Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
 231/419 gentoojedi ***** válasza:
80%

#229


"Más: mint látom, minden válaszom (még a sima kérdések is :D) pirosak, de pont lesza..., csak sajnálni tudom ezeket az embereket, ennél nagyobb örömük sose legyen az életben."


Fel kellene vállalnod legalább a nicknevedet a véleményedhez. Így ugyanúgy csak anonim vagy, mint a kérdező. Mi van, ha Ő garázdálkodik több fiókkal, mert egy skizofrén vagy csak egy troll?


"Csupán az emberi viselkedést szeretném megérteni, hogy egyes (1%-ban, épphogy mérhető mennyiségű) emberek miért szeretik a Linuxot, mikor szoftvertámogatottságban messze elmarad a Win-től"


Ez az, amiben tévedsz. Ha nem játszol vagy nem pc-n játszol, és nem vagy mondjuk vállalkozó, akinek speciális kereskedelmi szoftverekre van igénye, mert a pcje egy megélhetési munkaeszköz, akkor ez az állítás nem igaz.


Minden másra van alternatív szoftver linuxra. Az lehet míg egy feladatra Windowsnál van 45 féle szoftver, linuxra meg van összesen kettő, de van.


Én titeket azért sajnállak, mert Tifüggtök egy diktatórikus cég rendszerétől.


Ezen felül elvi okok miatt szeretik a linuxot használni a "linuxosok". De nem kategorizálnám be csak linuxhívőkre ezeket az embereket. Inkább szabad szoftver hívőkre.


Az soha nem jó, ha olyan eszközöket használsz - itt nem csak az operációs rendszerekre értem -, amit nagy tömegek. Mert a gyártók pont a függőségük miatt bármit lenyomhatnak a torkukon.


Én meg magam eldönthetem mit nyomok le a sajátomon.

2023. jún. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 232/419 gentoojedi ***** válasza:
72%

#229


"Sok mindenről lemarad, aki Linuxot használ."


Én meg azt mondom sok mindenről lemarad, aki nem ért kellőképpen a linuxhoz, emiatt nem tudja kiaknázni az előnyeit.


Persze most mondhatod, hogy az átlagfelhasználók mit tudnak ebből stb.


Akkor úgy mondom, ha Ti csak feleannyira lennétek Windows guruk, mint itt páran linuxguruk, és linuxhoz is mélyebben értenétek, akkor látnátok tisztán miért jobb a linux. Hozzáteszem nem minden esetben.

De akkor nem kötekednétek, hogy dehát szar, meg nem értetlenkednétek miért tarjuk jobb rendszernek. Hozzáteszem magunk számára.


Én soha nem mondtam, hogy Neked vagy Nektek jobb választás a linux. De a kérdező már több ízben is megtette, hogy nekem, meg a többi linuxhoz jobban értőnek is jobb a Windows. Hát nem. Amíg ezt nem ismered el, addig igazából nincs miről vitatkoznunk.

2023. jún. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 233/419 gentoojedi ***** válasza:
80%

#224


"Az rossz példa, mert ha megtehetnék, akkor azt vennék meg, de a legtöbb ember nem tud bármilyen kocsit venni."


A példa nem teljesen rossz. Ha próbálunk elvonatkoztatni. De ezt már egyszer leírtam.


Az emberek többsége is linuxot használna, ha megtehetné, de nem teheti meg, mert nincs informatikailag olyan magas szinten. Ehhez a szakma iránti szeretet, érdeklődés, tudásszomj és szorgalom szükséges.


Most jöhet az a duma, hogy kocsivásárláshoz nem kell autószerelőnek lenni. Igenám, de ha Te egy jó autószerelő vagy, drágább kocsit megengedhetsz magadnak, mert hozzájutsz olcsóbban, ha valamilyen kehéje van vagy törték, és magadnak megjavítod. Az úgy gazdaságosabb. Tehát igenis előny, ha autószerelő vagy és az életszínvonalad feletti kocsit szeretnél.


"Másrészt, ezt nem olyan, mint az oprendszer, hogy jön valami a gépen, minek cseréljem le. Ezt eleve te választod, nem kapsz alapból egy kocsit a, ...valamidhez? Házadhoz? Mindegy, rossz példa szerintem."


Igen. Talán egyszer megérjük, hogy nem szerezhet be mezei felhasználó windowst, hanem géppel együtt veszi/kapja. Amikor okostelefont vagy táblagépet vesz az ember, ott sem csontüresen kapja, hanem van hozzá egy gyári szoftver, például android, amit a gyártó kedve szerint módosít és lezár. Persze ki lehet rootolni, de az már crackelés.

2023. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/419 anonim ***** válasza:
3%

231: Megnyugtatlak, én nem a Kérdező vagyok, de persze azt gondolsz, amit akarsz, szabad a véleménynyilvánítás.


Az "alternatíva" nekem (és felteszem, sokaknak) nem elég. Ne legyen "olyan, mint a PS", ha nekem PS kell, hanem fusson A PS, és nem érem be a Gimp meg egyéb utánzatokkal. Remélem, érted és érzed is a különbséget.

2023. jún. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 235/419 anonim ***** válasza:
14%

Miért is akarnának linuxon játszani, ha van másik oprendszer amin tudnak játszani?

Ez is inkább ilyen linuxos beképzelgés, hogy linuxot akar használni mindenki. Miért is akarná ha egyszer van alapból egy megszokott, kényelmes és használható alternatíva amin fut minden?


Mintha behúzott kézifékkel akarnék autózni, persze ha nagyon akarom fog menni úgy is, de nem lesz épp sok köszönet benne.

2023. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 236/419 gentoojedi ***** válasza:
85%

#234


Nem a lelki nyugalmam miatt kell. Csak megindokoltam miért kaphatsz mindig leszavazást. Jelzem én nem is szavaztam arra a a leszavazott válaszodra.


"Az "alternatíva" nekem (és felteszem, sokaknak) nem elég. Ne legyen "olyan, mint a PS", ha nekem PS kell"


Értem. Szóval Te és sokan itt a gykn nem az "átlagos felhasználók" közé tartoztok, hanem cégetek van vagy vállalkozásotok és bevételetek a Photoshop által készített fényképekből.


Akkor Nektek a Windows a nyerő. És megvenni sem nagy kunszt, ha PS bérlés díját ki tudjátok termelni. Ugyan hagyjál már.


A kérdésben azt feszegették mire jó a linux egy átlagfelhasználónak, amit itt valakinek sikerült szarul definiálni. Majd alkalmadtán reagálok arra is.


Nincs ilyen, hogy átlagfelhasználó.

Átlagos internetezős nagymama van.

Átlagos könyvelő emberek vannak.

Átlagos számítógép gamer gyerekek vannak.

Átlagos, magukat okoskának tartó, cimboráknak telepítgető és lopott szoftvereket "hackelő" photoshoppolót alacsonszinten piszkálgató gamer ezermesterek vannak.


Ilyen lehetsz Te is meg a kérdező.


Hidd el, ha ki kellene fizetned a PS árát, akkor ráfanyalodnál a gimpre. Mellesleg sok átlagfelhasználó kicsit ért photoshophoz, talán, ha az 5% ki tudja használni, mert grafikai képesítése nincs, youtuberől összenéz egy kis tutorialt és azt hiszi a tudásának megfelelő alternatív szoftver nem létezik. Ami lehet csak Windowsra van, de elfut. Jelzem kipróbáltam egy Adobe CS6-ot Playonlinuxszal tökéletesen elfutott - ami az utolsó a Creative Suite családból, ami még megvásárolható és offline volt, mielőtt átváltottak bérleti konstrukcióra.


Hidd el a szemléletünkben vannak komoly eltérések Ti linuxot és linuxosokat úgy fikázó userek, akik nemhogy lopott windowst, de lopott kereskedelmi alkalmazásokat használtok. Így nem is baj, ha a nicknevetek is el van dugva.


Szóval innentől kezdve nemcsak a kérdezőnek, Neked, meg a legtöbb lopottprogramvérpistikehuszároknak nincs jogosultságotok minősíteni semmit.


1. Elvárnátok, hogy linuxon fussanak natívan a kereskedelmi szoftverek, amit persze lopottan használnátok - ez szembe megy a linux elvével.

2. Elvárnátok, hogy egy milliós nagyságrandű szoftvercsomag ha nem megy a linuxon, akkor legyen rá ugyanolyan funkcionalitású alternatíva teljesen ingyen.

3. Elvárnátok, hogy ingyen lefejlesszék. Ja nem fejlesztik le?! Akkor szar a linux!


Elvtelen gyíkok vagytok. Az a különbség a "linuxhívők" és minden más felhasználó között, hogy a linuxhívők legalább összezárnak, nem mint ti. Ti elvtelen okoskodó tolvajok.


Szerintem húzz el innen, ahogy a kérdező tette.


És messziről kerüld a linuxtémákat.

2023. jún. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 237/419 gentoojedi ***** válasza:
83%

#235


"Miért is akarnának linuxon játszani, ha van másik oprendszer amin tudnak játszani?"


Kedvesem! Itt a kérdezők meg még páran elkezdték fikázni a linuxot. Mivel többé kevésbé itt többen megcáfoltuk azt, hogy bütykölni kell, mert nem minden disztrót kell, akkor ez volt az érv. Szar a linux, mert nem lehet rajta játszani. Nem ezért nem szar. Én sosem akartam, hogy itt a nyafogók linuxot használjanak, meg hogy azon játszanak. Használják a Windowst veled egyetemben, de ne fikázzátok a linuxot. Nekem nem az a bajom, hogy nem használtok linuxot, hanem az, hogy nyafogtok meg fikázzátok.

2023. jún. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 238/419 anonim ***** válasza:
3%
Érdekes amúgy az miért is fikázás ha leírnak róla tényeket? Linuxosok meg miért ugranak erre ahelyett, hogy elfogadnák, hogy ez van, és ne akarnák megmagyarázni, hogy hát de mennyivel jobb is, csak mindenki más hülye, de ők legalább helikopterek?
2023. jún. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 239/419 anonim ***** válasza:
14%

236: "cégetek van vagy vállalkozásotok és bevételetek a Photoshop által készített fényképekből" - Bárcsak így lenne. :D


"Ilyen lehetsz Te is meg a kérdező." - A Kérdezőt nem ismerem, azonban én tuti nem ilyen vagyok. Én minden programomat hivatalos forrásból megvettem, igen, fizettem értük, nem úgy, mint te.


Ellentétben veled, én nem foglalkozok tört progikkal, szóval a fillérb.szó tolvaj pont te és a többi Linuxos vagytok, akik még egy normális rendszerre is sajnáljátok a pénzt, ezért szenvedtek egy fapados utánzattal. De gondolj, amit akarsz, pont lesza...

2023. jún. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 240/419 anonim ***** válasza:
96%

"Átlagfelhasználás: ami NEM a rendszer bütykölésével jár, pl. Net használata, videó nézés, képek válogatása, irodai programok használata, játékok stb.. Szóval amíg nem mész bele a Windows Registry és Linux Terminal programokba, addig ez átlagfelhasználás. Windowson - ezen a szinten - sosem kell Parancssorban gépelgetni, mindent elérsz grafikus felületen."


Lehet lepontozni, de tényleg EZ az átlagfelhasználás. A terminál használata NEM átlagfelhasználás. Esetleg a DOS idejében volt az, manapság nem igazán.


Mit értünk átlagfelhasználás alatt?


Azt, hogy egy átlagember (értsd nem jártas informatika területen) használni szeretné a számítógépet. Azt, hogy a terminál használata átlagfelhasználás vagy nem, elég könnyű letesztelni: Megkérdezel egy átlagembert (pl. az utcán valakit), hogy soroljon fel 3 tetszőleges terminál parancsot. Innen egyértelműen kiderül, mennyire ismerik az emberek a terminált.


Az átlagfelhasználás az, hogy van egy színes szagos GUI felületed és azon kattingatsz. A legtöbb embernek még a GUI felület használata is gondot okoz, gondoljunk csak pl. a Wordre. Az meg már csak hab a tortán, hogy az érettségi vizsga is egy GUI felületen való kattingatásból áll, nevezetesen valamilyen irodai programcsomag használatából. Tehát a legtöbb ember informatika oktatása valahol leáll itt a GUI-s felületek (MS Office) világában. Azt is tegyük hozzá, hogy nem mindenki 5-ös ebből az amúgyis nevetséges szintet megütő érettségiből.


Egyáltalán, látott már valaki ÁTLAGEMBERT op. rendszert telepíteni?


Hát én nem igazán. Az átlagember beviszi a gépet a szervizbe ha újra kell rakni a Windowst.


Akkor miről is beszélünk?

Az átlagember kézbe kapja a laptopot vagy gépet, úgy hogy már fel van rá telepítve egy Windows és azt használja. Életében nem telepített op. rendszert, hogyan cserélje le Linuxra meg egyáltalán MINEK?


És végre elértünk oda, hogy belássuk, az átlagember nagy ívbe le***

milyen op. rendszer van a gépén. Egyáltalán érdekel bárkit milyen Android verzió van a telefonján? A kutyát nem érdeli.

Ha lehet így fogalmazni, inkább a hardver érdekli az embereket.

pl. Huhh, kijött az új iPhone, nézzük milyen kamerája van. stb.


Az op. rendszer is csak egy eszköz. Valaki órákat képes eltölteni, hogy configolgassa, valaki pedig megnézi az emailjeit, esetleg játszik rajta valamennyit, aztán kikapcsolja. Ennyi.

2023. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!