Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
 191/419 gentoojedi ***** válasza:
96%

#167


"Sok Linux-hívő nem érti, mi az, hogy átlagfelhasználás."


Légy szíves definiáld nekem.


"Sajnálom, hogy ilyen gyenge képességűek..."


Beismerem. 15+ év informatikai szakterületen eltöltött idő alatt rájöttem, hogy okosabbnak éreztem magam mielőtt belevágtam. Addig biztos voltam magamban. Határozott elképzelésem volt többek között az átlagfelhasználásról, meg az átlag(os) felhasználókról.


Aztán teljesen elbizonytalanodtam.


"Sajnos ezen nem tudok segíteni."


Dehogynem tudsz! Legfeljebb nem akarsz.


Az intelligenciámhoz hozzá tartozik, hogy tanulok. Taníts!


Légy szíves definiáld nekem az általános felhasználást és az általános/átlagos felhasználót.

2023. jún. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/419 gentoojedi ***** válasza:
87%

Kedves kérdező!


#185


"Mert a linux hívők mindenkit el akarnak pusztítani. Egyik se normális."


Te akarod "elpusztítani" vagy inkább lerombolni a linux tekintélyét.


Azon elgondolkodtál hogy lehet az, hogy gyakorlatilag nullára pontozzák a válaszaidat. Hogy lehet ez, amikor a számítógép felhasználók egy apró csoportja teszi ki a linuxosokat? Ralán 1%, de tudod mit?! Legyen 2. Akkor az azt jelenti, hogy 50 Windows "imádó" jut egyetlen linuximádóra. Ha eszerint számoljuk, akkor a matek szerint ha az összes gyk-n tanyázó linuximádó Téged csak 80%-ra tudna lepontozni, mert a Windows imádók felpontoznának.

De nem teszik. Tudod miért? Mert érzik, hogy az rájuk nézve is gáz. Annyi baromságot hordasz össze, hogy nem tudnak Veled együttérteni, még akkor sem, ha Windows pártiak, mert folyamatosan agresszív linuxgyűlölő agyatlan módon teszed. Az a szerencséd, hogy fel sem fogod mennyire égeted magad.


Eleve provokatív stílusban vezetted fel a témát. Mivel leszaroztad a linuxot. Utána a válaszok alapján már az volt a bajod, hogy a linux szarabb a windowsnál. Már itt sántít a dolog, mert az, hogy tegyük fel szarabb, az nem azt jelenti, hogy szar. Aztán amikor jött a megvilágosodás, hogy bakker mégis lehet jobb a linux, akkor megint módosítottál az álláspontodon, hogy jó jó, de olyat mondjunk, ami az átlagfelhasználó számára is hasznos.


Nem tudsz szakmai érveket felhozni, csak okoskodni. Ha kell és más eszköz híján csakazért is ellent mondasz, ha ezzel beáldozod a "tekintélyedet", ami eleve nem volt. Lásd google chrome indítása linuxon. Gentoot használok az othoni pcmen meg a laptopomon is, ami tényleg egy bütykölős rendszer, de nekem két kattintással simán elindul. Ez miben bonyolultabb egy Windows 10-en való indításnál?


A telepítése is egyszerűbb. Ez a parancs a telepítéshez (terminálban/konzolban): emerge google-chrome

Windowsnál a telepítés menete tovább tart. Ugyanis: 1: Nyitni kell hozzá egy másik böngészőt, ami ugye az edge alapértelmezetten on the box a mai még támogatott Windowsnál (10/11). 2. Első indításnál feltesz legalább öt kérdést, azt végig kell kattintgatnod. 3. Utána beírod a keresőmezőbe, hogy chrome. 4. Első találatra klikk, amivel bejön a honlap, amiről le kell tölteni. 5. Letölt, majd elindítod a telepítőt. Míg az ötös pontig eljutsz, nekem már fent van gentoon a chrome.

2023. jún. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/419 gentoojedi ***** válasza:
96%

Kérdező


#187


"Minden windowsos válasz 0-ba van, én adok nekik 5%-ot."


Azért csak 5%, mert a viselkedéseddel és a "szakmai tudásoddal" a rendszer ennyire tarja "hasznosnak" a pontozásodat. Nekem 75%. Nem véletlen.



"Ráadásul olyan tévképzeteik meg ellentmondásaik vannak, hogy az már nevetséges."


És mindezt a Te nagy IT-s végzettségeddel és/vagy IT területen szerzett tapasztalaid alapján le tudtad vonni.


"-minden windowsos lopott crackelt windowst használ"


Nem mindenki, de sokan, amiben Te is bent vagy.



"ha a microsoft weblapjáról tölti le az lopás"


Ilyet nem mondott senki. Ha 30 napon belül nem aktiválod egy tiszta forrásból vásárolt számlával igazolt kulccsal, akkor illegálisan használod.



"ha veszel hozzá egy olcsó kulcsot az bűncselekmény"


Nem. Aki eladja a lopott kulcsot, az követ el bűncselekményt. A vásárlónak - amennyiben átlagos felhasználó - az legfeljebb átvert áldozat. Venni ilyentől akkor bűncselekmény, ha a vásárló informatikai szakember. Ugyanis neki tudnia kell, hogy hogyan és honnan szabad, mik az ismérvei a legális forrásoknak stb.



"ha steamről letöltesz egy ingyenes játékot, az is lopás (ezek alapján)"


Nem lehet ehhez hasonlítani. A Microsoft szortverlicensz szerződése bármilyen más szoftverlicensztől sajátos módon eltérhez.


Képzelt a Microsoft annyira "jófej", ha Te veszel magadnak egy új laptopot boltban vásárolt Windowssal, aminek a matricáját fel is ragasztod a laptopodra, a számlát elteszed és pár év múlva eladod a laptopodat, írsz róla egy átadás-átvételi papírt meg odaadod a számlát is az új tulajdonosnak, onnatól kezdve az a Windows illegálissá válik, gyakorlatilag lopott. Ugyanis a Microsoft nem teszi lehetővé az átruházást. Ha kereskedő lennél és számlát állítanál ki az eladandó használt laptopodról, akkor is illegálissá válna a Windows. Ugyanis ilyen esetben egy felújító kódot kell hozzá venni. Sárga matrica.


Gondolom ezt sem tudtad és még nézel is mekkora "hülyeséget" írtam. Mert ezt te meg tudod állapítani. Ha nem dolgozol olyan területen, akkor mégis honnan tudnád, hogy nem írhatok igazat? Ja mert nem fér bele a fejedbe.



"De ha ők letöltenek egy ingyenes distrót és kínlódnak vele, az nem lopás."


Ezt tudjuk. Nem kell elismételni, nekünk könnyebb a felfogásunk láthatóan.



"minden windows felhasználó 5 éves pérpistike aki fortnite-ban vergődik ha meghal"


Sok vérpistike van, de a minden az túlzás. Persze Te közéjük tartozol.



"egyébként minden windows felhasználó fatelepi segédmunkás vagy hajléktalan"


Az a baj veled, hogy mindig általánosítasz.


Minden Windows felhasználó... minden linux felhasználó... minden átlagfelhasználó...


Nem minden Windows felhasználó olyan idióta, mint Te, hogy mindent általánosít.


Nem minden linux felhasználó bütyköli a gépet.


Az arch linux felhasználók bütykölik a gépüket. A Gentoo linux felhasználók is.


A Linux mintesek nem bütykölik, meg az ubuntusok sem legtöbb esetben.


Kivétel, amikor valamelyik hardware nem működik az out of box driver híján. De ugye nagy bölcsesség, amit a régi nagy linuxosok mondogatnak: Hardware-t venni tudni kell. Linux kompatibilis laptopot meg pc-t kell választani.

2023. jún. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/419 gentoojedi ***** válasza:
97%

"egyébként minden windows felhasználó fatelepi segédmunkás vagy hajléktalan"


Ezt is csak Rád értettem kedves kérdező, meg akik hozzád hasonlóan nyomatják a hülyeséget.


Azért kérdeztem meg mi a szakmád, mert a kérdéseid és válaszaid alapján egyből levágtam, hogy Te az IT területének a közelében sem lehetsz. Üvölt a sötétség a hozzászólásaidból, amit csak megkoronázol azzal, hogy akik valamennyire értenek hozzá, kérdőre vond és vitakozni merj velük.


Te tényleg csak pizzafutárnak meg fatelepi munkásnak meg kábeldugdosónak lehetsz jó. Bár még azt sem tartom kizártnak, hogy tanuló vagy.

2023. jún. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/419 gentoojedi ***** válasza:
96%

Kérdező!


#178


"Nem, ez a valóság."


Ezzel sikerült mindenki előtt jól bebizonyítanod, hogy egy szemeit vérben forgató elvakult olyan linuxgyűlölő Windows user vagy, akinek annyi esze sincs, hogy észre vegye mennyire leégeti magát.

Nyugodtan csináld hülyegyerek! Jót nevet rajtad az egész gyk közösség.

2023. jún. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/419 anonim ***** válasza:
14%

191: Átlagfelhasználás: ami NEM a rendszer bütykölésével jár, pl. Net használata, videó nézés, képek válogatása, irodai programok használata, játékok stb.. Szóval amíg nem mész bele a Windows Registry és Linux Terminal programokba, addig ez átlagfelhasználás. Windowson - ezen a szinten - sosem kell Parancssorban gépelgetni, mindent elérsz grafikus felületen. Szívesen. :o)


192-193: Azért piros minden Windows-os válasz, mert ide általában Linuxosok járnak, ők pedig ellenségként tekintenek a Winesekre. A többi nem rám tartozik, így nem is reagálok rá.

2023. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/419 anonim ***** válasza:
97%

#196 Linux-on se kötelező parancssorba gépelni. Ubuntun pl ott a szoftverközpont.


"Azért piros minden Windows-os válasz, mert ide általában Linuxosok járnak, ők pedig ellenségként tekintenek a Winesekre"

Nem, azért piros mert orbitális kreténségeket írsz valami olyanról, amihez nem értesz. És mielőtt betámadsz engem is, hogy valami Linux hívő vagyok, nagyrészben Windows-t használok.

2023. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/419 anonim ***** válasza:
96%

196

Átlagfelhasználó is használhat parancssort, pl. lanon játszás, sokkal gyorsabb parancssorban kinézni az ip cínet, mint kattolgatva a felületen, és ha nem látja egymást a két gép a játékban, akkor pinggel lehet ellenőzni, hogy amúgy a hálózat pk-e. Ez szerintem simán átlagfelhasználás.


És ahogy előttem írták, ubuntun, vagy minten sem kell parancssorozni. De én eleve nem értek egyet azzal, hogy parancssorhoz kötjük ezt, aki csak GUI-t használ az is lehet, hogy mondjuk szolgáltatásokat kapcsol ki, meg házirendet írkál át. Vagy letörli mondjuk a KDE-t és felrak helyette Gnome-t.

2023. jún. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/419 anonim ***** válasza:
16%
198: "lanon játszás, sokkal gyorsabb parancssorban kinézni az ip cínet ... Ez szerintem simán átlagfelhasználás." - Hát nagyon nem. :D
2023. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/419 A kérdező kommentje:

Az intelligenciámhoz hozzá tartozik, hogy tanulok. Taníts!"


Te csak mesterséges intelligencia vagy, én nem tudlak tanítani, csak a fejlesztők.


"nullára pontozzák a válaszaidat. Hogy lehet ez, amikor a számítógép felhasználók egy apró csoportja teszi ki a linuxosokat? "


Nem lehet pontozni a válaszaimat. Itt a gyk-n nyüzsögnek a linux mániasok.

Egy ilyen béna, elavult kis weblapon, ahol a kérdések nagy része olyasmi hogy "miért nem látom az fb adatlapokat"

Ez sokmindent elmond a linux hívőkről.



"Eleve provokatív stílusban vezetted fel a témát. Mivel leszaroztad a linuxot"


Eredetileg csak leírtam, hogy mi a bajom a linuxal, de azt törölték.


"Nem mindenki, de sokan, amiben Te is bent vagy."


Tényként kijelentesz egy hazugságot/feltételezést...


Az a baj veled, hogy mindig általánosítasz.👆


"Hardware-t venni tudni kell"


Nem láttam még olyat, hogy külön ráírják egy hardverre, hogy linux kompatibilis. Ez is baromság.



"vitakozni merj velük."


Bocsáss meg, nem tudtam hogy te vagy IT-sek királya.


"Ezzel sikerült mindenki előtt jól bebizonyítanod, hogy egy szemeit vérben forgató elvakult olyan linuxgyűlölő"


Így van, ez az igazság. A videó meg egy dokumentumfilm.



"Nem, azért piros mert orbitális kreténségeket írsz valami olyanról, amihez nem értesz"


Melyik linuxos hsz volt kreténség?

2023. jún. 26. 08:32
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!