Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért jobb a mostani kormány...

Miért jobb a mostani kormány mint a Fidesz?

Figyelt kérdés

azért tettem fel ezt a kérdést, mert a legtöbben Fidesz ellenesek, kérdezem én a mostani kormány miben jobb mint a Fidesz? nem oltásokat várok hanm konkrét kifejtett véleményeket. mi az amit az MSZP csinált pozitivat amit a a Fidesz nem csinált?

ne értsetek félre nem vagyok Fideszes, de MSZP-s sem.


2008. febr. 27. 19:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/104 anonim ***** válasza:
76%

Ez a két párt óriási munkát végzett az elmúlt időben. Nem, nem abban, hogy jobbá, szebbé, gazdagabbá tették volna Magyarországot. Abban végeztek óriási munkát, hogy a magyarokat két részre szakították. (Bár olyan nagyon nem volt nehéz dolguk.) Kihasználták a magyaroknak azon tulajdonságát, hogy nem képesek együtt dönteni, egyfelé menni. A magyarok mindig széthúznak, mindegyik azt hiszi, hogy csak neki lehet igaza, és nem hallgatja meg a másikat.

Megjegyzem meg is érdemli a magyar nép, hogy ide jutott! Saját magának köszönheti.


Őszödi beszéd (amit egyik olvtársunk említett): Látom, te sem értettél a mondanivalójából semmit. ... Hja, tényleg sok manapság a funkcionális analfabéta...! :(


A kérdező kommentjére: Igen, az MSZP próbál változtatni. Felfogta, hogy a mostani rendszer sz*r. A nyugdíjrendszer egy-két évtizeden belül csődbe juttatta volna az országot, ha nem kezdenek neki megváltoztatni. (Manapság egy keresőre egy nyugdíjas jut; gondolom ez csak véletlenül kerülte el a figyelmedet. Meg talán ki lehet azt is következtetni, hogy ez a helyzet még romlani is fog. És nem a kormányok miatt. Nem. Ez a jóléti társadalmak áldása; nyugaton is jellemző az elöregedés, tudod?) És a változtatás bizony nehéz.

Az egészségügy esetében ugyanez a helyzet. Olyanok pénzéből vannak ellátva egyes emberek, akik nem is betegek talán soha. Mások meg táppénzen töltik a fél életüket (sokszor fölöslegesen!), és ezt a dolgozó emberek pénzéből teszik. Az új rendszerben - elvileg - áttekinthetőbb lesz a dolog. Talán sikerül. Mégha nem is tökéletes a módszer, de az eddiginél mindenképpen jobb lesz. És ne felejtsük el, a nyugdíj is és az EÜ is egy hosszú folyamat. Nem négy év; sokkal több. Eddig egyik párt sem merte ezt a folyamatot elkezdeni, felvállalni; mert tudták, hogy a nehéz folyamat miatt egyből népszerűtlenek lesznek. A Maszop - rengeteg hibája ellenére - felvállalta ezt. És - végülis mindegy, hogy ki - de remélem valaki végig tudja csinálni. (Mert ha nem teszi, akkor abba az ország belebukik.)

Az emberek jobban éltek? Igen, jobban éltek. Mert azelőtt nem a Fityesz volt hatalmon. Az csak elköltötte a nehezen összeszedett lóvét. Nem volt gyanús, hogy a Fityesz hipp-hopp, pár hónap alatt a semmiből "jólétet" teremtett? Vajon miből tette mindezt? Nemtán abból a pénzből, amit az előző kormány összekapargatott?!

Mellesleg megsúgom, a rendszerváltás előtt is jobban éltek az emberek. Csak azt felejti el sok ember, hogy MIBŐL élt jobban!


Rosszul élsz? Elhiszem. (Bár ha magadba nézel, rájöhetsz, hogy - ugyan hibáztathatsz másokat ezért - de nagyrészt önmagadnak köszönheted.) De nem hinném, hogy jobban élnél, ha a Fityesz lenne hatalmon. Sőt. Ugyan egy ideig menne a szekér, majd mikor kifogy a pénz, akkor s*ggreülnél te is. Meg még az unokáid is! Olyan dolgokba nem látsz bele (a legtöbbe én se), ami alapvetően befolyásolja az életedet, meg még az utódaidét is. Csak nyivákolsz, hogy "nincs pénz", "sok a vizitdíj", "kevés nyugdíj", meg minden. (Eddig látsz, tovább aztán semmi.) Kellene autópálya, útfelújítás, oktatás, rendőrség, haderő, egészségügy, stb. Mindez persze egyszerre, és tökéletes minőségben, mert "nyugaton bezzeg!". Persze ha mindez meglenne, az a hülye magyarnak mégsem lenne elég jó - még többet követelne, meg jönne a "szerintem ez nem jó" szöveg. Csak azt nem veszi észre a sok eszement, hogy mindent egyszerre nem lehet megjavítani. Lehet köpködni rájuk, de ha valaki jobban tudja, akkor menjen oda, és csinálja. A Fityesz is csak köpködni tud, de még egy épkézláb javaslata sem volt. Annyit harsog csak, hogy "ez sz*r"! Ha meg megkérdik tőlük, hogy "ha nem ez, akkor mi legyen helyette?", akkor jön a nagy kussolás részükről. Fikázni, bekiabálni mindenki tud. De tenni valamit, és azért felvállalni a felelősséget, már kevesebben.

(Megjegyzés: a Fityesznek egy normális programja sem volt, még a legutóbbi választásokat követően sem. Mégis, vajon mire alapozta a nagy kijelentéseit?)


Nem, nem akarom ezzel védeni a Maszopot. Sőt, egyiket sem. Pusztán az zavar, hogy rengeteg eszement hülye van kis hazánkban, aki csőlátással van megáldva, és ehhez felveszi még a csak neki gyártott napszemüveget is. Utána meg csak hurrogni, köpködni meg anyázni tud. (És nem érzi a szerencsétlen idióta, hogy manipulálják; helyette lelkesen csápol és tapsol.) Meg sem fordul a fejében, hogy Ő is felelős az életéért. Sőt!


Mi volna, ha néha az eszeteket is használnátok, kedves magyar honfitársaim? Mi volna, ha egyszer képesek lennétek együtt, egy irányba húzni? Mindegy, hogy melyik irány (Maszop, Fityesz, akármi), csak ne két(több)felé mennétek. Mi volna, ha képesek lennétek meglátni, hogy mi is a valós érdeketek?

Megmondom: CSODA.

Ilyen soha nem lesz, mert az elmúlt kb. ezer évben nem volt még rá igazán példa. Ezért vagytok ott, ahol vagytok. És tudjátok, mit mondok?

Megérdemlitek! Nyavajogjatok csak nyugodtan, szidjatok csak másokat (magatokat azért soha, hiszen - ugyebár - bizonyára tévedhetetlenek vagytok; így teljesen felesleges magatokba nézni), szapuljatok mindenkit a saját hülyeségetekért, nem baj.

Csak utána ne csodálkozzatok, ha száz-kétszáz év múlva már a kutya sem fog emlékezni még a szóra sem, hogy

"magyar".


(Jöhet a lepontozás nyugodtan.)

2008. márc. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/104 anonim válasza:
84%
Elég sokat változtat!!! :@ És ez az embereknek jó??? Csak azoknak akik gazdagok! Mint ahogy az előttem pár válaszoló is írta! Szerencsére már elmehetek szavazni! Édesanyám egyedül nevel! A jövedelme alig elég egy hónapra! Ételre havonta 20 ezer ft marad! Biztos láttátok az árakat? Mert hihetetlen drágaság van! Van havonta 15 ezer ft ösztöndíjam (szakmunkás iskolába járok, eladónak tanulok), abból édesanyámnak adok és a megmaradt pár ezer ft-ból ruházkodok (ha marad egyáltalán pénzem)... Tovább szeretnék tanulni, felnőtt nappali érettségire menni, ami 3 éves, hogy továbbra is kapjunk családipótlékot és gyerektartást, amiből édesapám után kell fizetni a tartozást! + még a gyógyszer, mert édesanyám tartós beteg! Meg kéne műteni a térdét, de azért nem meri megcsináltatni, mert akkor sajnos el kell mennie táppénzre és akkor az étkezéssel mi lesz? Éhen halunk? Kérdem én: Minimálbérrel és napi 8 óra kemény gürcöléssel (amit már tanulóként is átélek) alapítsak saját családot valamikor? Ezek a politikusok azt sem tudják, hogy mi zajlik itt az országban (de ez már nem is ország!!!) ! Csak 2 hónapot csinálnának végig, mint a rendes szegény emberek! Ők csak lopnak, csalnak, hazudnak!!! És jövőhéten elmegyek szavazni!!! Egy 18 éves lány
2008. márc. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/104 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező!


Szerintem a kommentet nem azért találták ki, hogy lehülyézd a válaszolóidat! Egyébként meg azt írod, hogy nem vagy sem fideszes, sem MSZP-s, de a kommentjeidről lejön, hogy kőkemény fideszes bunkó vagy!


Egyébként meg a rendszerváltás előtt éltünk a legjobban, bárki bármit is mond!! Hinni kell és tenni kell érte, hogy jobb legyen! De a fidesz mást sem csinál, csak rágalmaz, butaságokat beszél de semmi ötlete nincs, hogy hogy legyen jobb az ország helyzete! Az MSZP legalább mer próbálkozni!

Lehet szidni, amiért bevezették a vizitdíjat, kórházi napidíjjat, de az tény, hogy abból a pénzből, ami a kórházakhoz befolyt (mert a legtöbb ember nem is tudja, hogy az a kórházaknál, rendelőknél marad, nem pedig az államkasszába megy), új eszközöket, gyógyszereket vesznek, hogy színvonalasabb legyen az ellátás!!! Persze amelyik kórház tele van adóssággal, annak előbb azt kell kifizetni, de egyszer csak kilesz és akkor ők is elkezdhetik a fejlesztéseket!!!

Tandíj pedig igenis legyen, mert ne az én pénzemen tanuljon a sok egyetemista! Tanuljon jól, és akkor nem kell fizetnie! Aki meg gazdag apuci hülye kisfia meg igenis fizessen!!! Dolgozzanak meg azért a diplomáért, ne csak kettessel bukdácsolják végig a 4-5 évet!

2008. márc. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/104 anonim válasza:
75%
És akik nem tudják fizetni a tandíjat? Mert mondjuk nem olyan az anyagi hátterük? Örökre nélkülözzenek vagy mi? Ja és szerintetek miből veszik azt a sok nyaralót meg villát a politikusok? Inkább nekik menjen a pénz? Nagyon gazdagok lehettek!
2008. márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/104 anonim válasza:
75%
Mindenki csak nyavalyog h de szar ez az ország, de élhetnétek százszor rosszabb helyen is. Sok helyen mindenki éhezik, háborúk dúlnak, vérengzések, ahhoz képest azért jó helyen élünk. Ez a tudat engem mindig megvigasztal.
2008. márc. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/104 anonim ***** válasza:
42%

Tanuljon jól és akkor nem kell fizetnie! Ha szegény, akkor jobban meg fogja becsülni a diplomáját! Mert kemény "munkával" szerezte, nem lézengett 4-5 évig!


De ez el sem jut egyesek agyáig!!!

2008. márc. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/104 anonim ***** válasza:
73%

Kedves nemtudomhanyadik válaszoló, aki le "fideszes bunkózza" a kérdezőt! Méghogy a jobboldal stílusával van baj... Khhm-khhm.. Hát nem tudom, nekem Te bunkóbbnak tűnsz.

Ugyanis én elhiszem, hogy a kérdező nem fideszes, pusztán ebben az országben él, és látja, hogy annak ellenére, hogy mondjuk emelt az egészségbiztosítási járulékon a dicső kormányunk, amellett fizetnünk kell az egésszégügyi ellátásért.

Hogy nem csak a tandíjjal, de azzal is nehezítik a továbbtanulni vágyó fiatalok helyzetét, hanem azzal, hogy drágult a közlekedés, a rezsi, az egész élet.

Látja, hogy a 40 évet ledolgozott ember, aki azért kénytelen nyugdíj mellett dolgozni, mert segítenie kell a felnőtt gyerekeit, akik nem tudják elkezdeni az életüket a mai létfenntartási költségek mellett, nyugdíjjárulékot kell hogy fizessen, holott fizette egész életében.

És hogy pálekezdő pedagógusként nem tudok elhelyezkedni, mert bezártak egy csomó iskolát és gyakorlatilag képtelenség munkahelyet találnom?

Hát nem tudom, de én a bőrömön érzem, hogy valami nincs rendben.

Üdv: "egy fideszes bunkó" :) , ha már a kedves baloldali társam így titulálja azokat akik vannak olyan mocskok, hogy másképp merjenek gondolkodni mint ők.

2008. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/104 anonim ***** válasza:
76%

Én vagyok az, aki azt a rohadt hosszú választ írta. :)


Látjátok, megint csak egymást szapuljátok. Nevetséges.


Egyértelmű, hogy van köztetek, aki így látja, és van köztetek, aki úgy. Mindenki nézi a saját érdekeit.

De vajon hányan vagytok, aki az ország (a gyerekeitek, unokáitok) érdekét nézte, amikor hozzászólt, és nem csak a pillanatnyi problémáját? (Így visszaolvasva szinte senki. Gratulálok. :( )

Nehéz az élet? Igen, az. Nekem is az volt. Szüleim rokkantnyugdíjasok, ha nem güriztem volna annyit, már régen az utcán lennének. Mégis azt mondom, hogy én vagyok a felelős a saját életemért; nem okolok másokat. Én vagyok az egyedül aki a leginkább tudok változtatni rajta. Most lakásom van, autóm, stb. Mindezt önerőből, segítség nélkül. (Sőt, én segítettem másokon.) Nehéz volt, igen. De ha csak sajnálkoztok, meg nyavajogtok, tényleg nem juttok előbbre.

Igen, a politikusok többsége (talán mind) lop, csal, hazudik. És? Valljuk be őszintén, te nem ezt tennéd a helyében? Te nem ezt teszed a saját szinteden? Persze, hogy ezt teszed. (Kifogás persze úgyis van, hogy miért. De mint tudjuk, a kifogás olyan, mint a s*gg. Mindenkinek van belőle legalább egy, és általában senki nem kíváncsi a másikéra.)

Ne várj el tőle olyat, amit te magad sem lennél képes megtenni.

A politikusok is csak olyanok, mint a társadalom. Ne várjuk el, hogy jobbak legyenek nálunk, ha mi magunk (akik kitermelik őket) semmiben sem különbözünk tőlük!


(Osztom annak a hozzászólónak a véleményét, aki rámutatott arra, hogy vannak helyek, ahol ennél ezerszer rosszabb. Van, ahol emberek halnak éhen nap, mint nap. Ezreket ölnek meg naponta, miliók szenvednek betegségekben. Csak a nagy jóléti társadalomban - mert valljuk be, azért bizony mi igencsak jólétben élünk egy Ruandához, Afganisztánhoz vagy Albániához képest - elfeledkezünk arról, hogy lehetne sokkal rosszabb is.)

2008. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/104 anonim válasza:
77%

Lehet, hogy mindenki a saját problémájára gondol a válasz írásakor, gyarló az ember... De nem fura, hogy az egyik válaszban is, a másikban, harmadikban is észreveszem a saját, az ismerősöm, a szomszádom a killégám problémáját? Nem lehet, hogy akkor ez nem saját probléma hanem valami általános?

Amúgy egyet értek, van ahol sokkal rosszabb, és nagyon sajnálom azokat az mebereket akik háborúban, igazán nagy szgénységben stb. élnek.

De ez nem mentesíti a mi kormányunkat az alól, hogy lökik le a lejtőn az országot. Lehet, hogy máshol rosszabb, de mi van azokkal az országokkal, akikkel valaha közel azonos szinten voltunk? Mára mindegyik maga mögött hagyott minket. Ez az igazság. És ez elég rémisztő.

2008. márc. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/104 anonim ***** válasza:
42%
Látom nem érted a mondanivalómat. De nem fogom még egyszer leírni, így is elég hosszú. :(
2008. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!