Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mitől ennyire népszrű A BTS...

Mitől ennyire népszrű A BTS és a Blackpink?

Figyelt kérdés

A kérdés azért fogalmazódott meg, mert én már több, mint 10 éve hallgatom a kpop-ot, de egyszerűen nekem teljesen homály, hogy ez a kettő mitől lett ennyire népszerű. Mivel szerintem annyival nem jobbak mint a többi. Sőt szerintem 100szor jobbak is vannak. Illetve a másik, ami megfogalmazódott bennem, hogy tapasztalatom szerint sok olyan is van, aki nem ismer más kpop előadókat rajtuk kívül. Ez kire mennyire igaz?

Megmondom őszintén, hogy hallgatottságban nálam a Blackpink éppen benne van a top20-ban de a BTS még oda sem került be. (igaz elsősorban lány bandákat hallgatok) Vannak jó számaik mindkettőnek és hallgatom is, de szerintem annyira nem kimagasló egyik sem, hogy ekkora figyelmet kapjanak.

Szóval elősorban azok véleményére vagyok kíváncsi, akiknek ők a kedvenceik, hogy miért, mi fogta annyira meg őket, esetleg csak annyi, hogy őket ismerték meg elsőnek? De persze bárkinek a véleményére kíváncsi vagyok, és az sem zavar, ha vita alakul ki belőle, mert egy egészséges vita sosem rossz dolog :)



2021. márc. 31. 11:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
39%

a yg új lány bandája sem lesz jobb szerintem mert mit fognak csinálni bp 2.0-át? jelenleg a bp fanok tisztában vannak a bp létezésével jelenleg a yg azt csinálja mint anno a bighit a txt-ével azaz bts 2.0 vegyétek gyerekek! :"D

nagyot fognak sülni mert azért a bts elég sok mindent bele tett meg azért a bp is kezdetben (a bp jelenleg nagyon hanyag munkát végez!) és habár a bts zeneileg nulla de még is nagyon színvonalas koncerteket adnak...

2021. ápr. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, ezt a 2 pipás válaszolót hagyd figyelmenkívül!!!! MINDEN kpop-os kérdésnél osztja az észt, kifordítja mások szavait, vállalhatatlan stílusban "kommunikál" ha a többi kommenelő véleménye nem egyezik az övével, csak neki lehet igaza... Inkább ne állj le vele vitázni, mert itt is oldalakon keresztül hányja majd a (nem létező) "szaktudását"...
2021. ápr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 anonim ***** válasza:
90%
A többség a könnyen befogadható dalokat szereti.
2021. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:
66%

“BTS zeneileg nulla” szerintem még mindig nekik vannak a legelőnyösebb számaik és a dalszövegeiknek legalább van ÉRTELME. Hallgass meg egy EXO számot például..nagy értelme nincs,tipik szerelmes/vagy épp össz vissz dalok sokszor nem értem még az alap mondanivalóját sem,ugyanez vonatkozik az összes Bp számra és sorolhatnám még a többi bandát ide (még az amcsi sztárokat is,az egyetlen amerikai énekesnő akinek azt mondom van értelme a dalainak az P!nk)

Az összes többinek meg össze dobják azt a dalszöveget, megcsinálják alá a zenét és kidobják. Pl megint egy amcsi példa,a Chase Atlantic. Igen,a zenéik hangzása valami isteni és én is imádom a számaikat de a dalszövegek nekem valami rohadt össze csapottnak tűnnek, angolul a lyrics egész jól néz ki de magyarra fordítva hülyeség..

A BTS ellenben legtöbb esetben magának írja a dalokat,amiket később PD-nim bácsi gondolom átnéz és ő eldönti kikerülhet -e vagy nem. A dalok hangzásával sincs baj,a 200+ számukból talán egy-kettő van olyan ami nem az esetem,de még akkor is elhallgatom.

Igazából ez minden ízlés kérdése is, értelmes emberek meg ízlésen nem fognak leállni veszekedni szóval sTop!


Vissza térve jobban a BTS-re (mert a Bp-t nem követem annyira,annyit tudok róluk mondani hogy túlságosan fel vannak kapva,nem mondom hogy semmiért de azért nem tettek le annyit mint a BTS. Ha már erről a két bandáról beszélünk)


NOS én nem hiszem hogy a BTS két év alatt csak úgy lecsengne,kb ugyanez lesz az army-val is mint a blinkekkel. Idézek innen egy emberkét; tűkön ülve fogják várni míg az összes tag vissza nem tér normálisan,mert aztán az army nem olyan aki csak úgy ott hagyja a fiúkat,benne vagyok a fandomban és tudom milyen rajongók vannak.

Meg ha a banda már fel is oszlik, hát ott lesz a solo support. Attól mert nem lesznek már együtt,a tagok még lehetnek ugyanolyan híresek szóló karrier mellett is, meg simán lehet hogy beállnak színésznek. Főleg Jin és Taehyung.Namjoon/Yoongi/Hoseok simán mehetnek producereknek esetleg szóló rappereknek,Jk énekesnek és neki szerintem az USA-ban nagy sikerekei lennének. Jimin ő meg alapjáraton is felkapott Koreában meg Japánban, szóval neki ott kellene szerencsét próbálni a jövőben.


Bár azt mondom ne jósoljunk előre,egyszer lejárnak de az biztosan nem két év múlva lesz! :D

2021. ápr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 A kérdező kommentje:

24-es legyen igazad, hogy pár éven belül még ugyanilyen aktív lesz az Arny és nem oszlanak fel, de én nem így érzem, persze ez is csak egy vélemény.

Viszont azért abban nem értek egyet, hogy aBTS ennyivel többet tett volna le az asztalra, mint a többi együttes. Bér tény, hogy nehezebb dolguk volt mint a Blackpinknek tekintve, hogy a YG azért egy ismert cég volt és ahogy ezt korábban leírta valaki, hogy a YG ügyesen lovagoltam meg a Blackpinkkel a 2ne1 korábbi népszerűségét. A BTs-nek ilyen elődje nem volt ez igaz. Sőt a BigHit sem volt annyira híres cég. Viszont az egy kicsit para, hogy annak ellenére, hogy a BigHit a TXT-re mindenki szarik magasról. Volt egy hype az elején, de annyi. A BTs őket is durván elnyomja. Mondjuk ha a JYP-t nézzük, ott hiába híres a Twice, de nem nyom el senkit. Az ITZY szerintem a legsikeresebb rookie group, a fiúkat is beleszámolva. Akkor ott a Stray Kids, akik az NCT és a BTS mellett eléggé ott vannak a top-on. Úgyhogy a túlzott BTS hype még a cég többi együttesére is veszélyes, és ez szerintem nem egészséges. Bér igaz, hogy a TXT nem egy olyan különleges koncepcióval állt elő, és talán ezért.

2021. ápr. 1. 16:36
 26/89 anonim ***** válasza:
0%

24 azert nem mondanám hogy a dalaikat ők írjak a nagy papa meg csak rá néz! Azért ez ordas nagy túlzás! A tagok közül csak 1 ír rendzseresen utána van még 1-2 tag aki alkalmanként beszáll a zene de ezen kívül a ceo és még legalább 2-3 de még 4 ember is dolgozik a számokon! És ha gondolod nézd meg a dalaiknak a kreátorait ha nem hiszed.

És ne felejtsd el hogy a legtöbb cég már be készítette az új projecteket azaz a figyelem megoszlik megint alá mint a külföldi fanok hype-ja eléggé döntő tényező de ők (a nem ázsiai fanok) nem fognak várakozni 3-4 évet sőt már fél év után követik az új trendet (de jó legyen egy év)

2021. ápr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező azért ne felejtsd el hogy a bighit ceo nem egy kezdő egyén volt! Asszem a jyp ceoval közösen hozták létre azt a céget és hosszu évekig a bighit ceo managelte a bandákat szoval mind vagyon mind szaktudás megvolt nála ami a te x kevés döntő tényező
2021. ápr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
100%

Huszonhatos egy picit téved.

Igen, abban igazad van hogy több ember is dolgozik a számokon de a bandából nem csak egy ember,az az nem csak Namjoon írja a dalszövegeket ugyanis mikor melyik tag segít be neki. Pl Jimin szóló számát a Promise-t ketten írták meg (ő és Jimin)

a Magic shop számukat Jk írta nagyrészt és az összes saját szóló számát (az oké,hogy voltak kisebb besegítések) Taehyung-nak is van egy pár száma amit nagyrészt maga írt (ségítséggel persze)

Szóval nem csak Namjoon,Hoseok és Yoongi tevékenykedik dalszövegírásban.

A producerek meg nyilván ott vannak,az ő dolguk pontosan az hogy ott legyenek és intézzék a dolgokat, bár már megesett olyan is hogy pl a tagok maguknak készítették a zenét.

2021. ápr. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
0%

28 igen hozzá is tettem hogy; "A tagok közül csak 1 ír rendzseresen" azhogy te 8 év alatt 1-1 dalt hozol fel az nem általány!

boy with luv: Songwriter(s)

PdoggRMMelanie Joy FontanaMichel "Lindgren" Schulz"Hitman" BangSugaEmily WeisbandJ-HopeAshley Frangipane (azért nem kevés ember!)

dna: Songwriter(s)

Pdogg"Hitman" BangKASSSupreme BoiSugaRM

fake love:Songwriter(s)

"Hitman" BangPdogg RM

blood sweat:Songwriter(s)

Pdogg RM Suga J-Hope"Hitman" BangKim Do-hoon


azért lehet látni hogy nem csak besegítenek a hivatásos "írok" hanem a nagyobb részt ők végzik és a bts tagok már aki max 20-40%-ot csinál

2021. ápr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 A kérdező kommentje:

Jaj dejó, megjött végre az ellentmondó emberünk. Már hiányoltam xd

Olyan furcsa volt, hogy eddig senki nem offolta szét ezt a kérdést, de úgy látom nem maradhat el az elmaradhatatlan XD

2021. ápr. 2. 16:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!