Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért démonizálja a politika,...

Miért démonizálja a politika, a média, és a lakosság nagy része ennyire a cannabis származékokat?

Figyelt kérdés
Tényleg nem vagyok képes felfogni. Ennyire vakok, és előítéletesek az emberek, vagy csak mindenki álszent?
2010. ápr. 14. 21:08
 51/92 A kérdező kommentje:

22:05:


Csernus azért nem jó példa, mert ő nem jó pszichológus. Kérdezz meg egy másik elismert addiktológust a témában, egész mást fog mondani, és egészen más stílusban. Csernus csak a pénzért sztárkodik, erősíti a dogmákat. Néhol van igazság abban amit mond, de ez nem elég. Személyes dolognak tekinti a dolgot, mert ő heroinozott. S a heroinhoz mér mindent. Nem vehető komolyan sajnos. :(

2010. ápr. 14. 22:09
 52/92 A kérdező kommentje:

22:08:

Nem, én úgy gondolom, hogy kevésbé egészségtelen társadalomhoz vezetne, mint a mostani alkohol köré épülő kultúránk/társadalmunk.


Az abortusz pl konkrétan nem hiszem, hogy olyan szörnyű dolog. Ideje lenne amúgy is pihentetni egy kicsit a földet. Néz körül, hogy hol a legmagasabb a gyerekszületési ráta... Elmaradott országokban, hátrányos helyzetű helyeken, cigánytelepeken, afrikában, stb. Jó ez?

2010. ápr. 14. 22:13
 53/92 anonim válasza:
75%
Egyszerűen valahol határt kell húzni, hogy ez már drog ez meg nem. A fű már oda tartozik, mert olyan receptorokat piszkál az agyban ami nem igazán egészséges sem rövid sem hosszú távon. És jöhetnek sokan sokféle hókuszpókusszal, maga a fű gyógyító hatása humbug.Az már más kérdés, hogy egyes kannabinoidok amik a fűben is megvannak hatásosak LEHETNEK....
2010. ápr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
100%

Az abortusz pl konkrétan nem hiszem, hogy olyan szörnyű dolog. Ideje lenne amúgy is pihentetni egy kicsit a földet. Néz körül, hogy hol a legmagasabb a gyerekszületési ráta... Elmaradott országokban, hátrányos helyzetű helyeken, cigánytelepeken, afrikában, stb. Jó ez?



Na mostmár végképp nem mondok semmit, leírtad magad, teljesen, ilyen emberhez nem tudok szép szavakat intézni. SZERINTED ITT NÉPSZAPORODÁSRÓL VOLT SZÓ?? VÉDEKEZÉSRŐL ÉS FELELŐTLENSÉGRŐL!!! Áhhh hagyjuk, hihetetlen, képviseld tovább az álláspontod, nekem felfordult a gyomrom. Üdv: Egy eüs.

2010. ápr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 A kérdező kommentje:

22:22:

A fű gyógyító hatása nem humbug. Ha humbug lenne, nem próbálkozna az orvostudomány folyamatosan a cannabis spray, thc tabletta, és hasonló dolgok kifejlesztésével.

S ezzel pont elérkeztünk a probléma egyik gyökeréhez. Ezek a készítmények nem hozták azt a hatást, amit a növény igen. Egyszerűen azért, mert bizonyos segéd anyagokat nem voltak képesek szintetizálni.


Pont mostanság fejlesztették ki viszont a Sativex nevű szert. Az egyetlen probléma ezzel viszont az, hogy egyenesen a növényből nyerik ki az aktív hatóanyagokat, és nem szintetizálással. S ez jogi kérdéseket vet fel sok helyen. Hiába segítene egy rakat betegen...


Továbbá:

"A fű már oda tartozik, mert olyan receptorokat piszkál az agyban ami nem igazán egészséges sem rövid sem hosszú távon. "


Egyelőre nincs ismert káros hatása, ha helyesen alkalmazzák...

2010. ápr. 14. 22:34
 56/92 A kérdező kommentje:

22:23:


Így már érthető az álláspontod. Következőre beszélj világosan, és ne félreérthető homályos utalássokkal kérlek.


Az emberek felelőtlenek igen. Pont ezért kéne tiltani az alkoholt. Túl sok halálesetet, balesetet, bűnözést, és agresszivitást okoz.

2010. ápr. 14. 22:37
 57/92 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit mondok, hogy van egy haverom. 26 éves. Sportoló volt, soha nem ivott, soha nem dohányzott, 21 évesen elkezdett füvezni, de olyan szinten, hogy napi 3-4 spanglit eltol. Amikor nincs éppen beszívva, akkoris olyan mint aki egy másik bolygóról jött, figyelmetlen, zavarodott, lassú, mint egy zombi... és nem szed semmi más drogot, és kb. így isteníti a füvet mint te, hogy egészséges stb. Hát köszönöm, ha ilyen leszek mint ő, akkor lehet akármilyen egészséges. Nyugodtan cáfolhatsz. Én látom mit okozott a normális emberrel (akinek pörgött az agya 120-al) a fű. Olyan mint egy zombi. Cáfolj, érvelj nyugodtan, én ezt látom.
2010. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
34%

Pont ma beszélgettem erről egy ismerősömmel. Azt mondta egyet ért velem, csak szerinte még túl korai, mert a magyar társadalom túl konzervatív.

Amúgy erről szerintem egyrészt a túlzott vallásosság tehet, másrészt a kommunista rendszer. És az hogy a komcsi rendszerből rögtön átugrottunk a mostaniba. Egyszerűen túl maradiak az emberek. De azért remélem egyszer legális lesz.

2010. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Minden válaszadót felplusszoltam.


Számomra érdekes volt. :) Egy rövid cikkhez/tanulmányhoz kellett.


Sajnálom azonban, hogy ezzel a kérdéssel sok embert kihoztam a sodrából. Nem ez volt a célom, és pontosan ezért igyekeztem mellőzni a személyeskedést. Sajnálom azt is, hogy minden igyekezetem ellenére van aki képtelen mellőzni ezt.


Azoknak akik felhúzták magukat két kulcsszó: Tolerancia, és türelem

2010. ápr. 14. 22:58
 60/92 anonim ***** válasza:
Ismét egy tanulságos vita a fűről... béna ellenérvek, főleg 81%-ostól.
2010. ápr. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!