Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem bootol be az Ubuntum?

Miért nem bootol be az Ubuntum?

Figyelt kérdés

Dualboot van a laptopomon, egy win10 és egy Ubuntu 20.04. Mikor elindítom a gépem a következőt írja ki a Grub helyett:


unexpected return from initial read volume corrupt buffer size 400 Failed to load image \EFI\UBUNTU\grubx64.efi: volume Corrupt start_image() returned Volume Corrupt


Majd elindul a windows. Hogy tudom elindítani újra az ubuntut?



2020. júl. 7. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Bootolj egy ubuntu live USB-ről és próbálkozz meg egy Boot Repair-rel. Nekem sokszor bevált.


Boot Repair-hez leírás:

[link]

2020. júl. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Wint és az Ubuntut is uefi módban telepítetted?
2020. júl. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem én telepítettem.
2020. júl. 8. 15:15
 4/7 Tom Benko ***** válasza:
Mi volt a telepítési sorrend?
2020. júl. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy sérült ssd-ről lett klónozva a jelenlegi ssd-re
2020. júl. 9. 06:15
 6/7 A kérdező kommentje:
De egyébként volt rajt egy 17.04-es ununtu, arra lett rátelepítve a 20.04-es ubi
2020. júl. 9. 06:17
 7/7 anonim ***** válasza:

A 20.04 telepítése után jelentkezett a probléma? Vagy telepítés után működött, és csak később jött elő?

Amúgy #1-es válaszoló linkjét érdemes megpróbálni. Vagy attól kellene segítséget kérned, aki a telepítéseket csinálta. (Így messziről, ennyi infóból nehéz lesz konkrét megoldást javasolni.)

2020. júl. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!