Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért démonizálja a politika,...

Miért démonizálja a politika, a média, és a lakosság nagy része ennyire a cannabis származékokat?

Figyelt kérdés
Tényleg nem vagyok képes felfogni. Ennyire vakok, és előítéletesek az emberek, vagy csak mindenki álszent?
2010. ápr. 14. 21:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
22%
Először annyit hadd kérdezzek, hogy az alkoholhoz képest hányszoros mértékben rombolja az ember agysejtjeit?
2010. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 dellfil ***** válasza:
53%

A kérdésed kommentárjában pontosan megválaszoltál mindent.

Annyit tennék csak hozzá, hogy a tudatlanság is nagy szerepet játszik...

2010. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
73%
Nézz szét a drogelvonókon kérdezd meg mivel kezdték, utána majd megérted. Köszönöm én sem szeretnék úgy kimenni az utcára, hogy beszívottak járkáljanak körülöttem össze vissza.
2010. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert az emberek még az alkohollal sem tudnak megbirkózni. Nem hiszem hogy jót tesz a munkahelyen vagy a családban vagy az iskolában ha az ott levők(k) be lennének tépve. Amúgy meg úgyis sokan csinálják, főleg huszonévesek. Nem itélem el őket, mert a többsége valószínűleg le fog állni vele. A legalizálás pedig felérne egy reklámmal, viszont nem hiszen hogy a média démonizálná.
2010. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 A kérdező kommentje:

-2 szeres mértékben kb. Nincs agysejt romboló hatása.


Ez a mende-monda a régi amerikában született, amikor indították a drogok elleni totális háborút, valamikor a 60-as évek környékén. Elvégeztek egy olyan kísérletet, ahol szerencsétlen majmoknak adagoltak 20 percen keresztül nagy mennyiségű cannabis füstöt, alig keverve oxigénnel. Majd pár hónap után megvizsgálták a majmok agyát, és /mennyire meglepő/ azt vették észre, hogy rengeteg agysejt pusztult el. Ezzel az ál-kísérlettel tudták elérni a kender tiltását.


Természetesen ha fű helyett kamilla füstöt kaptak volna ilyen arányban, az agykárosodás akkor is megtörtént volna. Így ez a kísérlet csak az emberi butaságot, és az előítéleteket erősítette, és teszi még a mai napig is.


Modern kísérletek segítségével már számtalanszor bebizonyították, hogy a fűnek nincs agysejt károsító hatása.


Az alkohol viszont valóban egy toxikus vegyület, ami szépen lassan, de biztosan, egyértelműen bizonyíthatóan öli az agysejteket.

2010. ápr. 14. 21:21
 6/92 anonim ***** válasza:
62%
Én az alkoholt, meg a cigarettát is illegalizálnám. :D
2010. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 A kérdező kommentje:

21:13-as válaszadó:


Irány a drogelvonó, nézz szét, és kérdezd meg őket, hogy cigivel, vagy alkohollal kezdték e. Majd utána tegyél egy másik kört, és akkor a fűre kérdezz rá. :)

2010. ápr. 14. 21:23
 8/92 anonim ***** válasza:
Démonizálja a fene. Hajdanán gyógyszer kategóriába tartozó Ópium és Cocaine mellett erről sem írtam rosszat soha. Nem értem honnan veszed hogy démonizálom.
2010. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésnek inkább annak kellene lennie, hogy kialakulhat-e olyan fogyasztási kultúra, mint alkohol esetében.
2010. ápr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 A kérdező kommentje:

21:15:


Azért kérdeztem, mert én pl azon a véleményen vagyok, hogy jobban örülnék ha betépett embereket látnék az utcán, mint hogy részegeket. Nagyon nem bírom elviselni a részeg ember viselkedését, egy füvesével viszont semmi bajom nincs. Csendes, nem erőszakos, elővigyázatos. :) Legalábbis az eddigi tapasztalataim ezt mutatják.

2010. ápr. 14. 21:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!