Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért vannak betiltva a...

Miért vannak betiltva a drogok? És mi alapján?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy elvileg jogállamban élünk, és mégis tűzzel-vassal üldözik azokat az embereket, akik valamilyen drogot használnak? És ez sajnos nem csak Magyarországra vonatkozik!

Milyen jogalapjuk van erre, hiszen az alkotmány mindenhol védi a személyi szabadságot? Mi köze van bármilyen hatóságnak ahhoz, hogy egy ember mit csinál magával?

Miért van mégis néhány drog (pl. nikotin, koffein, alkohol) teljesen legálisan forgalomban?


2011. márc. 6. 03:53
 131/146 anonim ***** válasza:
80%

ma 13:00

Ó hát ez legyen a legnagyobb bajunk a Földön nem igaz? Ha lenne valaki akivel érdemes vitáznia,akkor azt mondom nem megyek sehová...

Fiatalkorú füves? Ajjaj szerintem az nem annyira pozitív... bár ki tudja!

2011. márc. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/146 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a fogyasztásért ne járjon börtön,kinek jó,ha egy spangliért börtönbe vágunk egy egyébként jómagaviselető,konszolidált ember a tolvajok és erőszakosbűnözők közé? Valóban egy jobb embert kapnánk vissza? Szerintem legyenek helyek,ahol legálisan kissebb menyiséget lehessen kapni,ilyen kávézó szerű hely,ahol korhatárkoz kötik a fogyasztást! Jobb,mintha esetleges felütött szerekkel terhelnénk az alakmi fogyasztót! Az túlzás,hogy ezt én így "akarom" meg ,hogy "hangos kissebség"-lennék ettől. Erről a témáról máshol nem beszélgettem,szóval nem vagyok aktivista! Nekem már az is valami lenne,ha megértenétek,hogy logikátlan a drogpolitika! Ami most van,az biztos,hogy rossz!
2011. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/146 A kérdező kommentje:

"Amúgy most kérdeztem meg egy ismerősömet, aki még fiatalkorú is és már jó párszor füvezett, szerinte se kéne legalizálni..."

Ezek szerint ő már nem csak egy "hülye füves". Igaz, hogy szívott már, de legalább egyet ért veled. Akkor már nem lehet hülye, nem igaz?

És egyébként ő mit mond, miért nem engedné legalizálni? Valami gondja volt vele, amikor szívta, vagy csak úgy?

2011. márc. 10. 18:37
 134/146 anonim ***** válasza:
71%
Hát ő is egy h*lye füves, gyakran mondom is neki... Azért nem akarja legalizálni, mert sokat romlottak a tanulmányi eredményei és szerinte ettől.
2011. márc. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/146 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg azért, mert ő árulja, és az csak rontana az üzleten ha legális lenne :D
2011. márc. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/146 anonim ***** válasza:
19%

"Érdekesebb, hogy a rendszeres füvezéstől elhülyül az ember, a kávétól meg nem."



Legalább ne hazudj!

2011. márc. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/146 anonim ***** válasza:
70%

"Miért van olyan érzésem, hogy akik itt úgymond a drogok pártján állnak, mind használók?"



Mert ostoba vagy és beszűkült. :)

2011. márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/146 anonim ***** válasza:
32%

14 oldalnyi fröcsögést nem akarok túlragozni:

Ha annyira szívni akarsz szívsz és kész. Illegálisan olcsóbb, ezt már megírták előttem.


Jogállam definícióját, működési szisztémáját stb. szintén kivesézték előttem.


Ha az illegális cucc minőségétől félsz: a bolti tej, hús, tojás stb. minőségét is sok minden szabályozza, mégis néha baj van velük.


Ha tényleg nincs komoly hatása minek szívod? Én 1x szívtam, de nem akarok még 1x olyan kábult lenni. Ellenben gyakorta fogyasztok amfetamint, Ecstasy-t. Ha benne vagy a témában tudod pl. a hernyótól, crack-től (meg jó pártól) menekülni kell, nem szabad 1x sem kipróbálni. Mondjuk, ha hernyóznál, nem posztolnál ide:D (se gép, se Internet nem lenne)


A lényeg: értem mit akarsz, de most nem olyan a társadalmi környezet, hogy népszavazás legyen erről. Amúgy is, ha az ellene kampányolók mutatnának valami AIDS-es-szipus-hernyós prostit ezzel a címszóval: "ilyenek a füvesek" akkor a népszavazás eredményét előre borítékolnám neked.


Ismerek rendőrsrácot Debrecenből, aki amíg nem ment a rendőrszakközépbe rendszeresen élt a füvecskével:) Szal: bár nekem nem jött be, látom, hogy nem annyira veszélyes.


Én azt mondom, ha drogot arra használod, hogy tovább bírj dolgozni, netán old a feszültséged buliban, vagy egy sz@r hónap után akkor [mértékkel!!!], de fogyaszthatod.

A kérdés meg kicsit komolytalan, mert aki tudja, hogy valami illegális, az nem kérne ilyen burkolt megerősítéseket (ahogy olvasom nem kaptál sokat) a szipákolásaihoz. Röviden: Lúzer kispcs vagy!! :D

"Z"

2011. márc. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/146 anonim ***** válasza:
60%

""azért, mert a light drog az első lépés a függőség felé"-Ez egy baromság! Én olyan fickót ismerek,aki 6 éve szív,de sose nyúlt máshoz! Igaz ,azzal sem értek egyet ,amit ő csinál,de alapjáraton a fű nem kapu a kemény drogok felé,csak kapu LEHET!"



Nem lehet kapu, mert aki fű után lett kokainista vagy heroinista az sem azért mert előtte füvezett. A kettőnek semmi köze egymáshoz. Ilyen alapon beszélhetnénk arról is, hogy minden kokainista kóla ivással kezdte.

2011. márc. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/146 anonim ***** válasza:
17%

"Aki meg akarja tudni, mit csinál a fű az ember agyával, annak csak végig kell olvasnia a legalizáláspártiak hol széteső és összefüggéstelen, hol hisztérikus hozzászólásait."



Ne pofázz te rühes!

2011. márc. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!