Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux nem bootol?

Linux nem bootol?

Figyelt kérdés

Windows mellé felraktam a lubuntut egy külön partícióra. A telepítőben a "partíció cseréje" részt választottam.


Tény hogy felrakta, de nincs semilyen boot bejegyzés.


2023. dec. 7. 07:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/110 Thunderfairy ***** válasza:
Egyáltalán nem kell semmit se hozzáadni. Rosszul telepiteted. Interneten vannak videók és leírások arról hogy hogyan csináld. Egy ilyen leírás vagy videó alapján csináld. Két részre particiónálni a meghajtot és egyikre egyik másikra másik. A windows-al kezdve.
2023. dec. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/110 A kérdező kommentje:

Nem, utána a linux telepítővel töröltem az egész lemezt. Megcsinálta magának ahogy kell. A windowsra már úgyis ráfért egy újratelepítés.


De úgyse bootolt be. Biosban hozzá kellet adni a "trusted efit". Mert a bios nem enged mást indítani, csak a windowst.

2023. dec. 9. 09:42
 13/110 A kérdező kommentje:

Olyan nincs, hogy ugyanazon a gépen egy Linux lassabb legyen, mint egy Windows."


Pedig de. Boot idő is sokkal több volt. Amikor beírtam a jelszót vagy fél percre kifagyott. Kattintottam valamire és nem reagált stb.

2023. dec. 9. 09:44
 14/110 anonim ***** válasza:

De az USB live cucc (telepítő) meg gyors volt? Amikor telepítetted, bepipáltad, hogy a 3rd party drivereket meg kodekeket tegye fel?


De igazából mindegy, ha úgyse akarod használni. Bár lehet windows 10 kéne inkább, vagy csak nagyon óvatosan, valamilyen jó féle vírusirtóval felszerelkezve netezni 8 alól.

2023. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/110 A kérdező kommentje:

De az USB live cucc (telepítő) meg gyors volt?"


Először gyorsnak tűnt, de csak a lassú pendrivehoz képest. A böngészőt már nem nagyon bírta.


Ritkán használom, pc-n meg telefonon netezek...


Szerintem nem kell rá vírusírtó.

2023. dec. 9. 16:28
 16/110 anonim ***** válasza:
100%
Windows alá kell vírusirtó, mert tele van sebezhetőséggel. Csak Linux alá nem kell.
2023. dec. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/110 anonim ***** válasza:
A böngésző sebessége nem kéne, hogy az oprendszertől függjön, kivéve, ha nincs fent pl. videó driver, ami nvidia esetén simán lehet. Mikori a gép? Milyen hardver van benne?
2023. dec. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/110 A kérdező kommentje:

Úgy emlékszek hogy telepítés előtt direkt csatlakoztam a wifi-re, és be volt pipálva a 3rd party telepítés.


17


Sima intel cpu/gpu. Pontosan ez:


[link]


De windows 8 alatt majdnem olyan gyors mint az asztali gamer pc. Mármint a sima böngésző stb.


Windows 10-et már nem bírná.

2023. dec. 9. 17:07
 19/110 anonim ***** válasza:
Nem tudom akkor. Ami lehetsége, hogy a CPU mitigation miatt van ez (meltdown, stb), és lehet, hogy windows alatt ezekre akkor sérülékeny. Viszont azt erősen kétlem, hogy egy 2GB RAM-os laptop olyan gyors, mint egy gamer PC. Miben olyan gyors? A böngészésen belül mi lassú?
2023. dec. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/110 A kérdező kommentje:

Néha picit eltúlzom a dolgokat, mert én mindig a hardverhez képest mondom azt, hogy valami gyors vagy lassú.


Az ilyen régi windowsos acer tabletek nem is nagyon akarnak mást bootolni, csak windowst.


Rá lehet kényszeríteni, de nem sok értelme van...


Majd még megnézek pár ismertebb xfce desktopos linuxot.


A hangkártya már a liveusb alatt se ment. Mert hdmi volt az alap hangkimenet, a sima analóg meg nem adott ki hangot.


Ezt akartam lestesztelni...


De végülis nincs értelme, mert nem gyorsabb.

2023. dec. 9. 17:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!