Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
 241/419 A kérdező kommentje:

lopott windowst, de lopott kereskedelmi alkalmazásokat használtok"


"elvtelen okoskodó tolvajok."


"

Átlagos internetezős nagymama van.


Átlagos könyvelő emberek vannak.


Átlagos számítógép gamer gyerekek vannak."


Ez hülye. Már meg van bolondulva, mert rájött, hogy a linux közel se akkora csoda, mint ahogy ő elképzelte.


Vagy te ilyen lázadó linuxharcos vagy aki elpusztítja a gonosz sátán microsoftot?


Ez a 3 kategória van?


Tudod mi az átlag user? Kb mindenki.

Pl a youtube streamerek, meg mindenféle influenszerek is windowst használnak. Akkor a videó vágás meg effektezés stb. magas szintű vállalati informatika? Dehogyis.


Azért használnak windowst, mert minden megvan ami kell. Nem az van, hogy a 100 féle linuxon lesz-e olyan program amit használni akarnak. Vagy egyáltalán működnek-e a hardverek.


Általában a kisebb fejlesztők is windowst használnak. (A nagyok is) Steam tele van mindenféle "indie" játékkal. Ezeket néha átportolják androidra meg ios-ra. A linux szóba se kerül.

Miért? Mert senki se használja! Nem éri meg.

A ps elég híres program, mégse portolták át linuxra.


Kb senkit se érdekel a linux. Én valódi oprendszernek se nevezném...

2023. jún. 28. 13:15
 242/419 anonim ***** válasza:
14%

240: Teljes mértékig igazad van, a Linuxosok (legalábbis a vérnyúl-fajta) elfelejtik, hogy a rendszer nem önmagért van, hanem hogy valami más programnak alapot adjon. Mondjuk a Linux pont ebben nem jeleskedik...


Szóval nem csodálom, hogy náluk a gépezés kimerül a Linux nézegetésében, menükben és ablakokban való kattintgatásban, és azzal kapcsolják ki este a gépet, hogy "ma is milyen jót Linuxoztam". Azért ez több, mint szánalom. :D

2023. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/419 anonim ***** válasza:
0%

240

"Egyáltalán, látott már valaki ÁTLAGEMBERT op. rendszert telepíteni?



Hát én nem igazán. Az átlagember beviszi a gépet a szervizbe ha újra kell rakni a Windowst.



Akkor miről is beszélünk?


Az átlagember kézbe kapja a laptopot vagy gépet, úgy hogy már fel van rá telepítve egy Windows és azt használja. Életében nem telepített op. rendszert, hogyan cserélje le Linuxra meg egyáltalán MINEK?



És végre elértünk oda, hogy belássuk, az átlagember nagy ívbe le***


milyen op. rendszer van a gépén. Egyáltalán érdekel bárkit milyen Android verzió van a telefonján? A kutyát nem érdeli.


Ha lehet így fogalmazni, inkább a hardver érdekli az embereket.


pl. Huhh, kijött az új iPhone, nézzük milyen kamerája van. stb.



Az op. rendszer is csak egy eszköz. Valaki órákat képes eltölteni, hogy configolgassa, valaki pedig megnézi az emailjeit, esetleg játszik rajta valamennyit, aztán kikapcsolja. Ennyi."


Szerintem ezt már többször leírtuk. Ha nem windows, hanem linux lenne alapból minden gépen, akkor használná mindenki. Ezért írtam, hogy hülyeség a népszerűséget figyelembe venni. (Amúgy telefonok esetén szerintem az apple userek lenézik az androidosokat, de persze nem az oprendszer miatt, hanem mert státuszszimbólum.)

2023. jún. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/419 anonim ***** válasza:
83%

239

"Ellentétben veled, én nem foglalkozok tört progikkal, szóval a fillérb.szó tolvaj pont te és a többi Linuxos vagytok, akik még egy normális rendszerre is sajnáljátok a pénzt, ezért szenvedtek egy fapados utánzattal. De gondolj, amit akarsz, pont lesza..."


Miért olyan nehéz elfogadni, hogy valakonek a linux jobb? Többször leírtuk már, windows kell, használd azt, senkit nem érdekel.


Nézz utána, hogy mi az a nyílt forráskód.

2023. jún. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/419 anonim ***** válasza:
80%

242

Mindig valahogy sikerül egyre nagyobb baromságot írnod, mintha nem olvasnád el amit válaszolnak itt neked :D

2023. jún. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 246/419 gentoojedi ***** válasza:
85%

#239


"Ellentétben veled, én nem foglalkozok tört progikkal, szóval a fillérb.szó tolvaj pont te és a többi Linuxos vagytok"


Előttem is már irták olvass utána mi az a nyílt forrás, mi az a GNU/GPL.


Rajtad csak nevetni tudok. Attól, hogy ingyen használok olyan programokat, ami teljes mértékben ingyenes - mert a linuxban out of box és a csomagtelepítőjükön keresztül is ilyen programok telepíthetők - mi lenne benne lopás? Tolvajok csak a Windows felhasználók lehetnek.

2023. jún. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 247/419 anonim ***** válasza:
18%

231: "Fel kellene vállalnod legalább a nicknevedet a véleményedhez. Így ugyanúgy csak anonim vagy, mint a kérdező." - Sajnos nem tehetem, az ellenkezne az oldal céljával, miszerint névtelenül lehet kérdéseket feltenni és azokra válaszolni. Sajnálom a dolgot.


246: Linuxra is vannak fizetős programok, de akik a rendszerért sem fizetnek, megszokják azt, hogy minden ingyen van.

2023. jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 248/419 anonim ***** válasza:
83%

247

"246: Linuxra is vannak fizetős programok, de akik a rendszerért sem fizetnek, megszokják azt, hogy minden ingyen van."

Ez nem hiszem, hogy igaz lenne. Eleve kik torrenteznek játékokat? :D

2023. jún. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 249/419 gentoojedi ***** válasza:
80%

Kérdező!


#241


"Ez hülye. Már meg van bolondulva, mert rájött, hogy a linux közel se akkora csoda, mint ahogy ő elképzelte."


Te vagy a hülye. Nem az a bajom, hogy nem csodálod a linuxot, hanem le mered szarozni te kis szar.


"Vagy te ilyen lázadó linuxharcos vagy aki elpusztítja a gonosz sátán microsoftot?"


Nem. A microsoftot csak utálom, téged akarlak elpusztítani. És el is foglak.


"Ez a 3 kategória van?"


Ezek csak szemléltető példák. Sokkal több van. Ha írnék háromoldalas listát elolvasnád? Mást sem olvasol el.


"Tudod mi az átlag user? Kb mindenki."


"Pl a youtube streamerek, meg mindenféle influenszerek is windowst használnak. Akkor a videó vágás meg effektezés stb. magas szintű vállalati informatika? Dehogyis."


Nem hát. Az influenszerek meg egy csomó vállalaton kívüli felhasználó azért ezeket használja, mert ezeket ismeri. De ők nem fikázzák a linuxot.


"Azért használnak windowst, mert minden megvan ami kell."


Így van. De ők meg is veszik hozzá a szoftvereket és nem a linuxot fikázzák.


"Nem az van, hogy a 100 féle linuxon lesz-e olyan program amit használni akarnak. Vagy egyáltalán működnek-e a hardverek."


Nem kell százfée linux. Ott van Ubuntu vagy Linux Mint. Minden Gnu/GPL szoftver elérhető hozzá. Ami meg nem saját csomagtárolóból, az is telepíthető rá.


"Általában a kisebb fejlesztők is windowst használnak."


Ott a kulcsszó: Általában és kisebb fejlesztők.

"(A nagyok is)"


Hellyel-közel.


"Steam tele van mindenféle "indie" játékkal. Ezeket néha átportolják androidra meg ios-ra. A linux szóba se kerül."


"Miért? Mert senki se használja! Nem éri meg."


Az IOS-t az Apple fejleszti, az Androidot a google. Ezek a cégek fizetnek a fejlesztőnek, hogy portolja át.


A linuxfejlesztők nem fizetnek a cégeknek, hogy portolják át. Eleve bevételük sincs.


"A ps elég híres program, mégse portolták át linuxra."


Lásd előző válaszom.


"Kb senkit se érdekel a linux." "Én valódi oprendszernek se nevezném..."


Valódi desktop oprendszer akart lenni gondolom.


Ezt nem vitatom. Látod? Tudok én ilyet is.


Csak annyit kérek azt a kijelentésedet vond vissza, hogy szar a linux.


A többi nem érdekel. Cserébe megáldalak és elárulok egy titkot Neked, hogy mi az egyetlen egy nagy előnye a sok hátránya mellett, amimég számodra is hasznos lehet.

2023. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 250/419 anonim ***** válasza:
3%
Linux-nézegetés: nemrég láttam egy videót, amiben azzal menőztek, hogy a Linux tudja forgatni az Asztalt, meg több is van benne, meg hűűű meg haaa. Mintha valakit is érdekelne, hogy vált a rendszer a programok között :D
2023. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!