Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért vannak betiltva a...

Miért vannak betiltva a drogok? És mi alapján?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy elvileg jogállamban élünk, és mégis tűzzel-vassal üldözik azokat az embereket, akik valamilyen drogot használnak? És ez sajnos nem csak Magyarországra vonatkozik!

Milyen jogalapjuk van erre, hiszen az alkotmány mindenhol védi a személyi szabadságot? Mi köze van bármilyen hatóságnak ahhoz, hogy egy ember mit csinál magával?

Miért van mégis néhány drog (pl. nikotin, koffein, alkohol) teljesen legálisan forgalomban?


2011. márc. 6. 03:53
 101/146 anonim ***** válasza:

17:04:

Már 20x leírtuk:

-egészségtelen (ne gyere nekem megint az alkohollal, hogy az is az)

-veszélyes (ne gyere nekem megint az alkohollal, hogy az is az)

-függőséget okoz (ne gyere nekem megint az alkohollal, hogy az is)

- nem tetszene Jézusnak



(Igazából csak hazudok, valójában nagyon jól tudom, hogy a fű, akár a mennyei manna, testi lelki táplálék, gyógyítja a rákot, nem okoz függőséget, kifejezetten okos leszel tőle, Jézus és Mohamed is ezt szívta ráadásul így láthatsz rózsaszín elefántot!)

2011. márc. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/146 anonim ***** válasza:

ma 17:16

Teljesen mindegy,hogy neked mi a véleményed a fűről,attól még az emeberi szabadság jogodban korlátoz az ,hogy diszkriminatív módon tiltva van a fogyasztása! Az oly sokat hangoztatott alkoholos példa is erre a diszkriminációra mutat rá! Demokrácia ott kezdődik,hogy egyelő elbánásban részesül mindenki,pl.:nem mondhatja azt az állam ,hogy kenyeret vehetsz,de kiflit nem! Mégha a többség szerint gáz is lenne kiflit venned!

2011. márc. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/146 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasgasd, a demokrácia nem az amire gondolsz, az az anarchia, a demokráciában korlátoznak téged, ott a többség dönt és ha a többség nem akarja legalizálni a drogokat akkor nem lesznek legalizálva, te csak egy hangos kisebbség tagja vagy.

2011. márc. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/146 anonim ***** válasza:
A demokrácia sehol sem valósult meg teljes egészében,lehetetlenség is volna! Azonban a demokráciának alapvető ismérvének kell lennie,hogy törekszik minnél demokratikusabbank lenni! Az belefér a demokráciába,hogy otthon ésszerű keretek között valaki marihuánát fogyasszon! Aki ezt szeretné az nem válik anarhistává! Az anrhisták,mintmár korábban itt is írtam,az államnélküliségben hisznek,de ez már egy teljesen más kérdés kör! Ha te otthon megeszed a székleted, esetleg elvisznek a mentősök és kimossák a gyomrodat,ha te anyacsavart húzol a péniszedre,azt a mentősök leszedhetik neked,de semmiképp nem kapsz érte bírságot!
2011. márc. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/146 anonim ***** válasza:
Neked a fűtől jutnak eszedbe ilyen hülyeségek? :D Még sose éreztem erre késztetést, de aki ilyet csinál magával azt se látnám el ingyen az állam helyében az hót ziher, van az öngyilkosságnak jobb módja is.
2011. márc. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/146 anonim ***** válasza:

ma 18:22

A híradóban hallani ilyen esetekről! Remélem érzékeled,hogy ilyesmit tenni iszonyat gusztustalan,gyomorforgató és egészségtelen az állam mégsem büntetett!

2011. márc. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/146 A kérdező kommentje:

"ne gyere nekem megint az alkohollal, hogy az is az"

Akkor Te se gyere megint azzal, hogy egészségtelen.

Azzal se, hogy veszélyes.

És azzal se, hogy függőséget okoz.

Az egyáltalán nem érv, hogy "ne gyere nekem azzal", sokkal inkább azt jelenti, hogy "nem tudom megindokolni, de nekem van igazam". Ha szerinted ez egy vita lényege, akkor bocs.


"Olvasgasd, a demokrácia nem az amire gondolsz, az az anarchia, a demokráciában korlátoznak téged, ott a többség dönt és ha a többség nem akarja legalizálni a drogokat akkor nem lesznek legalizálva, te csak egy hangos kisebbség tagja vagy."

Nos, a demokrácia valóban nem jelent feltétlenül szabadságjogokat is. (Hogy idézzek: "Egyáltalán nem minden demokrácia liberális: az ógörög demokráciák például rendszeresen kiszavazták közösségükből azokat a polgárokat, akikkel a többség nem kívánt egy városállamban élni.")

Ellenben a magyar demokrácia együtt jár a szabadságjogokkal, amiről az Alkotmány rendelkezik. Mellesleg az összes fejlett országban ilyen jellegű alkotmány van érvényben.

És szerintem már unalmas másodszor azt olvasni, hogy "ez nem anarchia", ugyanis nem látom be, hogy az általunk leírtak miért is minősülnének anarchiának, miért nem férnek be szerinted a demokrácia keretei közé.

[link]

Ha tudsz, legyél szíves hivatkozni egy részletre, szerinted miért anarchia az, amit mi elképzelünk.

2011. márc. 9. 19:02
 108/146 A kérdező kommentje:

- És szerintem már unalmas másodszor azt olvasni, hogy "ez nem anarchia"

Úgy értem, unalmas másodszorra azt olvasni, hogy anarchiához hasonlítjátok azt, amit mi írunk. (Ha esetleg nem lenne egyértelmű.)

2011. márc. 9. 19:07
 109/146 A kérdező kommentje:

62%-os válaszoló!

Te is észrevetted, hogy mi akármit felhozunk, arra csak az a válasz, hogy "az más"? (Legalábbis ez a válasz lényege.) Vagyis ennyiben merül ki a többiek érvrendszere. Aztán ha ez nem elég, akkor idevágják, hogy füvesek vagyunk, és már nem tudunk gondolkozni sem, meg amúgy is hülyék vagyunk.

2011. márc. 9. 19:15
 110/146 anonim ***** válasza:

"gyógyítja a rákot"

-Erről jut eszembe: Amerikai kutatók tanulmánya szerint ,ha rákbetegeknek egyetlen alkalommal közepes dózisú pszilocibint azaz varázsgombát adtak,mérhetően kevésbé voltak depressziósak az alkalmazás után 6 hónappal! Az 50,késöbb a hippi korszaknak köszönhetően újraéledt 70 évekbeli kutatás feltételezte,hogy bizonyos paciensek szorongása csökkent,hangulata javult a gomba hatására! Én speciál nem ajánlanlom ezt a szert akárkinek,van aki bekattanhat tőle,de mint érdekességként elmondtam!


19:15

Mintha azért elgondolkodnának rajta,legalábbis szerintem volt ilyen...csak azt már nem írják le,hanem inkább elmennek!

2011. márc. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!