Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért vannak betiltva a...

Miért vannak betiltva a drogok? És mi alapján?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy elvileg jogállamban élünk, és mégis tűzzel-vassal üldözik azokat az embereket, akik valamilyen drogot használnak? És ez sajnos nem csak Magyarországra vonatkozik!

Milyen jogalapjuk van erre, hiszen az alkotmány mindenhol védi a személyi szabadságot? Mi köze van bármilyen hatóságnak ahhoz, hogy egy ember mit csinál magával?

Miért van mégis néhány drog (pl. nikotin, koffein, alkohol) teljesen legálisan forgalomban?


2011. márc. 6. 03:53
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/146 anonim ***** válasza:
72%

"15:30

Csak egy példával ,had cáfoljalak:

Kaliforniai népszavazás:55% nem - 45% igen "

Most szerintem ezzel magadat cáfoltad meg, több a nem szavazat mint az igen, tehát gondolom ott se lett legális.

2011. márc. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/146 anonim ***** válasza:
60%

ma 16:38

Ezt a mondatodat mindenképp cáfoltam:

"a fű tiltása ellen se sztrájk nincs, se állampolgári engedetlenségi akció, se népszavazási kezdeményezés"


Viszont én ezzel le is zárnám a vitát! További kellemes csevejt nektek!

2011. márc. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/146 anonim ***** válasza:
68%

"tudod nálunk működik a szeretet teljes megosztás! "


És végül én is elárulok neked valamit. A mi családunkban és baráti társaságunkban is működik a szeretet teljes megosztása, úgyhogy valószínűleg EZT nem a fűnek köszönheted. Szép is lenne!

2011. márc. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/146 anonim ***** válasza:
40%
tudom. pá.
2011. márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/146 A kérdező kommentje:

ma 02:18!


"Akkor neked is javaslom a hozzászólásaim újraolvasását."

Hibába, nekem nagyon úgy tűnik, hogy szerinted a fű egy lehetséges veszélyforrás, amiért teljesen logikus, hogy be van tiltva.


"Miért kellene félnem tőle, ha nem szívom?"

Többször utaltál arra, hogy veszélyes a társadalomra. Én ezt neveztem félelemnek. De ha szerinted ez nem az, akkor bocs.


"Az analógia HIBÁS."

Úgy érted, hogy SZERINTED hibás. Attól még megpróbálhatlak meggyőzni, hogy nem az. Nem hiszem, hogy erre ilyen fölényes stílusban kellene reagálni, mintha te lennél itt, aki mindenhez ért, és a véleményed kész ténynek számít.


"Nem sokat használ a Szent Fű nagy ügyének, hogy a növény összes híve ennyire látványosan nem ért semmit és nem tud értelmezni egy egyszerű szöveget."

Igazad van, ha valaki nem fogadja el a véleményedet, akkor az egy hülye füves. Így kell hozzáállni! Elmondom neked, hogy nem fogyasztok rendszeresen füvet, és kb. fél éve nem is szívtam. Mint írtam, ez nekem elvi kérdés, és nem az a lényeg, hogy minél több fűhöz juthassak hozzá legálisan.


"Bizony van. A te állításod viszont az, hogy nem fog nőni a fűfogyasztás attól, hogy tilos, mert eddig is tilos volt, mégis van füvezés."

OK, de ha nőne is a fűfogyasztás, akkor sem biztos, hogy társadalmi katasztrófa lenne belőle, míg a gyilkosságok számának növekedése elég nyilvánvaló következményekkel jár. A fűfogyasztással kapcsolatban nehéz bármit is előre megjósolni.


"Ugye nem olvastad el a hozzászólásaimat? Mars vissza, előbb olvasni, aztán írni."

"Már leírtam párszor. Ennyire nem megy az olvasás?"

Engedd meg, hogy erre válaszul egy nagy embertől idézzek:

"Ugye azt a hozzászólásomat sem sikerült elolvasnod, amiből kiemelted ezt a pár mondatot? Ugye puszta butaságból ered, hogy nem tudod kontextusban értelmezni a mondataimat, és nem abból, hogy szándékosan csúsztatni próbálsz? :))))"


És hogy erre is reagáljak: Nem igazán értem, hol csúsztattam, vagy mit értelmeztem hibásan. Szerinted az a gond a fűvel, hogy ezek a tünetei, és hogy az is az elsődleges célja, hogy ezeket kihozza. Vagyis ezért nem engedélyeznéd, szemben az alkohollal, aminek SZERINTED nem ez az elsődleges célja az emberek széles körében.

2011. márc. 8. 20:24
 86/146 A kérdező kommentje:

ma 07:03!


"Igen, jogosan korlátozhatná, de nem teszi."

Akkor az már nem lenne alkotmányos.

2011. márc. 8. 20:25
 87/146 anonim ***** válasza:
87%
De alkotmányos lenne, mert az alkotmányban sehol sincs előírva, hogy az államnak kötelessége biztosítani a tejfogyasztást :D Mondjuk azért ne beszélj úgy a tejről és a fűről/kokóról/heroinról mintha egy szinten lenne
2011. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/146 A kérdező kommentje:

"De alkotmányos lenne, mert az alkotmányban sehol sincs előírva, hogy az államnak kötelessége biztosítani a tejfogyasztást :D"

Persze, az nincs beleírva, hogy kötelessége biztosítani. Nem is biztosítja. De pl. az oktatást biztosítja, és az alkotmányban is benne van, hogy köteles rá.

Ellenben azt nem várom el, hogy az állam biztosítsa a füvezést. Annyit várnék el, hogy ne tiltsa, mivel szerintem a személyes szabadságomat korlátozza ezzel a tiltással.


"Mondjuk azért ne beszélj úgy a tejről és a fűről/kokóról/heroinról mintha egy szinten lenne"

Ha csak az alkotmányt nézed, akkor mi különbség van a tejivás és a füvezés között? Feltéve, ha nem zavarok vele mást.

2011. márc. 8. 21:00
 89/146 anonim ***** válasza:
54%

"Ha csak az alkotmányt nézed, akkor mi különbség van a tejivás és a füvezés között? Feltéve, ha nem zavarok vele mást."

Na jó én azt hiszem itt befejezem.... (mivel a te édesanyukád is termelt tejet ezért valószínű, hogy nem fogják betiltani, mert szükséges volt a te fejlődésedhez, míg a fű nem...)

2011. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/146 A kérdező kommentje:

Én csak alkotmányossági értelemben értettem. Most felesleges ide keverni azt, hogy mihez van feltétlenül szükségem a fejlődéshez, és mihez nincs. Egy csomó olyan dolog van, amihez nincs, és mégsem tilos.

Egy kicsit átfogalmazva az állításodat:

mivel a te édesanyukád is termelt tejet ezért valószínű, hogy nem fogják betiltani, mert szükséges volt a te fejlődésedhez, míg a cigi nem...

2011. márc. 8. 21:12
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!