Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux nem bootol?

Linux nem bootol?

Figyelt kérdés

Windows mellé felraktam a lubuntut egy külön partícióra. A telepítőben a "partíció cseréje" részt választottam.


Tény hogy felrakta, de nincs semilyen boot bejegyzés.


2023. dec. 7. 07:36
 61/110 A kérdező kommentje:

Ha Windows 10 vagy 11 home verziót telepítsz fel és nem pro-t, akkor bizony kell."


Nem.


a frissítés kikapcsolása mennyire súlyos biztonsági kockázatot jelent"


Ha hülye vagy hozzá, akkor igen. Windows 7 alatt se kaptam még semilyen vírust, egy régebbi gépem azt használtam.



"Hiába van offline fiókod. Az a korlátozot használat"


Szóval ha a windows kiírja hogy korlátozott használat, akkor te elhiszed és telepíted a linuxot. De azt hogy miben korlátoz, azt nem nem tudod. Elárulom: semmiben.


Windows 98 telepítés hogy jön ide? Ez érv?

2023. dec. 17. 11:37
 62/110 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, te használsz számítógépet? Ha igen, milyen oprendszer van rajta? Mert hogy se Linuxot, se Windowst nem használtál mostanában, az nyilvánvaló.
2023. dec. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/110 anonim válasza:
89%

#60 "Amúgy a Windows is ellátná azt a csekély feladatot, ami mobiltelefonokon kell"


Hahaha... a Microsoft próbálkozott ezzel és még ebbe a "csekély feladat"-ba is úgy belebukott, hogy öröm volt nézni.

2023. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/110 anonim ***** válasza:
65%
63: És? Te nem buktál semmiben? Gyanítom, többször, mint a Microsoft. :D
2023. dec. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/110 anonim ***** válasza:
#64 Bár nem hozzám szólt a kérdés, de én legalább már készítettem használható szoftvert is, nem úgy, mint a Micro$oft :)
2023. dec. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/110 anonim ***** válasza:
93%

Kedves másfél pipás! Remélem látod mennyire szemellenzős vagy. Kezdjük azzal, hogy valamilyen oknál fogva desktop linuxokról akarsz csak beszélni. Miért? Milyen rögeszme ez? Aztán, ha valahol a windowsnak nagy a trrjedsége akkor biztos azért, mert jó. Ha valahol kicsi és másnak nagy, akkor csak a szerencsén. Hogy is van ez? Megsúgom. Nem azon múlik elsősorban, hogy melyik a jobb, hanem hogy melyiknek jobb a martetingje. Az android mögött a Google áll, ami egy marketingből élő cég. Mobilokban látott fantáziát, ezért betört oda és letarolta a symbiant meg a windows phone-t.


Egyébként a cchrome os (hrome book) is linux alapú, és önmagában többen haszálják, mint a többi desktop linuxot (viszont nem számoljâk linuxnak). Nyilván úgy, hogy a windows mögött évtizedes beidegződés van, hogy az kell a gépre nem könnyű betörni a desktop os piacra. Pont mint ahogy ma már a telefon is piacra se.


Egyébként nem tudom, hogy te, vagy a fél pipás mondta, de a linuxot csak részben fejlesztik öbkéntesek (és őket se szabad ám lenézni, van aki a kernelt 30 éve fejleszti már). Viszont sok cég id fejkeszti, pl. Intel, AMD, Red Hat, stb.


Nem tudom hallottál-e a gitről, amit kb. minden fejlesztő használ. Tippelj ki fejlesztette és találta ki, majd utána fikázd a linux fejlesztőket.

2023. dec. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/110 Thunderfairy ***** válasza:
93%

úgy jön ide a Win 98 telepitése, hogy jó szintfelmérőnek hogy mennyire értesz a windows-hóz. De még a windows-hóz se értesz nemhogy a Linux-hóz.


Mobilokon megbukott a windows. A Linux kiállta a próbát.


Naponta felmegyek kicsit a Steam-re. Minden játékuk használható steam deck-el. Úgyhogy ez is már eldőlt.


Ha elavultá válik a Win 10 akkor már nem lesz többé windows telepitőm se CD/DVD-n se Pendrive-n. Így fof eltűnni a windows az életemből egy nap végleg.


Csak a Linux a jó rendszer.

2023. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/110 anonim válasza:
100%

#64 Ez semennyire nem releváns.


Lefikáztad az Androidot, hogy egy mobil OS készítése mennyire egyszerű és csak szerencse kell hozzá. Ennek ellenére a MS nem tudott egy értelmes mobil OS-t készíteni. Remélem azért érzed az ellentmondást.


#65 Azért van a MS-nak pár elég jó kezdeményezése. Az MS office még mindig az egyik leghasználhatóbb irodai programcsomag, a VSCode magasan ver kb. minden más szövegszerkesztőt (bár a vim guruk ebben biztos nem értenének velem egyet, nekem sose volt energiám az alapokon túl megtanulni).

Ez megint csak magánvélemény, de szerintem az Edge a legjobb Chromium alapú böngésző.


A Windowson viszont érződik, hogy a Microsoft már nem foglalkozik vele annyit, nagyon a cloud vonalra álltak rá mostanában. Ami azért kár, mert a Win 7 pl. legendás és a Win 10 is elmegy szódával.

2023. dec. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/110 anonim ***** válasza:
65%

66: "valamilyen oknál fogva desktop linuxokról akarsz csak beszélni. Miért?" - Talán mert az átlagember nem szervereket üzemeltet otthon...


"Az android mögött a Google áll" - Na látod. Tehát az Android mintájára a Linuxot is pénzelheti. Vajon miért nem teszi? Csak nem azért, mert nem lát benne fantáziát, mert a kutya sem használja?


"van aki a kernelt 30 éve fejleszti már" - Elég szégyen, hogy 30 év alatt csak egy ennyit sikerült összehozni. Azért erre nem lennék büszke.


Gentoo: "Ha elavultá válik a Win 10 akkor már nem lesz többé windows telepitőm se CD/DVD-n se Pendrive-n. Így fof eltűnni a windows az életemből egy nap végleg." - Meg fogod bánni, de én szóltam. Amúgy miért van Windows-telepítőd? Már régóta csak Linuxot szabadna használnod...


68: A mobiltelefonos téma nem jött be nekik, ez tény. Gyanítom, a csempés felület és a zártság miatt, de nem volt ilyen telefonom. Megjegyzem, továbbra is a desktop-vonal a téma, és Android=/= Linux (főleg nem a desktop verzió).

2023. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/110 anonim ***** válasza:
89%

69

Grat, nem válaszoltál mindenre, a butaságodat viszont továbbra is kiteszed ide.

Még a Microsoft is támogatja a linuxot, nézd:

[link]

Nem cskak szerver létezik, fogd már fel. Az android szerinted szerver? Komolyan? Ne nevettess már meg ennyire xd


"68: A mobiltelefonos téma nem jött be nekik, ez tény. Gyanítom, a csempés felület és a zártság miatt, de nem volt ilyen telefonom. Megjegyzem, továbbra is a desktop-vonal a téma, és Android=/= Linux (főleg nem a desktop verzió)."


Akkor megkérdezem még egyszer. Miért dekstop a téma? Mert csak ott megy windwos? Mert mobilon meg a linux megy? Hmm? Szánalom.

2023. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!