Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Nemi erőszaknak számít?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemi erőszaknak számít?

Figyelt kérdés
A baratomal kb 2 hónapja alkottunk egy párt amikor egyik este egy üveg hubertussal állított haza. Én majdnem az egész üveggel megittam, amitől elájultam és konkrétan a fejemet nem tudtam megmozditani. Ő bevett a szobába és elvégzte amit akart... másnap ezt elmesélte és nekem kellett bocsánatot kérni tőle, mivel ez neki rosszul esett.. A fiúval már nem vagyok együtt de ez azóta is mély nyomot hagyott bennem.

2023. nov. 30. 19:39
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
 171/239 anonim ***** válasza:
17%
#169 szerintem keress meg egy szakembert a mentális problémákkal.
máj. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/239 anonim ***** válasza:
78%

169

oké, de ha nem bizonyítható, akkor jogilag nem történt meg, azaz annak annyi ...

máj. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/239 A kérdező kommentje:
És ha jogilag nem történt meg akkor egyáltalán nem történt meg ??
máj. 28. 16:37
 174/239 anonim ***** válasza:
De megtörtént, csak jogilag nem bizonyítható, erre érthette a kommentelő.
máj. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/239 anonim ***** válasza:
28%

173

akkor nem. most ez olyan dolog, hogy engem pl kirabolnak, aztán 5 év múlva eszembe jut, hogy inkább feljelentést teszek, akkor mi fog történni? se kamerafelvételek se semmi már ennyi idő után, azaz hiába vitték el a telómat és sok pénzt, jogilag nem törétnt meg.

máj. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/239 anonim ***** válasza:
62%

#173 jogilag semmit nem tudnak tenni, viszont megtörtént.


Te jó ég, ilyen, amikor egy (sajnos nem egy, hanem több) ember felvesz egy szemüveget és azon keresztül nézi a világot.


Attól, hogy valami jogilag nem bizonyítható, attól az eset megtörtént. Pl a te példádban az elrabolt pénzed hiánya szerintem elegendő ahhoz, hogy tudd, ez valóságos esemény volt...


Szörnyűek vagytok. A valóság titeket nem is érdekel, csak hogy úgy csűrjétek-csavarjátok a szavakat, hogy szegény kérdező (tehát a női fél) jöjjön ki belőle rosszul. És ezek a férfiak köztünk élnek...


Hiába vagyok ellene a feminácizmusnak (miközben magam feministának vallom), azért őket is megértem. Ilyen férfiak mellett nehéz létezni...

máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/239 anonim ***** válasza:
31%

176.: Szerintem a kérdező inkább pszichológussal dolgozza fel a traumáját. Feljelentést tenni emiatt valóban nem ajánlott, mert nem bizonyítható.

Miből gondolod, hogy valaki, aki ezt leírja, csak egy "szörnyű férfi" lehet? Én is úgy gondolom, hogy jogilag nem bizonyítható, de attól még elhiszem a kérdezőnek, hogy megtörtént. Csupán veszélyes jogi útra terelni a dolgot, mert akkor még rágalmazásért fel is jelentheti az elkövető (aki a büntetést akarja megúszni).

Én is feminista vagyok, ráadásul nő. De feljelentést nemi erőszak esetén én is csak akkor tennék, ha lenne esély a bizonyíthatóságra. Ha pl. kirabolnak valakit, akkor ismeretlen tettes ellen megy a feljelentés. A konkrét elkövető feljelentése jogilag mindig veszélyes, akármilyen típusú cselekmény (csalás, lopás, nemi erőszak, gyilkosság, stb) esetén, mert a vádlónak bizonyítani is kell.

máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/239 anonim ***** válasza:
93%

#177 azzal egyetértek, hogy jogilag nem bizonyítható. Hol írtam mást?


A kérdező visszakérdezett, hogyha jogilag nem bizonyítható, akkor meg sem történt? Valaki azt reagálta rá, hogy akkor nem. Ami nyilván nem igaz. Bár lehet ha neked ellopják a telefonodat, de nem találják meg a tettest, akkor úgy gondolod egy idő után, hogy a lopás meg sem történt. Ez természetesen nem igaz.

máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/239 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, miért folyik vita arról, hogy jogi lépéseket érdemes-e tenni ez ügyben... Leírta a kérdező világosan, hogy nincsenek ilyen szándékai, csak elméleti síkon érdekli, hogy ez minek minősül (gondolom, azért, mert ettől validabbnak érzi a traumáját).
máj. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/239 anonim ***** válasza:
100%

#179 tökéletesen egyetértek.


#178 voltam.

máj. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!