Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux nem bootol?

Linux nem bootol?

Figyelt kérdés

Windows mellé felraktam a lubuntut egy külön partícióra. A telepítőben a "partíció cseréje" részt választottam.


Tény hogy felrakta, de nincs semilyen boot bejegyzés.


2023. dec. 7. 07:36
 51/110 Thunderfairy ***** válasza:
89%
Kérdező te a windows-t se használd inkább. Nem neked való a számítógép.
2023. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/110 anonim ***** válasza:
89%

Hagyjátok, trollkodik, csak etetitek. Én mondjuk jól szórakozok rajta, de azért egy ponton már nekem is cringe lesz


Mondjuk az, hogy kikapcsolja a frissítést szerinten szépen kihangsúlyozza, hogy mennyire köze sincs az informatikához. Itt le is lehet zárni

2023. dec. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/110 anonim ***** válasza:
54%

MS-fiókom nekem sincs, nem is tudom, ezt miért mondjátok. Bár lehet, hogy csak a szokásos Linuxosok félinformációja? Valaki hallotta, hogy volt aki látta, aki hallotta. Ismerjük.


A Frissítések kikapcsolását én sem támogatom, okozhat problémát, ha nem naprakész a rendszer (akár sima böngészésnél is).

2023. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/110 anonim ***** válasza:
89%

53

Tipikus troll, amikor valaki mondd neki valami, majd azt mondja vissza. Ezt hívják a troll etetésének.

2023. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/110 A kérdező kommentje:

Mondjuk az, hogy kikapcsolja a frissítést szerinten szépen kihangsúlyozza, hogy mennyire köze sincs az informatikához. Itt le is lehet zárni"


Az előbb még úgy volt, hogy a linux a király, mert akkor frissíted amikor akarod. Nem azt írtam hogy végleg kikapcsoltam te linuxkárosult.


A linuxmániások soha nem is használtak windowst. Utolsó amit láttak windows xp volt.


Ilyen alap dolgokat se tudnak, hogy windows10-en is létezik offline fiók.

2023. dec. 16. 15:38
 56/110 anonim ***** válasza:
89%

"Ha egy picit értenél hozzá, tudnád hogy teljesen ki lehet kapcsolni a frissítést meg minden mást."


Ezt írtad. Akkor a teljesen kikapcsolás az mi szerinted?

2023. dec. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/110 Thunderfairy ***** válasza:
89%

Ilyen alap dolgokat se tudnak, hogy windows10-en is létezik offline fiók.


Képzeld el hogy tudom hogy van az offline fiók Win 10 Pro-tól. 3,5 évet használtam Win 10 Pro-t. Utána esélyt adtam a Linux-nak. Túl vagyok már windows-ba egy Win 98 SE-n, egy Win XP-n, egy Win 7-en. Majd az emlitet pár év Win 10-el. Az első gépemen MS DOS volt. Úgyhogy ne akard megmondani mi hogy van a windows-on.


Hiába van offline fiókod. Az a korlátozot használat. Legalább is így nevezte legutobb mikor virtualbox-ba feltettem a windows-t. Pontr a Win-re visszaváltás volt a cél. HÁT NEM JÖTT ÖSSZE. 10-15 perc után a virtuális gépet töröltem a rajta lévő windows-al együtt.


Tudod e milyen egy win 98 telepitése üres gépre. Én még csináltam olyat annak idején. MS DOS parancssorral, linuxnál terminál, kell a lemez particiókat létrehozni. Majd ha ez megvan akkor egy SETUP paracs beirásával inditod a grafikus telepitőt. De lefogadom hogy te ezt el se tudod képzelni. Nem volt ám mindig az hogy rögtön grafikussan indul a telepités. Úgyhogy ti ne akarjátok nekem megmondani hogy milyen egy windows.


Találtam egy jobb rendszert magamnak.

Linux Mint.

2023. dec. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/110 gentoojedi ***** válasza:
91%

#47


Kérdező!



"-nem kell online fiók"


Ha Windows 10 vagy 11 home verziót telepítsz fel és nem pro-t, akkor bizony kell. Nem engedi átlépni/kihagyni ezt a funkciót. Telepítés után valóban át lehet állni ofline helyi fiókra, de a telepítés erejéig muszáj létre hoznod egy fiókot.



"-nem muszáj aktiválni"


Azaz a Windows nem kötelez rá, de ettől még 30 nap után jogszerűtlenné válik a használata.



"-nem kell megvenni, a microsoft weblapjáról ingyen letöltöd"


Lásd előző válasz.



"-kékhalál utoljára windows 98-ban volt amikor még a linuxosok is windowst használtak"


Én a való életben ismerek személyesen olyan vén rókákat, akik 1995-96tól linuxot használnak. Az ilyen baromságokból lett elergük az internet magyarországi hajnalán, hogy a Win 98-ban vérciki volt a biztonság. Pl létrehoztál a felhasználói fiókhoz jelszót és ha nem adtad meg, hanem arra mentél, nhogy mégsem, akkor jelszó nélkül beengedett.

Te kérdező valószínű Windows 98-at csak tévében vagy poszteren léthattál.



"Kötelezően indisd újra a géped mert frissités érkezet."


"Ha egy picit értenél hozzá, tudnád hogy teljesen ki lehet kapcsolni a frissítést meg minden mást."


Áhá! Ha picit értenél hozzá tudnád, hogy a frissítés kikapcsolása mennyire súlyos biztonsági kockázatot jelent. Ebből is látszik, hogy nem vagy informatikai szakember és egy napot sem dolgoztál abban a szakmában.



"Mert hülyeségeket beszéltek."


Ja, hogy ezt te meg tudod ítélni, hogy pl én hülyeséget beszélek. Én viszont nem, hogy Te nem. Ühüm.

2023. dec. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/110 anonim válasza:
91%

#55 Azt magyarázd már meg, ha ilyen rossz a Linux, akkor miért van

- a telefonok 70%-án Linux (Android)

- a legnagyobb szuperszámítógépek mindegyikén Linux (HP Cray OS, Red Hat)

- a szervergépek jelentős részén Linux (Red Hat, Ubuntu, Debian)

- sőt még nagy nevű játékstúdió konzolán is (Steam Deck)?


Ezek miért nem választották az istenített Windowst? Ja, hogy az is ugyanúgy csak egy OS, és bőven vannak hátrányai (igazság szerint csak azok vannak, de ezt egy Windows fanatikus sosem ismerné be).

2023. dec. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/110 anonim ***** válasza:
56%

59: "a telefonok 70%-án Linux (Android)" - Az Android nem Linux-desktop, köze nincs hozzá. Amúgy a Windows is ellátná azt a csekély feladatot, ami mobiltelefonokon kell, szóval erre nem lennék büszke. Kb. mintha arra vernéd magad súlyemelőként, hogy "Jé, ki tudtam nyitni a fogkrémes kupakot". Egyszerűen szerencséje volt, nem azért lett Android a telefonokon, mert olyan hű de jó. Fogadd el.


"a legnagyobb szuperszámítógépek" - Mik is ezek pontosan? Neked van ilyen otthon?


"a szervergépek jelentős részén Linux" - Oda jó, maradjon is ott.


"sőt még nagy nevű játékstúdió konzolán is (Steam Deck)" - Próbálkoznak, hátha bejön. Majd kiderül, valóban olyan jó-e a Linux, mint szeretnétek elhitetni.

2023. dec. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!