Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
 181/419 Thunderfairy ***** válasza:
97%
Nem, nem ez a valóság. De aki nem is akarja megtudni az igazságot a Linux-ról azzal nem lehet mit kezdeni. Használjátok a Windows-t helyetem is.
2023. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/419 anonim ***** válasza:
1%
181: Köszi meglesz. Ti meg Linuxozzatok helyettünk is. Biztos jó lesz.
2023. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/419 anonim ***** válasza:
0%
A 182-es válasz miért is kapott annyi negatívat? Semmi rossz nem volt benne.
2023. jún. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/419 anonim ***** válasza:
0%
:D
2023. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/419 A kérdező kommentje:

183#



Mert a linux hívők mindenkit el akarnak pusztítani. Egyik se normális.

2023. jún. 24. 07:15
 186/419 Thunderfairy ***** válasza:
96%
Hülyegyerek. A 182-es pont hogy Windows felhasználó. Olvasd is el hogy miket írnak a válaszolók. Láttom most már annyira megy a Linux szidása hogy azt se veszitek észre hogy windows-ost is lepontoztok. Hát tényleg gratulálok nektek.
2023. jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/419 A kérdező kommentje:

Minden windowsos válasz 0-ba van, én adok nekik 5%-ot.


Pedig csak annyit írtak, hogy konzolparancsozás helyett inkább játszanak.


Egy ilyen egyszerű véleményt se képesek elfogadni.


Ráadásul olyan tévképzeteik meg ellentmondásaik vannak, hogy az már nevetséges.


-minden windowsos lopott crackelt windowst használ


-ha a microsoft weblapjáról tölti le az lopás


-ha veszel hozzá egy olcsó kulcsot az bűncselekmény


-ha steamről letöltesz egy ingyenes játékot, az is lopás (ezek alapján)


De ha ők letöltenek egy ingyenes distrót és kínlódnak vele, az nem lopás.


-minden windows felhasználó 5 éves pérpistike aki fortnite-ban vergődik ha meghal


-ha windowsban 10 perc alatt beállítgatsz mindent az már bügykölés, ha 1 évbe kerül mire írsz egy arch telepítőt, az szakmai hozzáértés


-egyébként minden windows felhasználó fatelepi segédmunkás vagy hajléktalan


Stb.

2023. jún. 24. 09:24
 188/419 anonim ***** válasza:
2%

Látom, hogy nem érdemes a Linuxosoknak semmit írni, mindent ész nélkül lepontoznak, ha látják, hogy Windowsos írta - még ha igaz is.


Valamelyik ilyen egybites írta, hogy milyen hamar indul a Linux meg nulla gépigénye van, hát nálam a 2 éves Windows töredéke 10 másodperc alatt jön be (5 a rendszer + 5 az induló programok miatt), a Linux gépigénye meg jó, hogy alacsony, mivel kb. annyira is való. Szóval ennyit erről. Megnyugtatom őket, hogy a Desktop Linux éve sosem jön el. Lehet vergődni meg lepontozni, akkor is ez az igazság. :D

2023. jún. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/419 anonim ***** válasza:
65%

#187


"-ha a microsoft weblapjáról tölti le az lopás"


Szerintem ezt senki nem állította, azt viszont igen, hogy ha aktiválás nélkül használod huzamosabb ideig, az bizony bűncselekmény.


"-ha veszel hozzá egy olcsó kulcsot az bűncselekmény"


Ez már sokszor el lett magyarázva. Az ilyen 1-2-3 ezres kulcsok többsége céges volume licenszes MAK kulcs. Ezek továbbértékesítése NEM legális. A drágább kategóriájú licenszek, az olyan 5000 ft-tól felfelé (sok helyen 10-15 ezer) pedig nem aktivált, vagy aktivált majd leválasztott OEM licenszek, ezeket legálisan lehet továbbértékesíteni.

2023. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/419 anonim ***** válasza:
90%

182 azért lett lepontozva, gondolom, mert korábban is már totál hülyeségeket írt, ezért az arroganciája nem jogos (de én amúgy nem pontoztam le, csak tippelek).


De csak hogy még random reagáljak erre:

"-ha windowsban 10 perc alatt beállítgatsz mindent az már bügykölés, ha 1 évbe kerül mire írsz egy arch telepítőt, az szakmai hozzáértés"


Ilyen szintű félreértése egy mondandónak vagy valamilyen értelmi képesség zavarra utal, vagy (ami szerintem fenn áll), direkt félreértésre, hogy trollkodhatss. Márpedig a trollkodás nem ad semmi plusszt az oldal minőségéhez, szóval ezzel csak te is rontod.


Senki nem beszélt arról, hogy 1 évig tanulta az arch telepítését. Azt írta, hogy 1 éve telepítette és azóta csinált már hozzá scriptet is. És igen, az arch telepítése ad háttérismeretet (hogy kell beállítani DNS-t, gateway, hogy néz ki egy operációs rendszer telepítése mélyebben, azt raksz fel amit akarsz, stb). Ez a lényege, hogy mélyen belenyúlj a rendszerbe és olyat csinálj, amit te akarsz, már telepítésnél. Ezért nem ajánlják kezdőknek, akik most próbálják ki először a linuxot. Nekik pl. Mint a jó.

És képzeld de, a registry módosítgatása márpedig bütykölés, ha azt mondod, hogy nem, akkor sokadjára is ellent mondasz saját magadnak.

2023. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!