Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért jobb a mostani kormány...

Miért jobb a mostani kormány mint a Fidesz?

Figyelt kérdés

azért tettem fel ezt a kérdést, mert a legtöbben Fidesz ellenesek, kérdezem én a mostani kormány miben jobb mint a Fidesz? nem oltásokat várok hanm konkrét kifejtett véleményeket. mi az amit az MSZP csinált pozitivat amit a a Fidesz nem csinált?

ne értsetek félre nem vagyok Fideszes, de MSZP-s sem.


2008. febr. 27. 19:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/104 A kérdező kommentje:
igen probálkozik minél több pénzt gyüjteni saját magának ,miözben a népet kifosztja. tényleg csodás.
2008. márc. 1. 22:25
 22/104 A kérdező kommentje:

sajnálom hogy bárkit is lehülyéztem, de tényleg nem látjátok mi folyik itt? leeht hogy akartak probálkozni de nem jött össze nekik és ha igy haladnak nem is fog. és ha igy folytatodik ez akokr mi lesz 10 év mulva? senki sem fog gyereket vállalni mert nem tudja eltartani a cigány a román meg hasonlo szül 8 gyereket ő megkapja a támogatást, ő mért kapja meg? mért a gazdag lesz méggazdagabb a szegény mért lesz még stzegényebb? mert ez folyik itt. és szerintem aki az MSZP mellett van az valoszinű most nagyon jól élhet, de a többség szenved, nem tudja kifizetni az adókat, semmit. hová fogunk igy eljutni?

nem cska az MSZP-t szidom hanem az egész rendszert, persze oké hogy kommunizmusban jól éltünk felvettük a sok kölcsönt ami miatt ma szenvedünk, de talán ha az MSZP-nek és a FIDESZ-nek nem arra ment volna el a pénze hogy magának villákat vesz, talán jobban élnénk, itt nem csak az MSZP-röl van szó hanem arrol hogy az egész politika arra megy ki hogy a politukosoknak jobb legyen jobban gazdagan éljenek és egyáltalán nem érdekli őket hogy a nép szenved és igy volt mindig is nem csak most hanem ezer évvel ezelött is a királyoknak jó volt de mi volt a szegényekkel a rabszolgákkal ,mindig a nép küzdött és szenvedett azért hogy a királyoknak jobb legyen, most is mi szenvedünk. és mellesleg mért van az hogy munkát nem leeht találni mert nem a maygarok kaják a munkát hanem a kinaiak. ez miért van? és ez a FIDESZ idejében viszont nem igy volt, mindig volt munka, minidg kellett az ember most bárhova megyek sehova sem kell ember és nem cska én vagyok ezzel igy hogy nincs munka, hanem sokkal de sokkal többen, és hülyeség lenne azt mondani hogy az én hibám vagy a mi hibánk. nem. arrol van szó hogy az emebreknek nincs pénzük költeni, mindenben nélkülözniük kell és mivel nem engedhetnek meg maguknak már szinte semmi például nem tudnak elmenni fodrászhoz több ezer forintért igy a fodrászoknak kevesebb a munkájuk, nem tudnak elmenni éttermekbe igy az éttermekben lévő felszolgálok szakácsok és egyébb személyzet is megfogyatkozott, mi lesz igy? éhenhalunk? vagy mi?

2008. márc. 1. 22:48
 23/104 anonim válasza:
46%

Mert nem lop.

Mert kevesebb volt kommunista és besúgó van benne, mint az Orbán kormányban.

Mert a vezetők előbb meggazdagodtak, utána politizáltak, szemben a Fidesszel, melynek vezetői a politizálásból gazdagodtak meg. Ez meg csak úgy létezhet, ha korrupt vagy, lopsz, csalsz.

Mert lényegesen kevesebbet hazudik.

nem osztja meg az országot, és a környező magyarságot.

2008. márc. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/104 anonim válasza:
71%

Tökéletesen megfogalmazta a választ az "aki azta a rohadt hosszú bejegyzést írta"

Tulképp mit is csinál a jobb? Okos művelt embereket állít valamilyen(de milyen?) módon magamellé,akkik már kezdenek lesüllyedni az ún csőcselék szintjére.S most már egyre durvábbak lesznek a beszólások,lásd pl Fábry,de a Csintalan meg egyenesen közröhely vagy komédia!! Habár már a jobbos táborban is elkezdődött valamiféle megújulás,lásd Kósa,ami már egy üdvözölendő megmozdulás,csak nehogy ez az akaratos kisember kereszbetegyen!Ha valaki ennyire ragaszkodik a hatalomhoz az már több mint gyanús!S ráadásul még akkor olyat mond,hogy szerinte Ő maga csak a miniszterelnökséghez ért igazán...no comment!

2008. márc. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/104 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező!


(Megint én vagyok, tudod, a hosszan író. :) )

Idézek tőled, majd válaszolok is rá mindig:


"leeht hogy akartak probálkozni de nem jött össze nekik"

Írtam, hogy ez hosszú folyamat. Ne várj el eredményt 5-6 év alatt. De legalább belekezdtek. Fel merték vállalni. (Más nem merte!!!) Mert ha nem teszik, akkor - ugyan lehet, hogy 5-10 évig jobb, de utána csődbe jut az ország, és még sz*rabb lesz.


"a cigány a román meg hasonlo szül 8 gyereket ő megkapja a támogatást"

Igen, ez probléma. Legalábbis a cigánykérdés. A románokkal nincs semmi különösebb baj. Ebből is következtetek, hogy jól teleetették a fejed mindenféle baromsággal. Dolgoztam együtt románokkal, semmivel sem rosszabbak, mint a magyarok. A cigánykérdéssel viszont tény, foglalkozni kell. Viszont ezt még nem merte felvállalni SEM a Fityesz, SEM a Maszop; ugyanis az igen erős presztízsvesztéssel járna. Pedig szerintem is ideje lenne.


"mért a gazdag lesz méggazdagabb a szegény mért lesz még stzegényebb?"

Mert nem teszel semmit, csak siránkozol. Én is lentről küzdöttem fel magam (már leírtam), és most mondhatom, hogy elégedett vagyok a helyzetemmel. Nem vagyok gazdag, de tisztességesen meg tudok élni, biztos keresetem van, és a most születendő gyermekemet is fel tudom nevelni.

Csak rajtam múlott. Te hiába várod a mannát, hogy a szádba hulljon. Tenni kell érte. Ez már nem a múlt rendszer, amiben kényelmesen elücsörögtünk. Ez a kapitalizmus; ha nem tűnt volna fel. Tudni kell alkalmazkodni. Ha nem tudsz, elvesztél. Ezekszerint te nem tudtál.


"aki az MSZP mellett van az valoszinű most nagyon jól élhet"

Nem vagyok mellette, de meg vagyok mégis elégedve az életemmel. (Persze hajtok, hogy még jobb legyen.) Ez nem pártfüggő. Inkább ÉSZfüggő. Ha használod az eszed, és nem hagyod, hogy manipuláljanak, akkor viheted valamire. Na meg ha teszel is érte valamit, nem csak a szád jár.


"de a többség szenved"

Mert a többség hülye. Van sok támogatás, lehetőség, amit te is, meg a másik is igényelhet. Csak rengeteg ember nem néz ennek utána, csak jajgat. Van munka is, csak meg kell találni. Persze kényelmesebb nyávogni a székből, mint tenni érte.


"nem cska az MSZP-t szidom hanem az egész rendszert"

A rendszer olyan, mint a tagjai. Mi tettük ilyenné. Te is, én is, meg mindenki más. Ne másokra mutogass ujjal, hanem nézz magadba. És utána nézd meg, hogy mit tehetsz, hogy a gyermekeidnek több jusson. És ne csak a saját érdekedet nézd, hanem próbálj kissé kitekinteni a csőlátásból, és az ország érdekét is nézni.


"felvettük a sok kölcsönt ami miatt ma szenvedünk"

Azóta jóval több kölcsön jöt be. (Pláne az MDF alatt.) A Bokros-csomagot mennyit szidtad vajon akkoriban? Szerintem sokat. Mégis az volt eddig az egyetlen próbálkozás (azt sem hagyta a sok barom véghezvinni!), ami lényegesen csökkentette volna. Így csak féleredmény, kompromisszum született, aminél ugyan a kecske is jóllakik, meg a káposzta is megmarad, de igazán ennek se jó, meg annak sem.


"de talán ha az MSZP-nek és a FIDESZ-nek nem arra ment volna el a pénze hogy magának villákat vesz"

Igen, ez is benne van. Meg az is, hogy ha nem lenne vagy félmillió adócsaló, akkor nem lenne ekkora az adó sem. Ha nem lenne ennyi munkakerülő, segélyből, támogatásból élő, akkor még jobb lenne. (Itt nem csak a cigányokra gondolok. Ott vannak pl. az egyházak, amelyek szintén tízmilliárdokat visznek el a költségvetésből. De sorolhatnám a többit is.) Az emberek GONDOLKODÁSMÓDJÁT kell megváltoztatni, nem a rendszert. Ha az javul, akkor a rendszer is javulni fog. A politikus azért olyan, mint amilyen, mert abból a társadalomból jött, amit mi alkotunk. Miért lenne ő más, mint a többi ember?


"a nép szenved és igy volt mindig is"

Így van. Mert a nép még SOHA nem tudott igazán összefogni. Mindig rengeteg volt köztük, aki másfelé húzott. Nem az ország érdekét nézte, hanem a sajátját. (Lásd: 1848.; Rákóczi; Dózsa; stb. Egyiknél sem volt teljes az összefogás, akárhogy is harsogja azt mindenki. Pl. 1866-ban az osztrák-porosz harcokban osztrák oldalon több magyar halt meg, mint nem sokkal előtte a 48-as szabadságharcban. Akkor most vajon milyen összefogás volt 48-ban? Segítek: volt, aki tett érte, és volt sok, aki a "rongy életét" fontosabbnak tartotta. És ma is ez megy. Te mit teszel?)


"mert nem a maygarok kaják a munkát hanem a kinaiak"

Mert itt sincs megfelelő összefogás. Ha lenne, akkor a magyarok kapnák. Ennyi.


"ez a FIDESZ idejében viszont nem igy volt, mindig volt munka"

Meg a kis f*szom! Én pl. akkor találtam a legnehezebben munkát. De nem csak én! Ugyanaz volt, mint most. Arányaiban nem volt nagyobb a munkanélküliség; minimális eltérés volt csak.


"bárhova megyek sehova sem kell ember"

Rossz helyen keresgélsz.


"hülyeség lenne azt mondani hogy az én hibám vagy a mi hibánk"

Pedig az. A nővérem egy éve alig egy hónapig keresett munkát, és talált. Nyolc osztályos végzettséggel és egy gagyi tanfolyammal. A férje szakmunkással szintén kereső. Két gyereket tartanak el, lakáshitelt fizetnek, kocsijuk van. Nehéz a munka, vagy nem tetszik? Lehet. De van. Csak meg kell találni.


"arrol van szó hogy az emebreknek nincs pénzük költeni"

Márpedig ez nem igaz. Az emberek pl. karácsonykor soha nem látott összegeket költenek el ajándékokra. Fejenként tízezres nagyságrendeket!!! És többségük bizony nem milliomos, sőt, sokan minimálbérből élnek. (Tudom, hiszen ilyen területen dolgozom.) És nem csak karácsonykor. Most Valentin napkor is majdnem megduplázódott a bevétel. Egy minimálbérből élő ember simán vesz házimozirendszert karácsonyra a családnak. Ugyan tényleg az olcsóbbikból, de megveszi. Szóval nekem senki ne mondja, hogy a magyar mennyire szarul él. Igen, úgy él. Ha nem ésszel teszi.

Van pl. fogalmad arról, hogy mennyi alkohol és cigi fogy el nap, mint nap egy áruházban??? Hogy mennyi jut egy vásárlóra? És hogy többségét kik veszik? Nem kellene annyit nélkülöznie, ha nem költene havi 10-20-40 ezret piára meg cigire. (Ha akarod, a neten utánanézhetsz a magyarok cigi és piafogyasztásának. Érdekes adatokat találhatsz. És utána megy az orvoshoz, hogy jaj de beteg, meg drága a vizitdíj. Hát annyit mondok az ilyeneknek, hogy b*sszák meg! Az én pénzemből ne gyógyítsa a tüdőrákját meg ne abból legyen májgyógyszere. Mindenki fizesse csak magának.) Szóval erről ennyit.


"például nem tudnak elmenni fodrászhoz"

Itt az oldalon is volt ezzel kapcsolatos kérdés. Nézz utána, mielőtt ilyet írsz. Igen kevés az, aki nem megy oda. (Pl. én se járok fodrászhoz. :) )

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


"éhenhalunk? vagy mi?"

Ha csak panaszkodsz, meg másokra mutogatsz a saját gyengeséged miatt, és nem teszel semmit, nem használod az eszed, akkor ne lepődj meg majd rajta...

2008. márc. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/104 anonim válasza:
76%
A hüly MSZP-s barmok már bocsánat a korházi napi dij meg vizitdij az jo?Egyáltalán nem már hány ember meghalt ugy h nem tudták ellátni mert nem ahhoz a korházhoz tartozik meg ilyen szövegek.A háziorvosokról nem is beszélve nekik nem elég h vizitdijat fizetni hanem még hálapénz is kell nekik.na erről ennyit.Hajrá FIDESZ!!!!!!
2008. márc. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/104 anonim ***** válasza:
69%

Megint én! :DDDDD


"A hüly MSZP-s barmok"

Szerintem elég kevés Maszopos van itt köreinkben. Tehát szépen jellemezted önmagadat és a nézetedet. Nem mintha a másik oldalról nem lenne hasonló, de a zombistílus inkább jellemzője a jobboldalnak (főként Fityesznek), mint a balnak. Gratula, csápolj csak tovább. :)


"a korházi napi dij meg vizitdij az jo?"

Van előnye is. Eddig igen sokan voltak, akik csak azért mentek a dokihoz, hogy aznap se kelljen dolgozniuk. Kitalált indokokkal, nem létező bajokkal. Nem egyszer fordult elő, hogy (nem nevezem nevén az egyik kisebbséget) sokan közülük egész napjukat ott töltötték. Majd a munkahelyre vittek egy igazolást, hogy megjelentek. Így nem kellett dolgozniuk aznap. Amióta van vizitdíj, azóta erősen lecsökkent a számuk az ilyeneknek. És ez - akárhogy nézzük - előny. Persze, van, akinek nem jó. De azért megkérdezem az orvoshoz gyakran járókat, hogy vajon tényleg el kell menni orvoshoz? Vagy hogy tényleg nem önmagának köszönheti, hogy beteg? És a legtöbbször (nem mindig!) kiderül, hogy azért beteg, mert úgy él, ahogy (alkohol, cigi, nincs testmozgás, egészségtelen ételek), és sokszor csak bemagyarázza magának, hogy beteg. (Nem kell bemutatni; a szüleimet is ezzel szoktam visszafogni, amikor erről pampognak. Ilyenkor mondom nekik, hogy talán nem kellett volna 20 éven át bagózni, meg nem ártott volna néha mozogni a TV nézés helyett, meg az alkohol sem annyira kellett volna, stb. Ekkor mindig jön a "Jóvanna, igazad van.") Ha valaki tesz valamit az egészségéért, akkor talán nem kell annyit fizetnie. Engem pl. az irritál, hogy az utóbbi 10-15 évben talán 10 napot voltam összesen beteg, ennek felét is simán kihordtam lábon. Mégis fizetem a TB-t azért, hogy a sok barom naplopó ebből üljön otthon a s*ggén, és kezeltesse a saját magának köszönhető betegségét. (Tisztelet annak a kevés kivételnek, aki tényleg nem magának köszönheti a betegséget.)


"A háziorvosokról nem is beszélve nekik nem elég h vizitdijat fizetni hanem még hálapénz is kell nekik"

Ha olyan ostoba vagy, hogy az orvosnak még adsz is hálapénzt, akkor megérdemled. Fizess csak! (Persze ilyenkor nem jut az agyadig az, hogy ha a dokinak adsz hálapénzt, azzal csak azt éred el, hogy mindenkitől kérni fogja - mással fogsz ezzel kib*szni. Meg persze magaddal is. Ha viszont nem adnál neki - meg más sem - akkor annélkül látna el ugyanúgy. Csak ehhez ugye megintcsak ÖSSZEFOGÁS kell, meg az, hogy nem csak a saját érdekedet nézed, hanem a közösségét is. (Én pl. soha nem fizettem hálapénzt, mégis meg voltunk elégedve a szolgáltatással, amikor a szüleimet vittem dokihoz. Amelyik mégis kért, annak pedig el lehet magyarázni, hogy van neki ezért fizetése.) De gondolom a Fityeszes agyadból ezt már régen kitörölték a néphülyítő beszédek.

Hajrá hülye magyarok! Megérdemlitek, magatoknak köszönhetitek, amit kaptok! Nyávogjatok csak tovább. Amíg ezt teszitek, addig úgyis csak még lentebb fogtok csúszni. Csak így tovább!

Éljen Magyarisztán, vivát Kakiföld, hajrá zombik!

BROÁF


(Ez a végén csak úgy jött magától. :) )

2008. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/104 anonim válasza:
46%
Már ne haragudj Te (aki másoktól idéz)! Te aztán nagyon értesz mindenhez, úgy látszik Neked nagyon jó minden, nincsenek anyagi gondjaid! Szeretnék a helyedben lenni! Bár inkább leszek szegény és normális, mint hogy olyan legyek, mint Te!
2008. márc. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/104 anonim válasza:
43%

Ja és még valamit... a hálapénzről:

Egyik ismerősöm több mint egy hónapig feküdt bent. Karácsonykor csináltatott az orvosnak egy ajándékkosarat és az orvos nézett rá hülyén, hogy csak ennyit kap! Csak azokkal foglalkoznak az orvosok akik tömik a pénzt a zsebükbe. A szegény ember meg haljon meg!

2008. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/104 anonim ***** válasza:
46%

Kedves állandóan hosszú válaszokat író! :)


Teljesen egyet értek Veled! Ebben a témában az összes válaszoló közül csak te írsz eszes dolgokat!


A többi (csőcselék!) meg csak gagyog, de azt sem tudják, miről!

2008. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!