Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért démonizálja a politika,...

Miért démonizálja a politika, a média, és a lakosság nagy része ennyire a cannabis származékokat?

Figyelt kérdés
Tényleg nem vagyok képes felfogni. Ennyire vakok, és előítéletesek az emberek, vagy csak mindenki álszent?
2010. ápr. 14. 21:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/92 anonim ***** válasza:

Az alkoholt fogyasztó ismerőseim között nagyon kevés az aki alkoholista lett, vagy akinek a személyiségét negatív irányba befolyásolta az alkohol (nem maga az alkoholos befolyásoltság, hanem az általában vett alkalmi alkohol fogyasztás).


A cannabist fogyasztó ismerőseim 2/3-ánál figyeltem meg azt, hogy a személyiségük negatív irányba változott: volt aki fűre verte el a pénzét, aztán elkezdte a családját lehúzni, eladogatta az értékeit, lenyúlt családi ékszereket, hogy legyen pénze fűre. Másoknál azt tapasztaltam, hogy a munkához való hozzáállásuk sokkal felületesebb lett, elhanyagolták azt, megbízhatatlanná váltak. Lehet, hogy fizikai függőséget nem okoz a fű, de a lelki függőségre sok példát láttam. Kb 1/3-uk volt az, aki a cannabisfogyasztást megfelelő kultúrával és felelősséggel folytatta, hogy otthon a 4 fal között és az nem volt kihatással az élete egyéb aspektusaira. Szerintem ez elég rossz arány.


Ezeket a tapasztalatokat nem a (szerintem nagyon is liberális) médiából, hanem a környezetemből veszem.

2012. ápr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/92 anonim ***** válasza:

Az alkoholfogyasztásnak a legtöbb esetben nem a berúgás a célja (gondolok itt 1-2 sörre a haverokkal, 1 felesre ebéd előtt, 1 pohár borra vacsora után stb...)


A fű fogyasztásnak viszont pontosan a tudatállapot megváltoztatása a célja.


Emiatt érzem mindig rossz hasonlatnak a fű-pártiak alkohollal való példálózását.

2012. ápr. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!