Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért vannak betiltva a...

Miért vannak betiltva a drogok? És mi alapján?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy elvileg jogállamban élünk, és mégis tűzzel-vassal üldözik azokat az embereket, akik valamilyen drogot használnak? És ez sajnos nem csak Magyarországra vonatkozik!

Milyen jogalapjuk van erre, hiszen az alkotmány mindenhol védi a személyi szabadságot? Mi köze van bármilyen hatóságnak ahhoz, hogy egy ember mit csinál magával?

Miért van mégis néhány drog (pl. nikotin, koffein, alkohol) teljesen legálisan forgalomban?


2011. márc. 6. 03:53
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/146 anonim ***** válasza:
29%

tegnap22:05


"A füvesek sohasem fogják elismerni, hogy mennyire idegesítő alakok :))) "-Hát ez elég szubjektív! Rombolja a teljesítő képességet? Érdekes... Konkrétan nem egy zsenit ismerek ,aki rendszeresen tép! A környezetemben senki sem feledékeny,senki sem "debil",senki sem "munkaképtelen",pedig rengetek alkalmi füvezőt ismerek ,aki tudja hol a mérték! Még nem találkoztam olyan füvezővel,aki ne tudna a társadalomba beilleszkedni,azonban láttam jópár ilyet alkoholistában! Hidd el tudom milyen káros az alkohol,kifordítja magából az embert! Aki inkább néha tép,de nem issza le magát a sárgaföldig az bizony társadalmilag befogadhatóbb! Saját tapasztalatomból beszélek,ismerek alkalmi pöppentőket és ismerek olyanokat,akik nem nyúlnak semmilyen szerhez sem! Azok az ismerőseim ,akik nem nyúlnak fűhöz,sokkal frusztráltabbak,sokkal antiszociálisabbak! Ezért senki ne akarja nekem bemagyarázni,hogy aki fűhöz nyúl,az "szociálisan debil" lenne! Állítom,hogy azokat az embereket ismertem meg a legszociálisabbnak ,akik már valaha fogyasztottak marihuánát! Mást látok,amit mondtok! Ezért ,csak röhögök ezeken az állításokon! Nekem hiába mondja senki,hogy ha ezt a cipőt hordod nem tudsz benne futni,ha hordom és futok benne!



cigi nem rombolja az értelmi képességeket, nem tesz felelőtlenné, nem rontja a reflexeket vagy a memóriát, szóval a munkaképességet nem károsítja.” –nos erre a felvetésedre rögtön meg is adtad a választ:


„Vannak, akik tudnak füvezni anélkül, hogy elhülyülnének”


Így van és tudod ahhoz,nem kell Konrád Györgynek lenned! Attól még,hogy negatív tapasztalataid voltak,még nem kéne ítélkezned! Rengeteg értelmes alkalmi fogyasztó van! Aki nem tud értelmesen fogyasztani,az mért tudná az alkoholt vagy bármi mást mértékletesen fogyasztani? Aki hülye,az hülye,aki értelmes az értelmes! Nem tilthatsz be valamit ,mert valakik nem tudják rendesen használni! Attól még,hogy a szőkenő belerakja a pincsi kutyáját a mikrosütőbe,még nem kell betiltani a mikrosütőt!

De ezt te is így látod! Had ismételjelek mégegyszer: „Vannak, akik tudnak füvezni anélkül, hogy elhülyülnének”


Köszönöm!

2011. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/146 anonim ***** válasza:
29%
"Nem, a füves hülyén vihog, vagy néz maga elé, vagy bulizik, vagy összefüggéstelenül hablatyol"-No persze! A fűtől jókedved lesz,tehát partyban szokás használni! Összefüggéstelenül hablatyol? Hát a te eleve debil ismerőseid lehet,de akiket én ismerek azok a fűtől max,csak közlékenyebbek lesznek,de semmiképp sem összefüggéstelen amiről beszélnek! Te is ,csak a társadalmi előitéleteidet tudod szajkózni! Semmit nem értessz! No nem baj,engem nem zavar,mielött még rámfognád,hogy "nyavajgok"... Ez olyan,mikor apámmal bementünk a lemezboltba és az egyik vevő rámuatott a fekete zenészek részlegére és azt mondta:jó a bolt,csak azok ne lennének! Mondtuk neki,akkor rengeteg jó zenétől megvonja magát! Nem értette,szerinte a feketék ostoba majmok... Erre ,csak azt tudom csodálkozva mondani,jó hát ilyenek is vannak...
2011. márc. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/146 anonim ***** válasza:
11%
"Mivel a drogfogyasztás nincs benne az alapvető polgári jogokban, ezért azt korlátozhatja és korlátozza is törvény." -Azt ugye tudod,hogy valami olyasmit használsz Bibliádként,ami formálható és tökéletlen? A politikai berendeszkedés nagyban függ a többségi társadalom elvársaitól! Ha valamit nem ismer a társadalom,akkor könnyen lehet vele ilyeszgetni! Diktátork jönnek-mennek,a társadalmi elvárások váltakoznak! A kérdé pedig nem az,hogy "hogyan kell legalizálni a füvet?" vagy "mért nem legalizáljuk a füvet?" ,hanem ,hogy "Miért vannak betiltva a drogok?" ergo mért nem legális a marihuána?
2011. márc. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/146 anonim ***** válasza:
43%
*ijeszt
2011. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/146 anonim ***** válasza:
23%

21:13

„ "A tejivás is támogatná a bűnözést,ha csak illegálisan lehetne kapni!"

Igen, látom már érted, csak az a gond, hogy az legális, így nem támogatom vele a bűnözést. „

- Próbáld megérteni a példa lényegét! Ha azért illegális a fű,mert illegálisan fogyasztom,akkor legyen legális! Ha ,csak a fekete piacon tudom fogyasztani a tejet,akkor nyilván bűnözővé válok! De a te logikád szerint,az sem lenne baj,mert törvénybe lenne foglalva!



"Akkor hozzál már fel érvet légy szíves...."

- Rengeteg érv elhangzott,de csak kétféle választ kaptunk: "elszívtátok az agyatokat" "mert...jogállam"


"Sehol a világon NINCS megengedve, hogy saját magadnak termeljél, még Hollandiában sem! Ott szigorúan ellenőrzik, hogy ki mennyit vásárol és ráadásul piszkosul drága a boltokban, megkockáztatom ott is olcsóbb dílertől beszerezni"

-Én ,csak az olyan "érveket" fogadom el,amik egyeznek a makacs tényekkel!Remélem nem haragszol érte! Ott vannak a herbál boltok! Vagy a greenshoppok! Eddíg ,csak valótlanságokat állítottál! Mi rendre megcáfoltuk! Erre te újra ugyanazt állítottad,amit mi előtte megcáfoltunk! Erre kiakadsz és elkezdesz személyeskedni! Szerinted melyik oldalt járatod le ezzel?

2011. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/146 anonim ***** válasza:
23%

"Milyen érdekes, a fű tiltása ellen se sztrájk nincs, se állampolgári engedetlenségi akció, se népszavazási kezdeményezés, sőt, még egy kormány se bukott bele abba, hogy nem legalizálta a füvet, és még egy párt sem tudta keresztülnyomni a parlamenten fű legalizálását"

-Ha ,csak Magyarországról beszél,akkor még azt mondom,hogy rendben van,de a kérdés nem Magyarországra korlátozódik,nézz körbe a Föld nevezetű bolygón!

Ha álltalánosságban érted,akkor veled a vitát részemről lezárom!

2011. márc. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/146 anonim ***** válasza:
66%

14:26: Akkor nézz már légyszi körbe, 1-2 kivétellel hol a francban legálisak ezek a szerek?! A világ elég nagy felén az első villanyoszlopra felakasztják a drogfogyasztókat/terjesztőket...


De végül is mit várjunk egy drogostól, még jó, hogy azt akarod, hogy legálisak legyenek a drogok, de nem azért mert ettől könnyebb lenne a szíved, hanem mert így olcsóbban tudnád az adagod beszerezni. Tök jó...

2011. márc. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/146 anonim ***** válasza:
53%

15:30

Csak egy példával ,had cáfoljalak:

Kaliforniai népszavazás:55% nem - 45% igen


Már nem várok tőled semmi igaz állítást,racionális érvet,csak még azt áruld el:

minek szólsz olyan témához,amihez nem értesz?

2011. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/146 anonim ***** válasza:
68%
Csak azért mert fogyasztod, még te sem értesz hozzá! Gondolom nem vagy addiktológus.
2011. márc. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/146 anonim ***** válasza:
40%

ma 15:49

Záró akkordként elárulom neked:egy slukk fű ,olyan „bódulatot” okoz mint mikor épp állomra hajtod a fejed vagy felébredsz és megszédülsz,senki nem fogja észrevenni rajtad! Évente 4-5-szöri alakalomkor szívok,abból is 3-ra behívnak,a többit én állom a körbe,tudod nálunk működik a szeretet teljes megosztás! Van olyan,hogy félévet nem szívok és eszembe se jut! Életemben nem próbálnám ki a narkótkokaint stb…pedig volt,hogy egyszer kínálták,de undorodom a kemény drogoktól! Nem halok bele,hogy nem legális a fű,de beszédtémának jó+nevettet ,hogy mennyire démonizálják, azok akik nincsenek képben! Azt pedig nem vitatta senki,hogy Magyarországon nincs elég nagy társadalmi réteg,amely támogatná a fű legalizálását,ezt el is fogadjuk! Ugyanakkor paradoxonnak tartom,hogy a szabadsághoz való jogukkal ,mértnem élhetnek azok a felelősségteljes érett emberek,akik tudják mit csinálnak? Ha te büntetlenül ihatsz Ciffet,akkor xy mértem vehet be egy szál varázsgombát? A szintetikus drogok más téma,mint ahogy ,mindenféle gyógyszerekkel sem tömetném a társadalmat ,ahogy azt manapság szokás!

2011. márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!