Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/419 anonim ***** válasza:
96%

100

A WSL-re gondolsz? Az egy VM, virtuális gépek vannak Linux alatt is. Meg ott a Wine is (és ehhez kapcsolódóan még egy rakat dolog, pl. DXVK, Lutris, PlayOnLinux, stb)

2023. jún. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/419 SIDLER22 ***** válasza:
97%

Egyébként meg kedves kérdező az Arch Linux-al nem kínlódtam egy évig.

A "kínlódásom" oka az volt, hogy szerettem volna egy minél testreszabottabb rendszert amin csak az van amit én használok is.

Miért fáj ez neked, hogy megtanultam? Kaptam cserébe egy baromi gyors rendszert. Kisgyerek korom óta használtam Windowst, de ilyen gördülékeny és gyors rendszert még sose használtam. A rendszert ahogy elindítom, elindul kb 6 másodperc alatt majd betölt egy Torrent klienst és a továbbiakban semmit nem csinál és nem irogat. Nem zaklat a vírusírtó, nem zaklat a rendszer, hogy frissítsek...


Egy etikus hekker haverom is egyébként ki akarta próbálni a Linuxot (pár hónappal az után, hogy én már használtam) és korábban már mindketten használtuk szerveren (vagy 4-5 éve), de Desktopon még sose. Mondtam neki, hogy én Arch-on csak a Plasmát tudom stabilan és jól felrakni mert ahhoz értek. A többi DE-nek akkor neki kell utána néznie. Úgy volt vele, hogy akkor kipróbálja az én konfigomat SZIGORÚAN csak munkához használva mert Linuxon jobb kódolni meg ezek a speciális programok is jobban futnak mint Windowson (hoppá! Ezek szerint mégsem megy minden program jobban Windows-on?). Most ott tart a gyerek, hogy fő rendszerként használja és imádja. Windowst már csak egy-két játék miatt tart a gépén, de Őt is beszippantotta a Linux. Mondta nekem egyik nap, hogy nagyon durva, hogy mennyivel gördülékenyebb vele a munka és, hogy így nem fog már nagyon Windowst használni.


Volt egy másik csávó is. Egy YouTuber csinált egy videót, hogy 1 évig kipróbálta a Linuxot és már az elején sem érezte azt, hogy Windowsra vissza akar menni. [link]


Szóval összességében az látszik, hogy aki nekiül ennek a témának és tényleg érdekli, az általában már vissza se megy Windows-ra. Csak ti vagytok pár szerencsecsomag akik nem akarják megtanulni és ahelyett, hogy a témát csak lepasszolnátok másnak, inkább fikázódtok, hogy milyen rossz közbe meg senki másnak nem az.

2023. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/419 anonim ***** válasza:
2%
Nem Winfe-féle bohóckodásra gondolok, hanem ahogy pl. a Steam megoldja a régi (adott esetben DOS-os) játékoknál, hogy működjenek Win 10 alatt is.
2023. jún. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/419 anonim ***** válasza:
97%

103

Ha tippelnék, akkor azt dosbox-szal olda meg. Ami egy komplett emulátor.


A Wine féle bohóckodás meg elég sok játékot probléma nélkül tud futtattni.

2023. jún. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/419 anonim ***** válasza:
78%
104: Úgy tudom, igen, DosBox megy alattuk. Ilyesmi megoldás Linuxon nem oldható meg?
2023. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/419 anonim ***** válasza:
97%

15

Mi? A dosbox? Dehogynem

2023. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/419 anonim ***** válasza:
97%

#105

"Ilyesmi megoldás Linuxon nem oldható meg?"


Dehogynem, csak igazából senki nem áll neki megcsinálni.

Technikailag azért ez nem egy olyan könnyű feladat, egy QEMU-t kellene beintegrálni a disztróba, abba pedig egy Windowst, úgy, hogy a felhasználó ne vegye észre, hogy igazából a Windows-on belül fut a szoftvere. Az, hogy technikailag ez nem triviális feladat, egy dolog, a másik dolog meg az, hogy nem csomagolhatsz egy Windows-t a disztróba, de még csak azt teheted meg, hogy valami külső repóból tölti le a Windows a rendszert (mint ahogy ezt Windowsban megoldották, a WSL-ben), mert ugye a Windows egy licenszelt kereskedelmi termék. Linuxot tehetsz a Windowsba, minden további nélkül, Windowst viszont nem tehetsz a Linuxba. Olvasd el a #76-os hozzászólásom.


Amit viszonylag könnyen megoldható, az az, hogy egy Wine-t csomagolsz a Windows-os szoftver mellé, ezt pedig összecsomagolod úgy, hogy a felhasználónak egyáltalán ne kelljen foglalkoznia a Wine-nal. Így működik pl. az IrfanView snap csomagja: [link]

2023. jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/419 anonim ***** válasza:
97%
DOSBox-szal megoldható lenne, annak GPL-es licensze van.
2023. jún. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/419 gentoojedi ***** válasza:
97%

#93

"Nem igazán hat meg a vergődésük, a Windows felhasználóinak száma magáért beszél. "


A logikád mentén haladva a szar márka és szar autókat csinál a Ferrari, a Porschhe vagy pl. a Rolls Royce is. Sokkal jobb ezeknél a Suzuki a Fiat meg a Dacia, mert sokkal többen használják.

2023. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/419 anonim ***** válasza:
27%
109: Ott az ár a fő ok, nem az, hogy egy F nem járna el azokon az utakon, ahol egy S. Rossz a példa. :D
2023. jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!