Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux nem bootol?

Linux nem bootol?

Figyelt kérdés

Windows mellé felraktam a lubuntut egy külön partícióra. A telepítőben a "partíció cseréje" részt választottam.


Tény hogy felrakta, de nincs semilyen boot bejegyzés.


2023. dec. 7. 07:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/110 gentoojedi ***** válasza:
89%

Azért a 18-ik kérdésre csak eljutottunk odáig, hogy kiderüljön a kérdező úgy próbált meg feltelepíteni egy linuxot, hogy áthágott egy komoly linuxos szabályt.


A hardware-t választani tudni kell szabályt.


A hát ezt nem tudtam meg hasonlókat azért nem fogadom el, mert ha nyomon követte volna legalább csak az elmúlt fél év linux témájú történéseket, olvashatta volna, hogy ACER-t általában nem komálja a linux.

Ezt a szutykot meg pláne.


Ekkora trágyán a linuxtól sem lehet csodát várni.


Ha meg mindenképp azt szeretnél, akkor semelyik ubuntu szót tartalmazó disztrót, se mintet. Puppy Linux. Ez vagy semmi.


A másik dolog. A Windows 8 gyors bootolása ne tévesszen meg.

A windows még bőven töltődik az után is, amikor elér a loginképernyőig. Linuxnál a loginra minden betöltődik.


Mellesleg Win 8-ban ott van az a gyorsbootolás, amikor valójában nem teljes indítás/újraindítás történik, hanem alvómódból jön vissza. Azért is gyorsabb a bootolás.


Azt meg meg sem említem, hogy az ilyen hardware gyártók, amiken gyárilag Windows van általában egy módosított (kiherélt) Windowsszal adják az eszközeiket. Ebben az esetben nem tudom ennél a típusnál ez mennyire igaz, de könnyen meglehet.


1. Nem telepítés után kellene kérdezni, hanem előtte, azt akkor nincs pofáraesés.


2. A megfelelő helyen. Miért itt kérdezel és nerm az ubuntu magyar fórumán.

2023. dec. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/110 A kérdező kommentje:

Utolsó: a linux egy szutyok trágyadomb úgy ahogy van és nincs semmilyen hardver választós szabály.


Minden pc-t windowsra terveznek.


Egyszerű tény: az összekókányolt linuxokat felesleges erőltetni. A windows 10x gyorsabb.

2023. dec. 12. 08:40
 23/110 anonim ***** válasza:
93%

22

Na, akkor jól gondoltam, hogy a szoki troll vagy. Használj. Windowst. Ennyi. Komolyan, többet foglalkozol a linuxszal, mint a linuxosok, nem érzed gáznak a megszállotságodat?

2023. dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/110 A kérdező kommentje:

23# én nem tudom hogy az mi.


Láthatjuk hogy a szociopata linuxmániás elmetegek mit művelnek.

2023. dec. 12. 09:02
 25/110 anonim ***** válasza:
93%
Szoki = szokásos. Mondjuk az vicces, hogy te elmebetegezel másokat. Szerintem engedd el a linuxot, neked is jobb lesz
2023. dec. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/110 A kérdező kommentje:

Elengedtem.


Attól még nem egy "szutyok trágya"


A windows tökéletesen megy rajta.


A szutyok trágya az a linux. Meg az agresszív felhasználói.

2023. dec. 12. 09:25
 27/110 anonim ***** válasza:
91%
#26 A nagymamám is linuxot használ és nem agresszív, úgyhogy csak ne általánosítsunk.
2023. dec. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/110 gentoojedi ***** válasza:

#22


"Utolsó: a linux egy szutyok trágyadomb úgy ahogy van és nincs semmilyen hardver választós szabály."


Hát komám Te sok mindent nem tudsz még.


Csak két szabályt emelnék ki.


- A linux megválogatja a barátait.

- Hardwert venni tudni kell.

- Te nem csak szimplán sötét vagy, hogy értelmezni nem tudsz, de az olvasás sem megy.


"A windows tökéletesen megy rajta."


A nyolcas, aminek a supportja megszűnt, de nem a 10-es.


"Minden pc-t windowsra terveznek." És mi van az apple gépeivel, az nem pc?


Okos troll vagy.


"Meg az agresszív felhasználói." Én is telepítettem pár "agresszív" nyugdíjasnak linuxot. Rettenetesen agresszívek. Végig üvöltöttek velem miért nem sokkal előbb cseréltem le a szar windowsukat.


A linuxosokból az agressziót az ilyen idióták váltják ki, mint Te.

2023. dec. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/110 anonim ***** válasza:
Csak egy pici kérdés: ha a Windows el tud "ketyegni" minden hardveren, a Linux miért nem? Nehogy már a rendszer miatt vegyünk gépet. Ez kb. olyan, mintha a benzinhez/gázolajhoz választanál autót. Nevetséges.
2023. dec. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/110 anonim ***** válasza:
Ne kezdd már itt is. Ha a gyártó nem csinál drivert, akkor az a linux hibája? Hányszor jutottunk idáig? Nem jó a memóriád?
2023. dec. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!