Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirakható az örökös a majdani...

Kirakható az örökös a majdani általa megörökölt lakásból, ha még élnek azok, akiktől örökli?

Figyelt kérdés
Ha adott egy örökös, akinek nincs a nevén a lakás, de ő örökli meg, de akiktől megörökli és azok élnek (családtagok) ki akarják rakni az utcára, kirakhatják? Nézegettem erről a törvényeket, de nem találtam konkrétan értelmezhető pontot erről. Van ami ilyen esetben védi az örököst?
máj. 20. 13:53
 111/150 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos, hogy így kollektíven mind letámadtatok, de valahogy egyikőtök sem tudott példát felmutatni a "lakhatási zsarolásra"...


Ha pedig az adott ember zsarolásként éli meg a helyzetet, akkor az a legjobb megoldás, hogyha lép valamilyen irányban, erre írtam azt, hogy ha máshogy nem, akkor úgy tudja megoldani a helyzetet, hogy munkásszállóra költözik, de nyilván sokkal egyszerűbb kiforgatni a szavaimat...

júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/150 anonim ***** válasza:

#Kopasz


Ha hülyeséget beszélsz, vállald a kritikát, meg az össznépi felháborodást, amit kiváltottál vele, ne rinyálj itt!


A lakhatási zsarolást mindenki tudja, hogy mi. Az jobb volt, amit csúsztattál, hogy szerinted mi az? Meg lett az eredménye. :D Mellesleg tőled is kérdezték, hogy milyen munkásszállón lakni, azt te sem válaszoltál, de kérj csak számon mindenkit, egész nyugodtan, hogy miért nem fejtettük ki neked, mi az a lakhatási zsarolás.


De látom a szavak kiforgatása szót sikerült eltanulni. Ha így folytatod, tovább engednek 6.ik osztályba. ;)

júl. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/150 anonim ***** válasza:

"Nagyon aranyos, hogy így kollektíven mind letámadtatok, de valahogy egyikőtök sem tudott példát felmutatni a "lakhatási zsarolásra"..."


Te tényleg gyakori búlvár fogyasztó vagy. :D

Elvárod hogy leírja más az élethelyzetét amiben szenved, de azért csúsztatsz, hogy a kérdező magyarázta bele az okokat, amire senki nem volt kíváncsi. Még ha így is lett volna, akkor is ellentmondásba keveredtél magaddal.


#ellentmondásos


Remélem írsz még hülyeségeket, olyan jókat röhögök rajtad. :D Viccesebb vagy, mint egy maúnikasó. <3

júl. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/150 anonim ***** válasza:

#112


"Ha hülyeséget beszélsz, vállald a kritikát, meg az össznépi felháborodást, amit kiváltottál vele, ne rinyálj itt!"


Ha rámutatsz (személyeskedés nélkül), hogy mi a hülyeség abban, amit írtam, akkor "vállalni fogom" a kritikát (bármit is jelentsen ez, de feltételezem, te arra gondoltál, hogy viselnem kellene, de mindegy).


"A lakhatási zsarolást mindenki tudja, hogy mi."


Sajnos úgy tűnik, hogy én ebbe a prominens "mindenkibe" nem tartozom bele, ezért is kértem, hogy írjatok példákat, mi számít annak. De számodra a másik hülyének nézése egyszerűbb, mint a konstruktív vita.


"Az jobb volt, amit csúsztattál, hogy szerinted mi az?"


Leírtam egy létező jelenséget. Hogy jobban értsd; nem ezt gondolom lakhatási zsarolásnak, hanem ERRE SZOKTÁK RÁFOGNI, hogy az.


"Mellesleg tőled is kérdezték, hogy milyen munkásszállón lakni, azt te sem válaszoltál, de kérj csak számon mindenkit, egész nyugodtan, hogy miért nem fejtettük ki neked, mi az a lakhatási zsarolás."


Először is, előbb én kértem rá példát, szóval eléggé gyerekes ezzel támadni. Másodszor, teljesen mindegy a problémafelvetés szempontjából, hogy szerintem milyen munkásszállón élni. Annyiban talán egyet tudunk érteni, hogy a munkásszállón élés egy fokkal jobb, mint a hajléktalanság (már ha az adott embernek más lehetősége nincs). Végül, de nem utolsó sorban, én általánosságban írtam erről, nem konkrétan a kérdező élethelyzetére.


"De látom a szavak kiforgatása szót sikerült eltanulni. Ha így folytatod, tovább engednek 6.ik osztályba."


Mókás, hogy nem nézed ki belőlem az 5 általánost, közben pedig te nem tudod a "hatodik" szó helyesírását ;) Egyébként meg, a "szavak kiforgatása" nem szó, hanem kifejezés.


#113


"Elvárod hogy leírja más az élethelyzetét amiben szenved, de azért csúsztatsz, hogy a kérdező magyarázta bele az okokat, amire senki nem volt kíváncsi. Még ha így is lett volna, akkor is ellentmondásba keveredtél magaddal."


Ezzel a felvetéssel csak annyi a probléma, hogy sem nem kértem korábban a kérdezőt, hogy írja le az élethelyzetét, sem nem vádoltam azzal, hogy hazudna.


Én korábban is a tárgyilagos választ adtam, vagyis hogy olyan, hogy "majdani örökös", nem létezik a jogban, pláne nincsenek kiváltságai a tulajdonossal szemben. Az pedig, hogy a szülei ki akarják rakni, biztosan meg van az oka, de a kérdés szempontjából nincs jelentősége. Ha pedig tényleg úgy van, hogy külön kasszán van, és tőle minden telhetőt megtesz, és ennek ellenére ki akarják tenni a házból (avagy "zsarolják a lakhatással", hogy megtegyen dolgokat), az egy végtelenül szomorú dolog, de törvényileg megtehetik vele szemben. Ezt a zsarolást tudja úgy kivédeni, hogyha elköltözik (jobb híján munkásszállóra), ellenkező esetben pedig tűrni köteles, tekintve, hogy SEMMI köze nincs a házhoz (vagyis sem nem tulajdonosa, sem nem haszonélvezője), ennélfogva addig lakhat ott, amíg a tulajdonos/haszonélvező másként nem dönt. Nagyon más választása nincs, a jelenlegi törvényeink alapján.

júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/150 anonim ***** válasza:

"Ha pedig tényleg úgy van, hogy külön kasszán van, és tőle minden telhetőt megtesz, és ennek ellenére ki akarják tenni a házból (avagy "zsarolják a lakhatással", hogy megtegyen dolgokat), az egy végtelenül szomorú dolog, de törvényileg megtehetik vele szemben."


Tehát akkor lényegében elismered, amit a 101-es hsz-ban írtam, hogy rossz a törvényünk.

júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/150 anonim ***** válasza:
#115, relatív. A kérdező szempontjából rossz, ingatlantulajdonosként viszont jó. Mindkét esetben vissza lehet élni a törvénnyel, tehát nem lehet olyat alkotni, ami mindenkinek megfelelne.
júl. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/150 anonim ***** válasza:

"Először is, előbb én kértem rá példát, szóval eléggé gyerekes ezzel támadni."


Sötét és arrogáns is. :D :D :D :D :D

Legjobb! <3

júl. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/150 anonim ***** válasza:
#117, azzal, hogy leírok egy tényszerű dolgot, mitől is leszek sötét és arrogáns?
júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/150 anonim ***** válasza:

Előbb idéztem hogy melyik része volt. Olvasási vagy szövegértelmezési problémáid vannak?


Vagy rájöttél hogy nem tudsz mit írni, hogy milyen a munkásszállón lakni, kínos lett a helyzet és arrogánskodsz?


Arról már hallottam, hogy a legjobb védekezés a támadás, sőt arról is, hogy a legjobb védekezés a nárcizmus, de most láthattuk milyen a legjobb védekezés az arrogancia. :D

júl. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/150 anonim ***** válasza:

#118


Te ugyanaz a kevertezős pofán lövetős közmunkás vagy, mint a 90? Az értelmező képességed az értelmezésed nagyon hasonlít.

júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!