Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mitől ennyire népszrű A BTS...

Mitől ennyire népszrű A BTS és a Blackpink?

Figyelt kérdés

A kérdés azért fogalmazódott meg, mert én már több, mint 10 éve hallgatom a kpop-ot, de egyszerűen nekem teljesen homály, hogy ez a kettő mitől lett ennyire népszerű. Mivel szerintem annyival nem jobbak mint a többi. Sőt szerintem 100szor jobbak is vannak. Illetve a másik, ami megfogalmazódott bennem, hogy tapasztalatom szerint sok olyan is van, aki nem ismer más kpop előadókat rajtuk kívül. Ez kire mennyire igaz?

Megmondom őszintén, hogy hallgatottságban nálam a Blackpink éppen benne van a top20-ban de a BTS még oda sem került be. (igaz elsősorban lány bandákat hallgatok) Vannak jó számaik mindkettőnek és hallgatom is, de szerintem annyira nem kimagasló egyik sem, hogy ekkora figyelmet kapjanak.

Szóval elősorban azok véleményére vagyok kíváncsi, akiknek ők a kedvenceik, hogy miért, mi fogta annyira meg őket, esetleg csak annyi, hogy őket ismerték meg elsőnek? De persze bárkinek a véleményére kíváncsi vagyok, és az sem zavar, ha vita alakul ki belőle, mert egy egészséges vita sosem rossz dolog :)



2021. márc. 31. 11:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 A kérdező kommentje:

Azt, hogy ez mitől van? Leírtam korrektül sztem, hogy elég régóta követem a kpop-ot. Sokmindent láttam. Nem egy éve követem őket. Lehet, hogy ez neked egyértemű, hogy egy csapásra mitől lett népszerűbb a BTS mint az EXo, vagy a Blackpink a Twice-nál, de ne haragudj nekem ez nem egyértemű.

Elmagyarázhatnád akkor.

Az meg, hogy vmi tól van hypolva nem egyelő azzal, hogy jobb is. Elmesélem neked, hogy zeneileg és hangilag a Mamamoo pl messze veri a Blackpinket. És ezen hiába vitatkozol, mert szakemberek mondják. És igen tudom, hogy nem úgy működik a zenei világ, hogy az lesz népszerű aki a jobb, vagyis nem feltétlenül, hanem amelyik befogadhatóbb, populárisabb.

De ezen szerint te a kérdést nem értetted. Mert nem az volt a kérdés, hogy melyik jobb, melyik nem, mert ezt a szakaemberek el tudják dönteni. Hanem az, hogy mitől lettek szinte egyik pillanatról a másikra népszerűek.

Miért pont ez a kettő fogott meg mindenkit? Miért nem mondjuk a Dreamcatcher, aminek mondjuk még valami egyedi stílusa is van.

Szóval akkor mégegyszer nekifutok, azok kedvéért akik nem értették a kérést. Mi az aoka annak, hogy ez a kettő ennyivel népszerűbb, mint a többi. Mi fgott meg bennük, miért ők és miért nem vmelyik másik? Nyilván itt most nehéz, mert a 90% elsőre őket ismeri meg, de ez mondjuk 3 éve nem így volt.

2021. márc. 31. 15:14
 12/89 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondok én semmit,csak annyit hogy ez a kérdező legalább normálisabb stílusban tette fel a kérdést és nem annyira provokatív.


Csak ennyit akartam,nem szeretnék vitát generálni! :D

2021. márc. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 A kérdező kommentje:
Rendben, lehet, hogy én tettem fel a kérdést rosszul eleinte. És elnézést mindenkitől, ha provotívra sikerült. Nem akartam senkit megbántani.
2021. márc. 31. 16:16
 14/89 anonim ***** válasza:
94%

(kíváncsi vagyok vajon én mekkora lepontozást kapok..)

Az elején leszögezem, hogy héba-hóba hallgatom őket, magukkal a tagokkal nincsen semmi problémám és a választ nem támadásnak, provokációnak szánom és nem a tagokat okolom bármiért is!

Szóval. BTS:

a közösségi oldalon aktív és elég "hangos" fandom lendített nagyon a hírnéven, valamint amikor felkapottak lettek, akkor épp nem volt a piacon 1D-szintű fiúcsapat sem. Minden pár évente lesz egy olyan fiúcsapat, akik a tinik kedvencévé válnak és a csapból is ők folynak. Ezt a hiányt valamelyest a BTS töltötte ki. De ők nem 1D pótlékok, mielőtt félreértés történne.

Valamint nagyon jó marketing-stratégiájuk volt/van. Látták, hogy Korea nem a legvevőbb rájuk, hát elkezdtek USA-felé kacsintgatni, ahonnan nagyobb támogatást kaptak. (tudom, most itt meg lehet jegyezni, hogy régebben is inkább "amerikaias zenék is készültek, meg volt egy kisebb fasírt is az egyik variety-nél"..) Ott promózni kezdtek neves műsorokban és egyre többet hallhattuk a nevüket. És egy bizonyos ponton átbillentünk a brand -ség felé.

Nagyon aktívak a közösségi oldalakon, ami napjainkban már 0-24-ben pörög. Ha viselnek valamit, a boltokban hiánycikk lesz, az adott bolt felkapja a fejét és dolgozni akarnak velük. Így egyre több és különböző márkával kollaborálnak, legyen az Messenger (volt valamilyen téma pár hónapja), Samsung (komplett telefon), sportmárkák is így tovább. A sok rajongó pedig őrült vásárlásba kezd, mert BTS. Nem hibáztatom őket, én is voltam tini (sőt nem is oly rég), nekem is van pl album kollekcióm :D Szóval ezek a termékek is nagyban hozzájárulnak.

Meg ide még egy-két dolgot tudnék írni, (kicsit politikai hangút), de ezt most inkább hanyagolnám :D


BlackPink:

ezért kapni fogok bőven, de szerintem itt is a marketing dob nagyot a dolgokon. Többször kibújt a szög a zsákból, hogy YG állított valamit, ami nem tükrözte a valóságot, de ennek nem jártak utána. (teltházas koncert incidens például) Valamint a YG első lánycsapata is volt a 2NE1 után, akiket már a "következő 2NE1" -ként emlegettek debut előtt. És azért egy legendás csapatról van szó, aminek a testvércsapata épp debütál.

A zenéjük bár az utóbbi időben nem jön be ( az Ice Cream nálam kicsit betette a kaput.. :D ), de ettől eltekintve igényes klipeket kapnak a rajongók. Az is egy taktika a YG részéről, hogy kevés visszatérést kapnak, de a rajongók azt tűkön ülve várják és sokat is hangoztatják a közösségi oldalakon.


Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, később még lehet, hogy tudom bővíteni. Így a végére még ennyit szeretnék mostani lezárásnak:

örülök a sikerüknek, de közben szomorú is vagyok, mert nagyon sok csapatra rá sem néznek az új fanok, valamint szegényeket totálisan elnyomja a két fent említett csapat. Mindenhol ők vannak és csak kettejüket asszociálják a k-poppal, pedig sokkal nagyobb dologról van szó. A másik, ami lehangoló, hogy mindenki a "következő xy" utánuk, hiába vannak mások jelen régebb óta.

Valamint, azzal egyetértek, hogy nem ők a legtehetségesebbek a műfajban (de nem tehetségtelenek, csupán vannak náluk jobbak is), de ez a divat-fanokat úgysem érdekli majd sajnos. Úgy érzem, hogy a zene és ének minősége csökkent az utóbbi időben, még hozzá elég szépen :( pedig én elsősorban a zene miatt vagyok itt, közel 10 éve hallgatok k-popot..

2021. márc. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a Bp sikerének az a titka, hogy nem nagyon próbálnak komoly hangvételű zenét csinálni, és nem is próbálják meg aképpen eladni. Sima kis limonádé party zenéket csinálnak, és ezt kb vállalják is. Általában az USA-ban azok szólnak nagyon nagyot, akik meg tudják lovagolni ezt a "könnyed, fülbemászó, buli" hullámot, nekik sikerült. Ha megnézitek anno Lady Gaga is a Poker face-szel meg ilyenekkel futott be, minden buliban, klubban, stb ő szólt, majd amint elért egy bizonyos mértékű hírnevet, kinőtte a party-stílust és most már komolyabb művekhez adja a nevét. Sajnos az USA-ban elég ritka, hogy valaki valami komoly hangvételű zenével fusson nagyot. És ami az USA-ban népszerű lesz, az előbb-utóbb a világ többi részén is népszerű lesz, az USA-nak még mindig megvan ez a fajta dominanciája.


A BTS-re ezt nem tudom mondani, nem nagyon ismerem az ő zenéiket, sose vonzottak igazán, pedig hallgatok kpop-ot.

2021. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 anonim ***** válasza:
43%

2-es vagyok kérdező bocs ha nem voltam elég érhető!

ez a két cég állt rá a legjobban a promozásra szinte a legtöbb pénzt ebbe rakták bele! láthatod ha valahol kpop van akkor egyből bts és bp-ét ad ki! nem hiába mivel ez a két cég fizet a legtöbbett bizonyos embereknek hogy az ő profiljuk jelenjen meg elsőnek és kapják a legjobb előnyöket!

nem véletlen hogy a kpop 5-6 évvel ezelőtt hallatlan volt mert kb 3 éve promoznak külföldön és nem is az itzy a lovelyz a seventeen és monstax! hanem a bighit és a yg emiatt és lett akkora nagy törekvésük ha megnézed a legtöbb embernek az első kpop élménye velük volt és ez döntő mert a kpop az mérgező! és tovább is megyek nem a banda a mérgező hanem 1 személy aki kiváltja azt a mérgező szimpátiát mind a betanult viselkedéssel és ártatlan megjelenéssel (sok esetben plasztik műtét) és mivel ami divat az a menő azaz majmolás a menő ezért ez kiváltott egy láncreakciót amitől a többi luzer már bocs a kifejezésért elkezdte utánozni a birka nyájat!

de ez nagyon mulandó mert a legtöbb hype-olt fan az 1-2-3 évig marad utána dobják őket! meg merem kockáztatni hogy max 2 éven belül ez a két banda nagyon lefog esni sőt rövidebb időn belül mert a színvonaluk egyre jobban zuhan! a bts már a sokadik lehúzott bőrt hozza elő a bp át megy 18+ sztripper lotyokba és ezzel elüldözik a rendes fanokat akik nem csak fellángolás miatt voltak ott! (persze épp ez történik jelenleg az összes bandával akik nem újak)

2021. ápr. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 A kérdező kommentje:

14-es nem tudom miből gondoltad, hogy lepontozást fogsz kapni? Nagyon korrektül és nem bántóan fogalmaztad meg a választ, és totálisan egyet kell értsek veled. Végre valaki értette a kérdést és aszerint válaszolt.


15ös neked is teljesen igazad van a Blackpinkkel kapcsolatban.


Még annyit hozzátennék, hogy mivel sokan ebből a két együttesből vonnak le következtetést a kpop-al kapcsolatban, ezért a kpop jelentős rajongótábortól eshet el. Legalábbis nekem ez a tapsztalatom. Sok embertől hallottam, hogy a kpop szar, meg semmi egyedi nincs benne stb. És akkor elkezdtem az illetőnek mutogatni egyéb bandákat és megtetszett neki. Nem egy ilyen ismerősöm van, akik sosem hallgatnának most kpop-ot ha nem mutatok nekik mást is a Blackpink-en és a BTS-en kívül. Úgyhogy nem biztos ám, hogy ennek csak pozitív hatásai vannak a kpop-ra nézve. (Sőt nekem úgy tűnik, hogy ez kizárólag nekik kedvez)

Egyébként egyáltalán nem sajnálom tőlük a sikert, sőt bizonyos értelemben örülök, hogy nem a kedvenceim ilyen népszerűek, mert ahhoz akkor nagy mértékben megkéne változniuk, azt meg nem szeretném. Azért a BTS és a Blackpink nagyon ráállt az amcsi piacra, ami nekik sikert hozott, de nekem ez nekem nem jön be annyira, és nem is szeretném, ha az én kedvenceim is ilyenekké válnának, mert akkor már nem lennének a kedvenceim. És azért ismerek olyanokat is rajtam kívül bőven, akik korábban Blackpink fanok voltak, de az utóbbi egy-két évben elfodultak tőlük, mert akkora váltás történt, azért hogy befuthassanak nyugaton. Persze nyilván, hogy valakinek meg pont ezért tetszik. A BTS-ről kevesebbek tudok/látok, mert nagyrészt inkább a lánybandák érdekelnek, de náluk is hasonló lehet a helyzet. Azért nekik sem olyanok a számaik, mint régen.

Nem tudom ki ért ezekkel egyet, de ez az én véleményem. És megegyszer köszönöm az értelmes válaszokat.

2021. ápr. 1. 02:23
 18/89 A kérdező kommentje:

16-os nem mondtam, hogy nem volt érhető amit írtál. Kicsit nyers a stílusod, de lényegében jól látod. Legalábbis szerintem. Egy biztos, abban egyet kell értsek veled, hogy a BigHit és YG maga alatt vágja a fát ezzel. És az, hogy belejentették a következő bandák érkezését szerintem egy nagyon komoly jel arra, hogy a BTS-nek és a Blackpinknek alig pár éve maradt. De persze megcáfolhattok, de én így látom, ez csak az én véleményem.

Egyébként is USA a leginkább hype bajnok. 1-2 év és azt sem fogják tudni, hogy valaha is létezett ez a két banda. Egyébként hozzáteszem, hogy volt már egyszer egy haosnló, igaz nem ekkora mértékű, de hasonló kpop boom, de az sem tartott tovább egy-két évnél. Sőt az még annyi sem volt. Ez Psy Gangnamstyle-jához köthető. Akkor 2012-2013 között erősen meglendítette a kpop iránti érdeklődést. Ezt a mostani tinifanok nem nagyon tudják, mert akkor még javában kiscsoportosok voltak, de valójában ez nagyon kedvezett akkor a BigBang-nek (Fantastic Baby) és a SNSD-nek (I Got a Boy). És az az éra is lecsengett. Ahogy ez is lefog, és mégegyszer leginkább az USA miatt, mert a saját előadóikat sem képesek sokszor pár évnél tovább hypolni, akkor miért tennék ezt másképp a kpoppal. Persze nyilván lesznek páran akik maradnak, de a 80% az le fog morzsolódni ebben biztos vagyok. Aki nem így gondolja az 2-3 év múlva dobjon egy privit, hogy "hahó itt vagyok és még mindig kpop fan vagyok" és akkor én fogok elnézést kérni :)

2021. ápr. 1. 02:36
 19/89 anonim ***** válasza:
56%
18 bocs késő volt/van így tudtam megfogalmazni mivel írtad hogy konkrét okokat keresel de most nézem sokan szépen leírták utána :D
2021. ápr. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim ***** válasza:
56%

és igen egyetértek hogy a cég hamarosan elvágja a mézed madzagot de azért szerintem az új bandák sem lesznek hu de jók sőt a bighit bizonította hogy a lány bandákhoz mennyit is értett mert sok gfriend fan ment el az eladásai kb felére mentek persze rá fél évre felturbozták 68 ezerre de előtte 30-40 ezer volt sokáig és ez nagyon gyanus mert rá fél évre? biztos hogy ugyan azok a fanok vették meg az albumokat mert hogy segítsenek a lányokon mert eddig a csapat durván tartotta a 80-98 ezer eladásokat évekig! szóval amit most a bighit keze alatt fog kijönni lánycsapat na az tuti bukta lesz! ja meg egyszer pont láttam egy posztot amikor ki rakták a zenei műsor díj nyereményt elég sok fan írta alá hogy ez már nem az a csapat akit szerettek és nagyon megváltoztak

ezt csak azért írtam hogy szemléltessem hogy a bighit nagyon nem érti a dolgát ha lányokról van szó!

2021. ápr. 1. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!