez nem személyeskedés volt, csupán hihetetlenül sokszor botlom ilyen dolgokba, nem is sértésnek szántam)


Csak azért, mert a BTS-t nagyon durván, és már szinte agresszívan promotálják, nem jelenti azt, hogy csak ők dolgoznak keményen. (ezért mit fogok kapni..) Szerintem már a fiúk és a cég is realizálták, hogy teljesen mindegy mit adnak ki, úgysem a minőség számít, hanem az a fontos, hogy tőlük jött.

Ezt most így általánosságban mondom, mert erről jutott eszembe, de annyira frusztráló, amikor úgy dicsérnek meg valakit, hogy közben leköpik a többit..


A kérdező #77-es kommentjével pedig teljesen egyetértek.


* [link] (mint forrás, hogy látszódjon nem légből kapott dolgot állítok)

2021. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 A kérdező kommentje:
Igaz :)
2021. júl. 4. 01:47
 80/89 anonim ***** válasza:
69%

#78

"Szerintem már a fiúk és a cég is realizálták, hogy teljesen mindegy mit adnak ki, úgysem a minőség számít, hanem az a fontos, hogy tőlük jött."


Ez egyébként tényleg igaz, meg az is, hogy a többi banda is keményen dolgozik, mert azért ismerek más bandákat is. Csak most épp ők voltak a téma. És azzal is egyet kell érteném, hogy a többi idol is ugyan olyan jól dolgozik, mert például a 2PM is nagyon jó munkát végez. Vagy tényleg az összes többi.

És hát tény, hogy a blackpink is kemény munkát végez, mert nem azt mondtam, hogy nem dolgoznak meg, csak nekik volt elődjük akik azért elég nagy banda volt akkoriban. De attól függetlenül tényleg ők is bele adnak mindent, én ezt alá írom, az meg megint más kérdés, hogy vannak náluk tehetségesebbek, mert én inkább a MAMAMOO-t szeretem.:)

De ez is nézőpont kérdése.:)

2021. júl. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!