Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/419 gentoojedi ***** válasza:
97%

Kérdező kamugép!


#155-ös hozzászólásod:


""Szerintem a Linux használók jobban is értenek a gépekhez."


Max a linuxhoz."


Nagy tévedés! Aki valamennyire ért linuxhoz, az a linux parancssort is többnyire vágja, vagy legalább alapvető dolgokat tud vele csinálni. Innentől kezdve meg van az az igénye, hogy megnézze, ha azt így meg lehet linuxon, akkor ez hogy van windowson.


Tehát nem csak linuxhoz ért jobban.

2023. jún. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/419 gentoojedi ***** válasza:
100%

Kedves kérdező kamugép!

#150-es bejegyzésedre kívánok reagálni.


"Te hülye vagy? Ha egy több milliárdos, profit orintált cég a saját weblapján ingyen letölthetővé tesz valamit, az nem legális? Hát mi? 10 év letöltendő?"


Mivel már kihaló állatfaj az optikai meghajtó és az MS sem tesz feltétlenül DVD lemezt a Windowsos dobozába, amit szerintem Te még soha nem láttál, ezért elérhetővé tette a honlapján a telepítőmédiát legyártó szoftverét.


Ez még egyáltalán nem azt jelenti, hogy feljogosítva érezze magát a felhasználó az ingyenes használatra.


Képzeld a munkahelyemen van dobozos megvásárolt Adobe CS2. (Creative Suite: Photoshop, Illustrator, Distiller stb) Ez már nagyon régi szoftware. Több, mint 15 évesek, ezért az adobe úgy döntött pár éve, hogy lekapcsolja az ezeket aktiváló szervereket. Ugyanis, ha újra kell telepíteni egy másik gépre, mert a régi kidöglött alatta, akkor aktiválni kell a telepítés után, hogy használhasd. Mivel lekapcsolták/megszüntették az aktiváló szervert az adobe meg nem akart kiszúrni a felhasználóival gálánsan megcsinálta a módosított telepítő lemezképet és elérhetővé tette a honlapján, amit a néhai előfizetők egy kapott felhaználónév/jelszó páros után elérhetnek és letölthetnek a közzétett új offline aktiválókulcsokkal egyetemben. Ugyanezt eljátszották a CS3-mal és talán már a CS4-gyel is. De felhívták a figyelmet arra, hogy bár az összes letölthető és aktiválható offline, a rendszer nem ellenőrzi a jogosultságot, de csak a megvásárolt példányt szabad feltelepíteni és csak a megadott mennyiségben, ami a mi esetünkben kettő, a többi használata illegális.


Szóval attól, hogy a win elérhető letöltésre tiszta forrásból a használata még megvásárlás nélkül nem legális.


A linuxmániásokkal az a baj, hogy teljesen pökhendi, lekezelő a stílusuk."


Miért. A Te stílusod milyen? Te kamugép!


"Nem jobb a linux fogjátok már fel!"


Eredetileg az volt a felvetésed, hogy a linux szar. Nem az, hogy szarabb, mint a Windows. Most akkor melyik?

Akkora kamugép vagy, hogy még az sem igaz, amit kérdezel.

2023. jún. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/419 gentoojedi ***** válasza:
97%

Végezetül kedves pökhendi kérdező kamugép megválaszolom a fő kértdést, ami ki lett írva.


"Miért illegális kritizálni a linuxot?"


A kérdés rossz. Nem illegális. Illegális max a Windowsod lehet.


A kérdés helyesen:


Miért nem szabad vagy inkább miért nem illik kritizálni a linuxot?


A kritika önmagában egy romboló tevékenység. Ez alól kivétel az építő jellegű kritika. De ahhoz többek közt megfelelő szintű intelligencia is szükséges, amit többszörösen bebizonyítottál, hogy még csak alulról sem súrolod a mércét.


Másrészt ahhoz megfelelő ismeret is szükséges, jelen esetben a linux tudás egy bizonyos szinten, ami neked szintén nincs meg.


Harmadszor ingyenesen elérhető dolgot nem kritizálunk. Gondolom Te ha még szoktál kapni ajándékot születésnapodra, azt is jól megkritizálod, ha nem azt kapod, amire számítasz.


Te akkor kritizálhatnád meg jogosan a linuxot, pontosabban egy bizonyos projektjét, amiben aktív fejlesztőként benne vagy, valami innovatív dolgot tennél bele, lecserélve egy általad elavultnak vélt valamit benne. Na akkor jogosan kritizálhatnád. De nem tettél a linuxhoz semmit, mint ahogy én sem, de legalább én védem nem fikázom.

2023. jún. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/419 anonim ***** válasza:
97%

"Az .exe szerinted mi?"


Az exe nagyjából annyira tekinthető csomagformátumnak, mint egy random tömörített fájl, mint mondjuk egy bezippelt kép. Windows alatt a csomagformátum az msi/msm/mst, amit a Windows Installer (msiexec.exe) tud telepíteni. De még ezekből a formátumokból is hiányzik egy rakat olyan feature, amit a Linuxos csomagkezelők tudnak, pl. a függőségkezelés, az indexelt csomagadatbázis, stb.

A Winget ( [link] ) az, ami a legjobban hasonlít a Linuxos csomagkezelőkre, de őszintén szólva elég bénának tűnik. Én próbáltam, és ez nem azt csinálja, hogy lehúz egy programot a saját csomagformátumába, és feltelepíti. Hanem azt, hogy az eredeti telepítő van becsomagolva, azt húzza le a program és azt indítja el. Nem tudod vele azt megcsinálni, mint Linux alatt, hogy mondjuk szépen leszedjen és feltelepítsen egy rakat csomagot egy menetben (pl. "apt install -y gimp inkscape mc geany vim"), hanem a winget leszedi az első megadott program telepítőjét, és az indul el. Én konkréta Gimppel próbáltam, tehát kiadtam a parancsot, elindult a Gimp telepítője, és végig kellett nyomkodni a telepítőt ugyanúgy, mint ha a webről letöltött installert használtam volna. Pont a lényegét veszti el a dolog, hogy parancssorból, beavatkozás nélkül, gyorsan és egyszerűen lehessen programokat telepíteni.

Legalábbis amikor próbáltam, akkor még így működött, és nem hiszem, hogy azóta változott volna.

2023. jún. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/419 anonim ***** válasza:
7%
Kérdező, hagyd rájuk. Egy Linux-hívőt sosem lehet meggyőzni, hogy átlagfelhasználásra miért a Windows a jobb választás. Nem értik, hogy nem mindenki szereti a gépet bütykölni, valaki írta a telefon-programozást, hogy azt Win alatt nem lehet, mert nem enged közvetlenül hozzáférni blabla. Ez aztán nagyon átlagfelhasználás, de tényleg. :D
2023. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/419 anonim ***** válasza:
100%

165

Hányszor volt leírva, hogy ha nem tetszik neki a linux, akkot használja a windowst? Nektek az jobb, akkor használjátok azt, senkit nem érdekel. Eleve nem is ez volt a kérdés.

2023. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/419 anonim ***** válasza:
2%
1666: Sok Linux-hívő nem érti, mi az, hogy átlagfelhasználás. Sajnálom, hogy ilyen gyenge képességűek... Sajnos ezen nem tudok segíteni.
2023. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/419 anonim ***** válasza:
96%
Már az 1666-os hozzászólásnál tartunk? Tyűha...
2023. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/419 A kérdező kommentje:

Nem tudod vele azt megcsinálni, mint Linux alatt, hogy mondjuk szépen leszedjen és feltelepítsen egy rakat csomagot egy menetben"


Én itt adom fel.


Egy .bat file ami elindít egy konzolt, aztán felrak 30 féle programot. Képes rá a windows, ha úgy van megírva a program.


De igazából bármilyen telepítő képes rá hogy felrakja magának ami kell.



"Kérdező, hagyd rájuk. Egy Linux-hívőt sosem lehet meggyőzni, hogy átlagfelhasználásra"


Eddig hülyeségeket beszéltek, de úgy tűnik hogy még lehet fokozni...


Szerintem a windows xp volt az utolsó windows amit használtak.

2023. jún. 22. 14:31
 170/419 A kérdező kommentje:
Eddig is*
2023. jún. 22. 14:32
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!