Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért vannak betiltva a...

Miért vannak betiltva a drogok? És mi alapján?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy elvileg jogállamban élünk, és mégis tűzzel-vassal üldözik azokat az embereket, akik valamilyen drogot használnak? És ez sajnos nem csak Magyarországra vonatkozik!

Milyen jogalapjuk van erre, hiszen az alkotmány mindenhol védi a személyi szabadságot? Mi köze van bármilyen hatóságnak ahhoz, hogy egy ember mit csinál magával?

Miért van mégis néhány drog (pl. nikotin, koffein, alkohol) teljesen legálisan forgalomban?


2011. márc. 6. 03:53
 121/146 anonim ***** válasza:

21:37:

te is már oldalak óta offolsz, nem szóltam mert én is és mindenki, de látom neked van ehhez is képed :D

2011. márc. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/146 anonim ***** válasza:

ma 21:46

"te is már oldalak óta offolsz"-Egyálltalában nem offolok oldalak óta! Lehet nem mindegyik hsz-om témába vágó,de ez még szerintem belefér,főleg,ha válaszolok!! A drogok és a politika a téma,leginkább a drogpolitika... Viszont azt sem mondtam,hogy te offolnál.... Azt mondtam nem tudsz szöveget értelmezni így fölösleges veled vitázni,igaz ezt most igazoltad is!

2011. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/146 A kérdező kommentje:

"UI: Valamiért azt hiszed még mindig, hogy a demokrácia az amikor mindent megtehetsz, és még mindig nem érted, hogy ez az anarchizmus (azért tehetsz meg mindent mert nincs állam ami korlátozna)."

BASSZUS! Mégis ki állította, hogy a demokrácia = mindent megtehetsz? Erről szó sem volt! Miért írod le huszadjára, hogy mi ezt hisszük, amikor nem is!?

2011. márc. 9. 21:59
 124/146 anonim ***** válasza:
"UI: Valamiért azt hiszed még mindig, hogy a demokrácia az amikor mindent megtehetsz, és még mindig nem érted, hogy ez az anarchizmus (azért tehetsz meg mindent mert nincs állam ami korlátozna)."- Senki nem hiszi azt,hogy ez a demokrácia,ezt csak te akarod mindenképp a szánkba adni! Talán mert kifogytál az észérvekből! Az anarhia az nem az,hogy te legalizánli akarod a füvet! Téged sem értelek,hogy minek magyarázol olyanokról,amikről lövésed sincs! De legalább ne reklámoznád enyire!
2011. márc. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/146 A kérdező kommentje:

"Mehet ez még így több oldalon keresztül,de sok értelmét már nem látom!"

Én sem látom már sok értelmét... Az az igazság, hogy én sokkal nyitottam beszélgetést vártam, amikor kiraktam ezt a kérdést.

Ennek ellenére idejöttek páran, akik szerint

- az állam szent, és amit kiböffent, annak úgy kell lennie, akár korlátozza a személyes szabadságom, akár nem

- a fű ennyire meg annyira veszélyes, az alkohollal össze sem hasonlítható, stb.

- akik itt a szabad füvezést támogatják, azok csak hülye füvesek lehetnek.

Tehát nekem nem az a bajom, hogy nincs egyetértés ebben a kérdésben. Hanem az, hogy ebből a 3 dologból indult ki eddig szinte mindenki, aki a fű ellen volt, és ezt a 3 dolgot szajkózzák századjára, csak más kombinációkban, más megfogalmazásban. Konkrét kérdésekre meg nem válaszolnak. Így tényleg elég nehéz 1-ről a 2-re jutni.

2011. márc. 9. 22:13
 126/146 A kérdező kommentje:
Azt meg sem említettem, hogy a 12. oldalra (!) sikerült eljutnunk odáig, hogy egy válaszoló konkrétan feltette a fő kérdést, vagyis azt feltételezem, hogy előtte nemigen volt tiszta neki, miről is beszélgetünk.
2011. márc. 9. 22:17
 127/146 anonim ***** válasza:
60%

ma 22:13

Szóról szóra egyetértek,szívemből szóltál... Egy tabudöntögetőbb beszélgetésre számítottam,de nem meggyőzni akartam!


Engem ez lepett meg a legjobban: „az állam szent, és amit kiböffent, annak úgy kell lennie, akár korlátozza a személyes szabadságom, akár nem”

Nomeg,hogy a válaszolónak ,csak most esett le,hogy egyáltalán miről van szó!

2011. márc. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/146 anonim ***** válasza:
2011. márc. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/146 anonim ***** válasza:
100%

"- akik itt a szabad füvezést támogatják, azok csak hülye füvesek lehetnek. "

Miért nem az? :D Nem hiszem el, hogy egy tiszta ember támogatná ezt.

Amúgy most kérdeztem meg egy ismerősömet, aki még fiatalkorú is és már jó párszor füvezett, szerinte se kéne legalizálni...

2011. márc. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/146 anonim ***** válasza:
100%
62%-os, te meg már jó pár oldallal ezelőtt leírtad, hogy nem szólsz többet a témához, elég gyengus elhatározás volt.
2011. márc. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!