Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mitől ennyire népszrű A BTS...

Mitől ennyire népszrű A BTS és a Blackpink?

Figyelt kérdés

A kérdés azért fogalmazódott meg, mert én már több, mint 10 éve hallgatom a kpop-ot, de egyszerűen nekem teljesen homály, hogy ez a kettő mitől lett ennyire népszerű. Mivel szerintem annyival nem jobbak mint a többi. Sőt szerintem 100szor jobbak is vannak. Illetve a másik, ami megfogalmazódott bennem, hogy tapasztalatom szerint sok olyan is van, aki nem ismer más kpop előadókat rajtuk kívül. Ez kire mennyire igaz?

Megmondom őszintén, hogy hallgatottságban nálam a Blackpink éppen benne van a top20-ban de a BTS még oda sem került be. (igaz elsősorban lány bandákat hallgatok) Vannak jó számaik mindkettőnek és hallgatom is, de szerintem annyira nem kimagasló egyik sem, hogy ekkora figyelmet kapjanak.

Szóval elősorban azok véleményére vagyok kíváncsi, akiknek ők a kedvenceik, hogy miért, mi fogta annyira meg őket, esetleg csak annyi, hogy őket ismerték meg elsőnek? De persze bárkinek a véleményére kíváncsi vagyok, és az sem zavar, ha vita alakul ki belőle, mert egy egészséges vita sosem rossz dolog :)



2021. márc. 31. 11:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
67%
Na erre én is kiváncsi lennék, mivel szerintem is méltatlanul vannak túlhypolva. Egyébként én is hallgatok kpop-ot, BTS-t és Blackpinket is, de nem ők a legnagyobb kedvenceim.
2021. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
49%

Amit mondott az első hype! A cégek nem egy pszichológiai trükköt használnak hogy tudat alatti dolgokat tudják befolyásolni a még most serdülő tiniknél! A cégek kihasználják ezeket a dolgokat a fiataloknál hozzáteszem nem csak az idolok külső szexualitásával és belső világával élnek vissza hanem a fanok anyagi javaival is mert a bighit pofátlanul drága lett nagyon meg kopasztja a rajongókat akik még bőven iskolások és ezek az árak Koreában is nagyon drágák!

Másrészt direkt toxikus anyagokat adnak el 0-24-ben egyszóval

Kihasználják az idolok szexualitását, magánéletét, belső világát de még a fanok anyagi javait, és a belső világukat is el torzítják meg fertőzik!


Már bocs de a fanok nagy része nem csak a bts blackpinknél nagyon mérgező stílust követ nálunk a fiatalabb réteg te keleten a 20-as réteg is…

2021. márc. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
50%

Én 1 éve és még pár hónapja vagyok K-popper. Elsőnek a BTS-t ismertem meg (mivel az a leghíresebb). Valamiért megfogott. Szerintem nekem leginkább az volt a fontos, hogy rajongjak valamiért. Megfogott, mert nagyon szimpatikusak voltak és bejött az egész BTS stílusa. Kiveséztem minden apróságát a BTS-nek. Utána rájöttem, hogy vannak más bandák is, ezért elkezdtem máshol szaglászni. Megismertem a Blackpink-et, NU'EST-t, BIG BANG, Super Junior, NCT,stb... Elkezdődött az iskola így nem nagyon jutott rájuk időm. Sok zenéjük tetszik, és szimpatikusak, néhányuknál még a tagok nevét is megjegyeztem, de ennél tovább nem mentem, így nem kapcsolódok hozzájuk jobban. Persze idővel valszeg bővülnek az ismereteim és több bandával leszek képben.

Én azt mondom, hogy a mostani új K-poppereknek kis idő kell és tovább fogunk lépni a BTS-en és több bandát megismerünk.

2021. márc. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
68%
A Blackpink fogott meg legelső ek. Ez mindent elmond.
2021. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
71%
*Legelsőnek
2021. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló, amit írtál az nagyjából a kpop-ra igaz, de nem ez volt a kérdés, hanem, hogy miért pont a BTS és a Blackpink. Minden cég arra áll rá, hogy az idolok belső életét mutatja meg a rongóknak, ez nem Bp és BTs sajátosság.


3-as remélem úgy lesz, ahogy mondod és egyre több bandát ismernek meg, mert nekem pl kicsit zavaró már, h minden csak a BTS-ről és a Blackpinkről szól. És ezzel nem tőlük akarom elvenni a sikert, inkább azt szeretném, ha a többiek is elérnének egy hasonló szintet.


Nyilván mondhatnánk, hogy mindig lesz első valaki. Ez igaz, de engem ez a hatalmas fölény ami kicsit zavar és amit nem értek. Mert akkor amikor én kezdtem el kpop-ot hallgatni még tervben sem volt a BTS és a Blackpink. És furcsa volt látni, hogy a BTS sokáig kullogott az EXO háta mögött, míg a Blackpink 2018ig megsem közelítette a Twice-ot. Aztán egy csapásra 2018-2019 környékén berobbant ez a kettő. Ezaz ami nekem furcsa. Én elhiszem, hogy DNA és a DDU-DU DDU-DU jó számok. Én is rongyosra hallgattam őket, de mellettük sok másikat is. Annyival nem voltak jobbak, mint a többi. Ez az ami nekem örök relytély marad, hogy akkor miért?

2021. márc. 31. 14:38
 7/89 anonim ***** válasza:
12%
Hát úgy látszik, a többség nem ért egyet veled, kedves kérdező :))
2021. márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy miben klne egyetérteni? Hogy nem népszerűbbek, mint a többi kpop együttes, vagy abban, hogy nem értem a népszerűségük okát? Egy kérdéssel mit nem lehet egyetérteni. Nem igazán értm, hogy most ezzel mire gondoltál?
2021. márc. 31. 14:57
 9/89 A kérdező kommentje:

Egyébként meg nem értem miből szűrted le, hogy nem értenek velem egyet? Melyik válasz mutatott rá erre? Mert pl az első sztem egyetért, a második is, a harmadik teljesen korrektül leírta, hogy ő a BTS-t ismerte meg de igyekszik megismerni a többit is. Az negyedik meg valójában nem válaszolt a kérésre, mert csak annyit írt, hogy őket ismerte meg őket elsőnek, de nem magyarázta meg, hogy miért ők a kedvencei. Én pl a Wonder Girls-t ismertem meg elsőnek, de nem ők a kedvenceim. Ebből levonni tanulságot nem lehet.

Szóval hol van a nagy egyet nem értés?

2021. márc. 31. 15:00
 10/89 anonim ***** válasza:
27%

Megkérdezted, hogy miért a BTS és a Blackpink a legnépszerűbb, ha szerinted vannak más bandák amelyek sokkal jobbak mint ez a kettő.


Erre én leírtam, hogy a többség nem ért veled egyet (amit bármilyen oldalról is nézünk egy elég objejtív tény xdd), hiszen a blackpink zenéin van 1 milliárd megtekintés míg egy másik kpop számon általában olyan 200 millió.


Nem értem mit nem értesz ezen xdd.

2021. márc. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!