Miért illegális kritizálni a linuxot?
#67 "Szegény linux distró készítők. Csak úgy ingyen csinálnak 100 féle verziót.
Mert ugye mindenki azért dolgozik hogy soha egy fillért se keressen a munkájával.
Kész hősök, és még így is egy rakás f*s amit csinálnak."
A Windows fejlesztői a MS dolgozói, rendszeres fizetést kapnak, de még így is egy rakat szar az egész Windows. Na erre mit reagálsz hülye gyerek?
#73
Dehogy is! Még csak az kéne! Ha linuxon natívan futna az exe meg az msi, akkor az is windows lenne. Gyökereiben más a két rendszer működése. A linuxnak nem célja leváltani a Windowst. Ha natívan tudná futtatni Windowsra írt alkalmazásokat, akkor a Windowsra írt vírusokat is. A linuxnak ez az egyedisége, hogy csak egy szűkebb réteg használja. Egyáltalán nem bánom, hogy ez így van.
Ha egy ingyenes windows alternatíva kell, akkor a Haiku projektjébe kellene beszállni. Az hivatott natívan futtatni a Windowsra írt bináris "szarokat". Bár még nagyon keveset. Talán ketten fejlesztik és húsz év alatt nem lépett túl egy Win 3.1 szintjén.
#73
Az tényleg jó lenne, ha meg tudnák oldani, de igazából azoknak, akik a legtöbbet teszik hozzá a Linuxhoz, ez nem érdekük, mert ők nem az asztali felhasználásra koncentrálnak. A Canonical, a Red Hat és a Suse azok a nagyobb szereplők, akiknek van asztali disztrójuk, közülük egyedül a Canonical volt az, akinek az átlagos otthoni felhasználók voltak a célközönsége, de igazából már ő is levette róluk a kezét, és inkább az IoT-ra koncentrál.
A Red Hat és a Suse pedig igazából nem ad otthonra szánt disztrót, csak workstation-t, ami alapvetően céges használatra koncentrál. De mindkét cég inkább szerverre fejleszt.
A többi szereplő (IBM, Microsoft, Nvidia...) nem foglalkozik asztali felhasználással, a kisebbek (Elementary Inc, Zorin, stb.) pedig túl kicsik ahhoz, hogy egy ilyen projektet véghez vigyenek, és igazából nekik sem céljuk.
Windows alatt a WSL2 gyakorlatilag egy Hyper-V-alapú virtuális gép, ugyanezen a módszerrel Linux alatt is meg lehetne oldani Windows-os szoftverek futtatását. Csak ugye ott is számolni kell teljesítménycsökkenéssel, illetve azzal, hogy nem minden szoftver/hardver komponens működne így sem. Ez a WSL2-nél is így van.
#74
A kernel fejlesztők nem akarják, mert szembe menne a linux alapelveivel.
A Windowsos softverfejlesztők meg azért nem akarják, mert a fizetős szoftvert gazdaságtalan átíri egy olyan operációs rendszerre, ami ingyenes. Nyilván nem sok ember meg cég venné meg a linuxra portolt kereskedelmi szoftvereket.
Téged idézve a "hatalmas csoda rendszer" csodáinak kiaknázásához érteni kell hozzá.
De az átlaguserek a Windows csodáit sem tudják kihasználni (illetve csak egyet: néhát hét-hónap alatt összeborítani és "újratelepíteni"), mert ahhoz sem értenek. Mindenféle crakelt meg warezolt csodatoollal akarnak mindent megoldani, amit a windows alapból tud.
Ilyen például az időzített kikapcsolás, vagy feltételekhez kötött kikapcsolás. Vagy akár a merevlemez végigírása nullákkal (tényleges adattörlés) Ezek olyan featurek, amik csak parancssorból érhetőek el.
#78 Pont hogy komolyabb célra érdemesebb Linuxot használni. Főleg ha erőforrásigényes feladatot végzünk, mivel a Linux az erőforrások kihasználásában is jobb.
Egyetlen dologra jobb a Windows: játékra. Arra is csak azért, mert több játék jelenik meg rá, mint Linuxra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!