Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/419 anonim ***** válasza:
97%

"124: "Windowson se fog menni az, ami playstation exkluzív, miért nem szidod azt is?" - Almát ne hasonlítsunk körtével. A PS játékkonzol, a Win meg PC-s oprendszer. A Linux is az, azért lehet összehasonlítani.


Olyan funkciókat mondjatok, amit a Linux tud, a Windows nem, és az átlagfelhasználót (szomszéd Marika nénit) érinti."


A te logikád szerit a playstation jobb, mint a windows, mert olyan játékot futtat, amit a windows nem. Ezzel nem tudsz vitatkozni.


De tessék, olyan funkció: amikor rendszert frissítesz, minden frissül, minden program. Szóval nincs olyan, hogy belépsz valamibe, és az szól, hogy "töltsd le a frissítést és telepítsd, majd indíts újra". Vagy úgy általában, a frissítés után újraindítasz és kész vagy, nem kell még egy csomó időt várni, amíg megcsinálja.

2023. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/419 anonim ***** válasza:
23%
130-131: Mindkét hozzászólásodról virít, hogy max. képen láttál Windowst. Ennyi hülyeséget jó, hogy kiírtál magadból, még beteg lettél volna...
2023. jún. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/419 gentoojedi ***** válasza:
97%

#125 Kérdező


"Microsoft weblapjáról ingyen le lehet tölteni a telepítőt, amit kulcs nélkül felrakhatsz és használhatod is életed végéig."


Valóban. Magánfelhasználóknál "átlagusernél" - ha nem vállalkozó, a Microsoft meghagyta ezt a kiskaput. De ettől ez még nem nevezhető legálisnak. Ez inkább a jól van hülyegyerek, használd ingyen, ha akarod kategória.


Ez kb olyan, mintha meglátsz egy gyereket a kertedben az almafádról almát lopni és hagyod, úgy teszel, mintha nem vetted volna észre hadd vigye szegény gyerek.


Szóval egyezzük meg abban, hogy nem lopás, de tiztersségtrelen magatartás. Linuxnál teljesen ingyen van ez. Néhány disztribútor adományokat elfogad, de nem kér pénzt. Ha nem akarsz fizetni, nem kell.


"Nekem üresjáratban valami 2-4% a proci használat, pedig nem egy 100 magos proci. Úgy hogy megy a tűzfal meg a vírusító stb."


Linuxnál nem mindegy milyen asztali környezetet használsz. Rengeteg van, emiatt nem lehet általánosítani.


A linux egyik előnye, mivel nem futnak rajta a windosra írt programok, így a vírusok se. Tehát a linuxra nem létszükség vírusírtót telepíteni, maximum azért szoks, hogy töltesz le rá valamit, amit utána átviszel egy Windowsos gépre, akkor azt ne fertőzze meg. Bár ez sem feltétel, mert a Windowson meg kell hogy legyen vírusírtó.


Az üresjárat meg nem ér. Akkor kezdődik a baj, amikor elindulnak háttérfolyamatok.


Melesleg üresjáratban a Windows látványosan jobban zabálja a Ramot, mint a linux.


Window 10 (20H2-től) meg a rendszer ha nem ssdről fut szinte használhatatlanul lassú.


Linux meg egész tűrhetően elfut rajta.


"Szóval a jobb erőforráskezelés megbukott"


Tehát a válaszaimat talán megértve láthatod, hogy nem.


"az ingyenesség megbukott."


Tehát nem. A szemet hunyok, hogy ingyen elviszed és a nyugodtan vidd nagyon nem ugyanaz.



"A linux mániások meg itt buktak el, mert feltételezik hogy mindenki lopott, crackelt windowst használ."


A linux mániások (akiknek egy része szakember) már a hozzászólásból meg tudja állapítani, hogy ki "lopott" és ki nem.


Amit Te ebben a fórumszálban a hozzászólásoddal alá is támasztottál. Ha vettél már Wint párezerért, akkor megvettél egy lopott árut. A: Orgazda vagy.


Ha ingyen letöltötted és nem vettél bizonyíthatóan legális forrásból kulcsot, akkor is gyakorlatilag loptad.


"Mi más volt még? Jahogy semmi."


De. Agresszív linuxgyűlölködő csakazártisnekemvanigazam stílusoddal sikerült újabb három információt kicsikarnod belőlem, hogy milyen előnyei vannak a linuxnak a Windowsszal szemben.


Felidézem:

- Nem kell vírusírtó

- Kevesebb erőforrásigény

- Teljesen ingyenes, nem trükközéssel


Valamint sikerült még többet megcsillantani brilliáns tudásodból.


"Pont ez a baj hogy ez a tudás gyakorlatilag semmit se ér."


Annyira nem ér semmit, hogy a linuxos rendszergazdák normális cégnél majdnam mégegyszer annyit keresnek, könnyebben el tudnak helyezkedni.


Ja, de hogy Te az átlag userekről beszélsz, nem az IT területen dolgozó szakemberekről. Akkor fogalmazz pontosan!


Ha meg lenne ez a tudás egy átlagos felhasználónak, akkor az alábbiakat tenné:


- Gépvásárlás előtt tudatosanválasztana hardwaret. Laptopot, asztali gép esetén alaplapot. Olyat, amiről biztosan tudja, hogy linuxkompatibilis. Ugyanígy járna el nyomtatóvásárlás előtt.


- Tudatosan kipróbál több disztribúciót és a számára megfelelőt választja ki.


- A kiválasztott disztribúciónál esetlegesen felmerült problémát önerőből elhárítja.


- Nem panaszkodik, hogy mennyi gyík van, aki nem tudja vagy nem akarja megoldani/megtanulni/megugrani ezt a szintet.


Rájöttem Neked az a bajod, hogy valamiért nem fele meg neked a Windows, váltanál, de alkalmatlan vagy rá.


Valakit szidni kell. Köcsög linuxosok, szar linux. Kétségbeesetten kötsz mindenbe, ahogy egyre jobban kirajzolódik a kép előtted, hogy ebből a vitából Te már nem kerülsz ki győztesen.


Vergődj csak.

2023. jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/419 Thunderfairy ***** válasza:
80%

Olyan funkciókat mondjatok, amit a Linux tud, a Windows nem, és az átlagfelhasználót (szomszéd Marika nénit) érinti.


MAJD ÉN MONDOK. Linux alatt netezek. Javába megy gond nélkűl a net egyszercsak: Az internet kapcsolat helyreállt.


Felfogtátok??? Win alatt a szerelőért telefonálok hogy baj van a netel erre linux alatt csak a kiirásból tudtam meg hogy nem is kéne tudnom netezni most. Lehet hogy aközben is hogy írok ide. Észre se veszem hogy baj lenne, csak ha kiirja akkor tudom meg, jé most nem lett volna szabad tudnom netezni. Linux alatt vigan netezek, windows alatt szerelőt kell hivni hogy nem jó a net. Windows kompatibilins alaplappal használok gond nélkűl linux-ot. Érted? Nem is tudhattam volna felrakni. Értsétek már meg a Linux használókat végre. Figyelembe se veszitek mit irkálunk nektek. Én többet már ehhez a kérdéshez nem irok többet. Tők felesleges. Ezek eldőntőtték már a kérdésűk kiirása előtt hogy szidják a Linux-ot.


Irjon nektek aki akar. El se olvasátok ha nem a Windows-t dicsérgeti az írás. Én feladtam. Majd unalmamba olvasgatom a többi hozzászolást.

2023. jún. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/419 Tom Benko ***** válasza:
55%
Neba, egy évig tanult Linuxot telepíteni? Az komoly tehetségre vall.
2023. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/419 anonim ***** válasza:
2%
134: Ez ismét hülyeség, nincs is értelme, amit írtál. Ha nincs Net, Linux alatt sem lesz :D , ha meg visszajön, akkor Win alatt is lesz. És ehhez nem kell szerelő. Főleg nem a rendszereken múlik. Ilyenkor kellene egy fejét fogó szmájli. Atyaég... :D
2023. jún. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/419 anonim ***** válasza:
5%

134, 135, 136


Ezek a tipik 0 értékü válaszok.


132

Miért is pontosan? Mi lenne, ha inkább arra reagálnál, amit mondok? Mert ez így szintén egy semmi válasz. Ha nem tudsz érdemben reagálni, akkor minek írsz?

2023. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/419 gentoojedi ***** válasza:
97%

#132 Kérdező.


1. Miért használsz több accountot?


2. Te nem csak nem lehetsz okos, de az olvasás sem megy. A 130-as és 131-es hozzászóló két külön illető. Nem tűnt fel? 130 gentoojedi, 131 anonim. Majd biztos anonimként még egy fiókból írogatok, amikor a másikat nem takarom el.


Képzeld "linuxfanatikus" létemre rendszergazda vagyok. Pont én nem láttam Windowst, te mondod, aki windows parancssort sem látott.


Sajnos illegális forrásból származó kulcsokkal tele van a net.


Hiszed vagy sem, én ezt jobban átlátom, mint Te.


Te amúgy mivel foglalkozol? Gyárban betanított munkásként? Van rendes szakmád?

2023. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/419 anonim ***** válasza:
100%

138

A 130, 131 mind én vagyok (anonim), szerintem egy oldallal korábbit néztél.


De amúgy én is használok windowst, ezért voltam kíváncsi, hogy milyen érvei vannak a 132-nek

2023. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/419 anonim ***** válasza:
0%
138: Á nincs, Józsi vagyok a Fatelepről, csak 6 általánosom van. Baj? :D
2023. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!