Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/419 SIDLER22 ***** válasza:
97%

Szerintem a Linux használók jobban is értenek a gépekhez. Volt erről Mental Outlaw-nak egy videója, hogy a Linux használók "elitisták"-e. És végül is igen, azok. Mivel egy komolyabb disztró telepítése önmagában is nagyobb fejtörést okoz mint bármi más ezért elengedhetetlen, hogy fájlrendszerekről, driverekről, processzor architektúrákról megtanuljunk időközben dolgokat.

És ez lényegében plusz tudást ad a számítógépek működéséről ezért ezen a téren okosabbak is vagyunk.

Egy Windows rendszergazda aligha fog olvasni a BTRFS fájlrendszerről és a processzorcsaládra specializált csomagépítésről.

Érdekelni érdekelheti és ebben az esetben felérhet a szintünkre, de általában aki ezeket megtanulja az megy át Linux-ra. Kevés az aki továbbra is Windows-nál marad.

2023. jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/419 Thunderfairy ***** válasza:
97%

Így van. Vagyis a linux nem alkalmas rá.


Te nem vagy alkalmas arra hogy válthas. Te ne is váltsál. Van egy linux-os mondás: A Linux felhasználóbarát, de megválogatja a barátait.

A Linux választ valójában felhasználót magának.


A linux akkor lenne használható desktop oprendszer, ha olyan lenne mint az android. Egy nagy híres cég csinálná és folyamatosan új verziók jönnének. Meg lenne valami alap csomagkezelője, mint az androidnak apk, apkx vagy mi stb.


Nagy híres cégnek jó lesz az Ubuntu Linux-ot fejlesztő connonical? A Red hat Linux-ot is vállalat fejleszti. Fél évente jönnek ki a Linux Mint disztribucióbol új verziók, de az Ubuntu linux-ból is. Sőt, az Ubuntu-t követi általában a Mint is. A linux is rendelkezik csomagkezelővel, DPKG Debian és debian alapu disztrok. RPM mint Arch linux vagy Manjaro linux.

DNF mint Fedora Linux. Tessék. Minden van, válogass.


Nem jobb a Linux fogjátok már fel!


A windows is egy jó oprendszer. Amikor még nem Linux-oztam el se tudtam képzelni hogy ne windows-t használjak. Aztán adtam egy esélyt a Linux Mint-nek. Megszerettem általa a Linux-ot. Most már azt nem tudom elképzelni hogy ne linux-ot használjak. Nem kell többet a windows miután megismertem a Linux világát. Én akartam váltani, váltottam is.

2023. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/419 anonim ***** válasza:
100%

#150


"Nem jobb a linux fogjátok már fel! Mindkettőnek vannak hibái meg előnyei, de a windows még így is jobb."


Te meg azt fogd fel végre, hogy ilyet kijelenteni nem lehet, hogy a Windows jobb, vagy a Linux jobb. Ahhoz képest, hogy minket nevezel pökhendinek meg lekezelőnek, te vagy az, aki kiírtál egy kérdést, csak azért, hogy szarozhasd a Linuxot, és te vagy az, aki folyamatosan bizonygatja, hogy a Windows jó, a Linux meg szar.

Azt meg ne akard már megmondani, hogy NEKEM melyik a jobb oprendszer. NEKEM jobb a Linux, ÉN jobban szeretek Linux-szal dolgozni, az pedig, hogy más melyik rendszert használja, teljesen hidegen hagy. Javaslom neked is ugyanezt a hozzáállást, hidd el, jót fog tenni az idegeidnek.

2023. jún. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/419 anonim ***** válasza:
84%

"A linux akkor lenne használható desktop oprendszer, ha olyan lenne mint az android. Egy nagy híres cég csinálná és folyamatosan új verziók jönnének. Meg lenne valami alap csomagkezelője, mint az androidnál apk, apkx vagy mi stb."


Ezt szeretném én is kiemelni. Hogy lehet ilyen totál baromságot írni, és utána még te nevezel másokat pökhendinek XD A windowsban még csak épp kezd lenni csomagkezelő, a linuxban nagyon régóta van. Nincs rá frissítés, ezt honnan veszed? XD

2023. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/419 A kérdező kommentje:

Nagy híres cégnek jó lesz az Ubuntu Linux-ot fejlesztő connonical?"


Pici nem híres cég.


"DPKG Debian és debian alapu disztrok. RPM mint Arch linux vagy Manjaro linux."


És a többi 100 fél distróhoz meg másmilyen csomag kell, másik konzol parancs stb.


"Te nem vagy alkalmas arra hogy válthas"


Kb 20 félét felraktam, ha nem számoljuk azt hogy 1 félének több féle asztalkezelője van pl a fedorának van vagy 10 féle.


"Szerintem a Linux használók jobban is értenek a gépekhez."


Max a linuxhoz.


"Mivel egy komolyabb disztró telepítése önmagában is nagyobb fejtörést okoz mint bármi más ezért elengedhetetlen, hogy fájlrendszerekről, driverekről, processzor architektúrákról megtanuljunk időközben dolgokat."


XD Szóval ha kiírok pendrive-ra egy live rendszert, akkor már jobban értek a gépekhez? Ilyet a windows tényleg nem tud. Mármint egy lassúbb pendriveról majdnem úgy fut (valami nagyon gyenge gépekre tervezett distro) mint a windows ssd-ről (bár ez enyhe túlzás, mert ez sokmindentől függ)


"de általában aki ezeket megtanulja az megy át Linux-ra. Kevés az aki továbbra is Windows-nál marad"


Ezzel a kijelentéssel csak az a probléma, hogy senki se fejleszt linuxra. A pici "indie" hobbi fejlesztők csak windowsra fejlesztenek. Semmi értelme bármit is linuxra portolni. Azért a 3 felhasználóért? Aztán melyik linuxra?

De valójában a nagy aaa szupercégek se fejlesztenek linux desktopra.


Miért? Mert senki se használja. Nem éri meg!


Mindig azt mondják hogy pc-re nem érdemes fejleszteni, mert 10000000 féle variáció létezik. Mármint mindenki olyan pc-t rak össze amilyet akar. Nah erre a linux még rárak még1 lapáttal. Melyik linux? Melyik csomagkezelőt használja?


A linuxon elfut egy böngésző meg egy video lejátszó és ennyi.

2023. jún. 21. 21:33
 156/419 A kérdező kommentje:

A windowsban még csak épp kezd lenni csomagkezelő"


Az .exe szerinted mi?

2023. jún. 21. 21:35
 157/419 anonim ***** válasza:
96%
A Valve az olyan pici cég, hogy na :(
2023. jún. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/419 Thunderfairy ***** válasza:
97%

Az .exe szerinted mi?


Egy futtatható állománytipus windows-ra. Tehát te még a windows-hóz se értesz. Hagyd a linux-ot meg nekünk. Nem való neked. További jó játszást a gamer gépeden. Ezt a kérdést lezártnak tekinthetjűk.


Ennyi volt, haver. Szia.

2023. jún. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/419 gentoojedi ***** válasza:
100%

Mivel itt több anonom néven futó felhasználó kérdezi a kérdezőn kívül mi az amiben a linux többet tud windowsnál ás az átlagfelhasználó használja, ezért megválaszolom.


Azért szögezzünk le pár dolgot.


Ki mit ért átlagos felhasználón.


Szerintem az átlagos felhasználó, amibe az önjelölt informatikusnak meg hackernek magát gondoló mások krackjeit futtató "wannabe kiddies" warez vérpistikéktől kezdve a nyugdíjas nagymamákig mindenki beletartozik.


Az átlagos felhasználó nem telepít. Ezt nagymamák okosan betartják, de warezpisták nem.


Az átlagos user használa a számítógépet valamilyen célra és nem a rendszert bütyköli. Ezt is írtátok. Rendben.


Tehát az átlagos felhasználó miután benyomta a bekapcsoló gombot, megvárja míg betölt az operációs rendszer és megvárja míg megjelenik az asztal. Majd ez után alkalmazásokat futtat, amik valamilyen célt szolgálnak.


Átlag user az alábbi programokat (kategóriákat) futtatja:

Valamilyen böngésző.

Videolejátszó.

Képnézegető/Képszerkesztő.

Torrentkliens.

Esetleg valamilyen Irodai alkalmazás (szövegszerkesztő, táblázatkezelő, prezentáció készítő)

Számítógépes játékok


Ha ezen a szinten maradunk és nem kívánunk ennél többet akkor teljesen mindegy milyen operációs rendszer fut a gépen.


A linux előnye az átlagos felhasználónál ott kezdődik és ott is fejeződik be, hogy egy gyengébb paraméterű gépen is normálisan el tud futni. Olyan gépen, amin már a Windows 10 meg 11 csak kínkeservesen. Vagy sehogy: ez inkább 11-re igaz. 32 bitet tudó processzoros gépre már nem lehet felmonyákolni sem 11-est.

SSD nélküli gépre meg az említett Windowsok naprakész verzióját megint nem lehet normálisan futtatni, mert megöregszik mellette a user.


Ha egy hozzáértő az átlaguser igényét helyesen felmérve telepít fel egy átlagusernek egy Windowst vagy valamilyen linuxot vagy BSD-t, akkor az átlagusernek tök mindegy milyen oprendszer van fent.

Igényfelmérésnél az átlagfelhasználó elmondja milyen programokat használ. A hozzáértő megállapítja mi az a program, ami esetleg nincs átportolva linuxra, megnézi van-e helyette ugyanolyan funkcionalitású szoftveralternatíva. Ha van, akkor feltelepíthet egy nem windowst, majd megmutatja a program használatát az usernek.


Tehát eddig a pontig egyik rendszer sem jobb, sem rosszabb egy átlagfelhasználó számára.

Az, hogy a linux még jobb is lehet, az abban nyilvánul meg, ha valakinek viszonylag szar hardware van, nem szükséges újítania.

Windowsnál már a zsebébe kell nyúlnia ilyen esetben.


A játék meg egy külön kategória. Ha valaki játszani akar a gépén és nem aknakeresőzni, megy pasziánszozni, akkor eleve egy átlagos irodai gépnél izmosabb konfigra kell szert tennie.


Szóval az átlagusernek a linux vagy ugyanolyan jó választás, mint a Windows, vagy egy kicsit még jobb is.


Attól meg, hogy ez és ez a játék nem fut linuxon, attól nem lehet szarnak nevezni a linuxot.

2023. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/419 gentoojedi ***** válasza:
97%

Kedves kérdező!


A 150. hozzászólásodban ezt írtad:


"Tény hogy nem az IT-ben dolgozok. De egyébként van egy olyan szakmám, hogy vállalati webfejlesztő."


Majd a 156-osban pedig az exe állományra azt állítod, hogy csomagkezelő.


Komám Te nem lehetsz semmilyen fejlesztő. Ez nagyon durva fogalmatlanságra utal. Ez rettenet.


Ha meg mégis van valami tanfolyami papírod, ahhoz gratulálok, mert a beadandó vizsgamunkát nem te csináltod.


De szerintem csak egy nagyotmondó kamugép vagy.

2023. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!