Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Nemi erőszaknak számít?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemi erőszaknak számít?

Figyelt kérdés
A baratomal kb 2 hónapja alkottunk egy párt amikor egyik este egy üveg hubertussal állított haza. Én majdnem az egész üveggel megittam, amitől elájultam és konkrétan a fejemet nem tudtam megmozditani. Ő bevett a szobába és elvégzte amit akart... másnap ezt elmesélte és nekem kellett bocsánatot kérni tőle, mivel ez neki rosszul esett.. A fiúval már nem vagyok együtt de ez azóta is mély nyomot hagyott bennem.

2023. nov. 30. 19:39
 201/239 anonim ***** válasza:
15%

Na igen, látom, dolgoztál te is a területen.

Ez az egyik nagy oka annak, amiért nem támogatom a halálbüntetést, de az emberek zöme sajnos nem szokta érteni ezt az érvet, mert rózsaszín ködben él.

júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/239 anonim ***** válasza:
82%
Nem, ez óriási kamunak számít.
aug. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/239 anonim ***** válasza:

201-es, a 200-as sehol se írta, hogy rendőr, ügyész, vagy hasonló lenne.

Attól, hogy vannak sajnos olyan esetek, ahol ráhúznak valakire egy súlyos bűntényt, gyilkosságok esetében volt ilyen eset pár (pl. a Tánczos-ügy elég gyanús), azért nem minden esetben lesz meg az elkövető, nem minden esetben ítélik el akár a valós elkövetőt, mert nincs bizonyíték. Pl. ott van Szilágyi Liliána esete. Végül nem született ítélet, az apa is feljelentette a lányát, hogy hamisan vádolja, de végül senki se került börtönbe, mert bizonyíthatatlanok voltak a vádak. Az, hogy megtörténtek-e, én se tudom.

Egy random nemi erőszak vád kétféle lehet. Van, amikor a sértett ismeri az elkövetőt, van, hogy nem. Előbbi esetben se ítélnek el mindenkit, akit megvádolnak. Utóbbi esetben, ha nem találják meg az elkövetőt, többször van az, hogy idővel eredménytelenül lezárul az eljárás, ritkább lehet a valakire ráhúzás.

Magyarországon valóban előfordulnak jogsértések a rendőrök, jogászok részéről, de ez nem jelenti azt, hogy itt mindenkiből kiverik a beismerő vallomást és ártatlanul tömegek kerülnének börtönbe. Sajnos előfordulnak ilyenek, de sokan rendesen dolgoznak a rendőrök, ügyészek, bírók közül is.

aug. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/239 anonim ***** válasza:
20%
Minek kell ezt folyton kiemelni?
aug. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/239 anonim ***** válasza:
89%

201, 203


Bizony dolgoztam a területen, csak gondolom, nem felelek meg bizonyos elvárt magyar sztereotípiáknak, így egyesek szerint nyilván nem :)

De mivel a magyar "jogrendszerben" az ügyvédnek a nullához és kiszálltam, és már külföldön is élek, de ha nem így lenne, akkor se dolgoznék soha többet a jog területén, mert egész egyszerűen értelmetlen. Max a gátlástalan pénzbeszedésre jó, de finoman fogalmazva nem fedeztem fel benne a szakmai kiteljesedés lehetőségét.

A hatalmat képviselők nyers és állatias erejével szemben, az ég világon semmit lehet tenni. Sajnos tapasztalat, jó pár katonai ügyészségi eset után (amikor is azt mondtam, elég).

Plusként elemezhetnénk hónapokig, hogy a Be mennyire lehetetleníti el magának a büntetőeljárásnak a tisztaságát, korrektségét, olykor akár alkotmányos alapelvekkel is szembemenve, de hát ezek apróságok Magyarországon.


-- Ide írtam egész hosszan két olyan esetet, amelyek miatt abba hagytam, de jobbnak láttam törölni, kaptam már épp elég fenyegetést.


Egyébként csak egy dolog így a végére: nem tudom, milyen minőségben és milyen szinten vagy elmerülve a dolgokban, de ha esetleg neked egészen mások a tapasztalataid ügyvédként, akkor annak csak örülni tudok. Én ugyan nem ezt hallom, de akkor mégis valahol talán történt javulás.

(az általad írt esetek elég speciálisak, nem igazán igazolható vagy cáfolható vele olyasmi, amiről itt beszéltünk)

aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/239 anonim ***** válasza:
100%

205.: Ezek szerint ügyvéd voltál. Ha igaz az, amit leírsz, akkor sokban hasonlít a helyzet az ötvenes évek Magyarországához. Nagyon remélem, hogy nem ennyire súlyos a helyzet.

Ha igaz, akkor az átlag magyar még annál is erkölcstelebb és hitványabb lény, mint amit eddig tapasztaltam. Pedig én is magyar vagyok és nem minden magyar ilyen. Külföldön merrefelé élsz? Fiatalabb koromban én is gondolkodtam azon, hogy elmegyek egy civilizáltabb országba, mert a primitivitás és a korrupció, ami itt van, már az agyamra ment. Pedig amúgy a hazámat szeretem (a tájakat, a magyar kultúra értékeit, stb.), de az emberek mentalitásából elegem lett.

aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/239 anonim ***** válasza:

206-hoz kiegészítés: Ez jól alátámasztja az előző hozzászólásomat:

[link]

aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/239 anonim ***** válasza:
19%
#204 már azért kételkedem a kérdés valódiságában, mert a kérdező folyton kiemeli... Én se értem és már idegesítő.
aug. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/239 anonim ***** válasza:
80%
208.: Szerintem csak kíváncsi, milyen válaszok érkeznek. Kiemelés esetén nagyobb eséllyel kap új kommenteket.
aug. 8. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/239 anonim ***** válasza:
19%
Lehet, de már rég nem a kérdésre válaszol senki...
aug. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!