Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért jobb a mostani kormány...

Miért jobb a mostani kormány mint a Fidesz?

Figyelt kérdés

azért tettem fel ezt a kérdést, mert a legtöbben Fidesz ellenesek, kérdezem én a mostani kormány miben jobb mint a Fidesz? nem oltásokat várok hanm konkrét kifejtett véleményeket. mi az amit az MSZP csinált pozitivat amit a a Fidesz nem csinált?

ne értsetek félre nem vagyok Fideszes, de MSZP-s sem.


2008. febr. 27. 19:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/104 anonim válasza:
72%

Idéznék a hosszan válaszolótól: "a zombistílus inkább jellemzője a jobboldalnak ". Na ja, azért csőcselékezik, meg bunkózzák itt a jobboldaliakat. Én nem tudom, a magam részéről jobboldali vagyok, de eszembe nem jutna lecsőcselékezni meg lebunkózni a másik oldalt, joguk van mást gondolni mint amit én gondolok. Nem értek egyet velük, de ettől még ugyanolyan emberek ők is. És magamat sem érzem csőcseléknek, meg a többi jobboldali imserősömet sem, akik tisztes dolgozó állampolgárok. Nézzetek már magatokba amikor ilyeneket írtok! Tányleg felháborít!

A kérdező kérdésére válaszolva egyébként: nem jobb a mostani kormány. És érdekes, egyetlen olyan választ sem olvasok ami valós észérvekkel támasztaná alá hogy az lenne, mindenki ugyanazt mondja vissza amit a TV-ben hall.

2008. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/104 A kérdező kommentje:

szerintem meg mindne hozzászolásban van némi igazság, ha jobban belegondol az ember.

igaz hogy sokan felslegsen mennek el orvoshoz meg ilyesmi meg sokan vannbak táppénzen meg előre hozzák a nyugdijt meg ilyesmi,itt épp az az hogy ezért nem vagyok sem Fideszes sem MSZP-s, mert nem a kormánnyal van itt a probléma, hanem az emberekkel. és a legnagyobb baj, hogy az ikyen embrek miatt jutottunk el oda ahol ép vagyunk, hogy ilyen dolgokat kellet bevezetni, csak az a baj hogy ezzel olyanokkal szurnak ki akik mondjuk tényleg betegek és nincs pénzük, mint az egyik hozzászolo irta hogy édesanyjának elkéne mennie táppénzre hogy megmütethesse a lábát, és akkor nem lesz mit enni abbol a pénzből, itt abban van a gond hogy akinek tényleg szügsége van támogatásra az nem kapja meg. és hiába irod hogy ez a mi hibánk nézzünk magunkba sajt magunk miatt nem kapunk munkát, nem azért nem kapunk munkát, hanem mert van heylettünk itt olyan nép aki olcsobb munkaerő. hidd el hogy ez igy van, apám melohelye is tele lett románnal ,nincsenek bejelentve, minimálbér alatt dolgoznak.

2008. márc. 2. 17:20
 33/104 anonim válasza:
91%

Én nem vagyok se fideszes, se mszp-s. A véleményem a következő:

Amikor a fidesz volt hatalmon sok jó intézkedést hozott, amit az mszp csípőből megszűntetett, és így lesz ez fordítva is, ha a fidesz újra nyer. Bármelyik párt hoz jó intézkedést a másik párt nem ért egyet vele. Hogy miért jobb a fidesznél az mszp? Azon a választáson, amikor az emberek leszavazták a hatalmon lévő fideszt a társadalom kettészakadt. Akkor, azok az emberek, akik nem értettek egyet a fidesszel, azok rosszak voltak, lekommunistázták őket, és az ember félt bármit is mondani a politikával kapcsolatban. Az a kormány "szegényként" indult, és a négy év alatt meggazdagodott.

A mostani kormány "gazdagként" indult, és mégjobban meggazdagodott. Az a baj velük, hogy nem tudják "mennyire fáj" nekünk a megszorító intézkedésük. Ők nem érzik magukon. Nem csak a minimálbérből élők tartoznak a mai "szegényekhez". Mindenki aki brutto 100.000Ft alatti jövedelemmel rendelkezik. Én egy kétgyermekes családanya vagyok tisztességesen dolgoztam, most GYED-en vagyok, mert be mertem vállalni a harmadikat is, aki "úton van". A férjem és az én fizetésem is 100.000Ft alatt van, mint oly sok embernek ebben az országban. Hitelt kellett felvennünk az első szerény kis lakáshoz, aminek a törlesztése szintén nyomja a vállunk. És a hónap utolsó hetében éhezünk, igen éhezünk, pedig mindig dolgos tissztességes emberként éltünk.

Hiába a munka, nekem sokat jelent a 300, és a későbbiekben ki tudja hány száz Forintos vizitdíj.

Én elmegyek szavazni, és szerintem mindenki így tesz, aki a saját bőrén érzi a megszorításokat.

2008. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/104 anonim ***** válasza:
82%
Semmivel sem jobb a mostani kormány a Fidesznél! Ha jól emlékszem a választások elött az MSZP is azt mondta az embereknek amit hallani akartak!! És azért ennyire még egyik párt sem csapta be az embereket mint az MSZP! Gyurcsány pedig méltatlanul viselkedett, amit sajnos egész Európában láttak, hallottak! A vizitdíj pedig azért nem jó, mert az is emelkedni fog ahogy minden más, csak a fizetések nem! Egy idős nyugdíjas néninek aki a pici nyugdíjából tengődik ez a 300Ft is nagy pénz!! És akkor mire fizetjük azt a rengeteg tbt!? Aki szerint a tandij is maradjon annak vagy nincs gyermeke vagy van rá pénze, hogy megfizesse a továbbtanulását! És a külföldön dolgozók adója nem hiányzik?? Nem értem miért gondolja bárki, hogy ez így jó és szép!? Bár ha tele a zsebe valakinek biztos nem tünik olyan rossznak a helyzet!
2008. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/104 anonim ***** válasza:
80%
A 10. válaszadó szégyelheti magát, nem tudom, hogy mer minősíteni bárkit is!!? Nem az volt a kérdés, hogy miért hülyék a magyarok!! Ki kérem magamnak! A férjem napi 16órát dolgozik és sajnos így is nagyon nehéz megélni egy pici babával! És sajnos kedves válaszadó ,pont olyan a stilusa mint a Gyucsánynak aki minősitette magát a hires beszédével! És nem hiszem, hogy önnek van bármi rálátása a dologra!? Egy kismama
2008. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/104 anonim ***** válasza:
85%
A hosszan válaszoló szerint az ember jókedvében jár orvoshoz? Örülök, hogy ilyen jó egézségnek örvend! Netán arról én tehetek, hogy asztmás vagyok??? Hogy az Édesanyám cukorbeteg azt is biztos csupán színleli!?? Hülyék a magyarok , talán te nem annak tartod magad? Vagy te lennél a kivétel és mindaz aki veled egyettért!? Szerinted csak a te véleményed elfogadható!?? Pont az ilyen stilusú emberek miatt tartunk ott ahol tartunk! És az ilyen elvakult emberek marják egymást akik nem engednek az igazukból! Mert aztán veled lehetne összefogni, hogy jobb legyen a magyarnak, persze csak ha mindenki úgy tenne, gondolkodna ahogy te!!? Szerintem inkább meg se szólalj!:)
2008. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/104 anonim válasza:
89%

Gyerekek! Szánalmas, amit itt műveltek. Üljön le mindenki, és kezdjen el gondolkozni, ha ő lenne abban a helyzetben, hogy dönthetne az ország dolgaiban, hogyan is kezdené. A partvonalon kívül mindenki nagyon okos. "A bíró mrg egy köcsög" Ezt is tudjuk.És nagyon igaza van annak, aki a turáni átkot, a széthúzást említette. Ha ez így megy mág tíz évig, kérhetjük a csatlakozásunkat Romániához, vagy méginkább Besszarábiához. Előbb gondolkodni, aztán félretéve az indulatokat, lehet agyalni, hogy legyen.

Csak ennyit akartam, bocs a zavarásért

Szekalmi

2008. márc. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/104 anonim válasza:
87%
De ne próbálkozzon inkább semmivel, mert ahogy elnézem, itt már tényleg csak éhen dögleni lehet. A szomszédos országok közül Szerbiára is van némi rálátásom, hát, mit mondjak, nincs túl nagy különbség... A gazdaságuk tavaly jobban fejlődött Magyarországénál. És ők is Európát szavazták meg most. :) Szerintem kellene egy teljesen új kormányt importálni valamelyik jóléti államból, mint ahogy az észtek csinálták... nekik bejött. Itt viszont mindenkiből kibukna a nacionalista. Hm?
2008. márc. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/104 anonim ***** válasza:
71%

ÉS ÚJRA ITT!!! :DDDDD

Egész jól pörög ez a kérdés. Sokakat érdekel a téma. :)


"Már ne haragudj Te (aki másoktól idéz)! (...) úgy látszik Neked nagyon jó minden, nincsenek anyagi gondjaid (...) inkább leszek szegény és normális, mint hogy olyan legyek, mint Te!"

Te is azok közé tartozol, akik csak szelektíven olvasnak? Funkcionális analfabétából fölös mennyiséggel rendelkezik Magyarország. Gondolt már valaki arra, hogy ebből esetleg exportáljunk...?! :)


"Karácsonykor csináltatott az orvosnak egy ajándékkosarat és az orvos nézett rá hülyén, hogy csak ennyit kap!"

Én meg néztem volna hülyén a szerencsétlenre. Ez olyan, mintha bemennék a boltba, vennék egy kenyeret, majd még adok a pultosnak egy százast, mert kiszolgált. De látom, tényleg nem érteted meg, hogy mit írok.


"Teljesen egyet értek Veled!"

Köszönöm. :)


"Na ja, azért csőcselékezik, meg bunkózzák itt a jobboldaliakat."

1. Segítek: a "zombistílus" teljesen mást jelent, mint a bunkózás. Fogalomzavarban szenvedsz.

2. Említettem, hogy a jobboldaliak között ugyan több az ilyen ember (lásd októberi események), de nem mondtam, hogy a másik oldalnál nem lenne ilyen. Persze ha a "write-only" üzemmódodat kissé elfelednéd, és elolvasnád (esetleg megértenéd), hogy mit írok, nem írnál ilyet.


"nem jobb a mostani kormány. És érdekes, egyetlen olyan választ sem olvasok ami valós észérvekkel támasztaná alá hogy az lenne"

:) Nem fedezel fel ebben egy kis ellentmondást? Nálad hol a "valós észérv", olvtárs? :)))


"mindenki ugyanazt mondja vissza amit a TV-ben hall"

Sok ilyen van, tény. (Bár tájékozódni a médiából lehet ezügyben a legjobban. Te honnan szerzed az ismereteidet, mondd?)


"A 10. válaszadó szégyelheti magát"

Kedves kismama! Semmi szégyellnivaló nincs abban, ha kimondom az igazat. (Talán fáj, de ez már csak így van az igazsággal.) Az a szégyellnivaló, ha önámító módon hazudunk saját magunknak, és nem ismerjük be (még magunknak sem) a saját hibáinkat.

(Emellett ön is elolvashatná és értelmezhetné EGÉSZÉBEN az írásomat, nem csak felkapná a vizet. Persze ha már a viszonylag egyértelmű Gyurci-féle beszéd LÉNYEGÉT sem értette meg, akkor gondolom teljesen feleslegesen koptatom itt a billentyűzetet...)


"És nem hiszem, hogy önnek van bármi rálátása a dologra!?"

Említettem olyat, hogy van rálátásom? Ha jól emlékszem, még ki is emeltem, hogy nekem SINCS túl sok. ... Nah, ja, a funkcionális analfabétizmus... :(


"A hosszan válaszoló szerint az ember jókedvében jár orvoshoz?"

(És még egy példány...) Csak idézek önmagamtól:

"Tisztelet annak a kevés kivételnek, aki tényleg nem magának köszönheti a betegséget." Gondolom ez csak véletlenül kerülte el a figyelmedet. :(

(Bár megjegyzem, hogy az unokaöcsém is asztmás. Persze ebben nagyban közrejátszott, hogy mindkét szülője erős dohányos. Az asztma kialakulásában nagyobb részt a környezeti okok játszanak közre. Vajon te mit tettél/teszel a környezet megóvása érdekében? Az apám cukorbeteg (is). Az egészségtelen életmód és táplálkozás nagyban közrejátszott benne. Ezt még ő is elismeri. A többi baját már nem is sorolom, mert az is az egészségtelen életének köszönhető. Nos?)


"Hülyék a magyarok , talán te nem annak tartod magad?"

De, sajnos annak születtem. Ezt - legnagyobb bánatomra - nem választhattam meg, Kénytelen vagyok ezzel együtt élni. És a magam szintjén javítani rajta.


"Szerinted csak a te véleményed elfogadható!??"

Írtam ilyet??? (Nem emlékszem.)


"És az ilyen elvakult emberek marják egymást akik nem engednek az igazukból!"

Én mindenkit marok. Akár közös ellenség is leszek a többieknek, ha ez kell ahhoz, hogy összefogjanak. Meg hogy végre kinyissák a szemüket, használják az agyukat.


"persze csak ha mindenki úgy tenne, gondolkodna ahogy te!!?"

Engem nem kell követni. Ha felfogtad volna, én egyik oldalon sem állok. Nekem mindegy, hogy melyik oldalt választja a magyar a sok közül. A lényeg, hogy egyet válasszon mindenki, és mindenki egyfelé húzzon. (De gondolom ez IS elkerülte a figyelmedet...)


"Szerintem inkább meg se szólalj!"

Szerintem meg majd én eldöntöm.


Kedves Szekalmi!

Egyetértek veled. ;)



De szép hosszú lett ez is! Most már jöhet az újabb lepontozás. :)

2008. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/104 A kérdező kommentje:
igen, az utolsó válaszadonak van szerintem igaza, tényleg importálni kéne egy uj kormányt, meg amugy is ha már nacionalizmusról van szó ez a gyurcsány véletlenül nem zsidó? :D
2008. márc. 7. 22:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!