Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt az új nyugdíjjavaslat -...

Itt az új nyugdíjjavaslat - csak két gyerek esetén járna az átlagjuttatás! Vélemény?

Figyelt kérdés

Minél több a gyerek, annál magasabb lenne a nyugdij összege.

Ha csak egy gyerek van, vagy egy sincsen, akkor nem kapná meg a nyugdíja teljes összegét az illető.

Szerintetek normálisak azok akik ezt be akarják vezetni?



2014. jún. 6. 23:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
60%
A rajtam kívüli 62%-osnak üzenem hogy hagyja ö is ezt az Isten barmát. Én is azt teszem. Szint alatti amit megenged magának. Majd kapja a pofonokat az élettöl nyugalom. Én ezennel többet nem írok ehhez a témához, mert amig ilyen buta emberek vehetnek levegöt a világon, addig értelmetlen velük emberi jogokat érintö kérdésekröl vitázni.
2014. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
Amúgy nem az asztalt csapkodom, hanem csak azt akarom, ami jogosan jár a munkám után. Itt te csapkodod az asztalt, hogy olyan pénzek járjanak a szüleidnek, amit meg sem termeltek. Röhej.
2014. jún. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
Oké, én is befejezem.
2014. jún. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
Szerinted a bújtatott beszólások, miszerint minek sok gyerek mi, ha nem az?
2014. jún. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
És azt is kapod, amiért jogosan megdolgoztál. Amiért ti hisztiztek, hogy akinek több embert kellett eltartania, az többet kap.
2014. jún. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:

"Én szegény családba születtem egyke gyereknek, ahol mindenki beteg, szerinted nekem annyira könnyű volt? Mindig én voltam a legszegényebb gyerek az osztályban. A sok tanár, meg orvos, meg jogász, stb. gyereke között én voltam a nyomorékb@ßta. De szerinted nekem könnyű volt, mert egyke voltam. Értem. Erre is iszok egyet."


Én nem tudom minden ilyen kérdésnél jön egy csóró aki közben elit iskolába járt. Én iskolába mindenki ugyan olyan csóró gyerek volt, mert az orvos gyerek nem oda jár ahova a szegyén gyereke.

2014. jún. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 A kérdező kommentje:

Húúú! Nagyon átcsapott személyeskedésbe néhány hozzászólás.


Visszatérve az eredeti témára, azt sem tudom elképzelni, hogy kinél, hogyan számítanák ki azt a bizonyos nyugdíj szorzót, amikor rengetegen válnak el majd újra házasodnak. Akár többször is.

Sok-sok családnál van olyan felállás, hogy az én gyerekem, a te gyereked, meg a mi gyerekünk...

Majd jön egy újabb válás, és egy még nagyobb kavarodás.

Kinek számítanák be akkor a nyugdíjába? Annak aki "legyártja", vagy annak aki felneveli a gyereket? (Más gyerekét.)


A rádióban volt egy riport, ahol az osztályban egyetlen gyerek élt a saját szüleivel,

az összes osztálytársának már elváltak (cserélődtek) a "szülei"...

2014. jún. 8. 06:27
 68/75 anonim ***** válasza:

Ezzel az ötlettel nem is lett volna baj, ha kivesszük az emberi tényzőt.

Mrt ezzel gyerekvállalásra kényszerítenenek olyat is, akinek nagyon nem kellene. Lenne egy csomő sanyarú sorsú gyerek( még több, mint ma)


Plusz nem lehet az egészből kihagyni a romákat. ( most a "nem dolgozó, gyerekpotyogtató" rétegre gondolok, túl sokan vannak, hogy ne általánosítsak)

Szóval ők a gyerekek számával simán kompenzalnák azt, hogy nem dolgoznak, ami azért ugyanúgy nem segíti a társadalmat, és a gazdaságot sem.


Szerintem ennek több tényezősnek kellene lennie


Egyrészt azokat a gyekeket fel kell nevelni, nekem is lenne már minimum 2 mert én szeretnék gyereket, de a munkahelyem "nem teremti meg a feltételeket" agyarul hiába vagyok házas, nem merek eljönni "gyesre" tehát először az anyák/ nők foglalkoztatásával kell valamit kezdeni.

Most munkahelyváltsban voltam, 27 éves vagyok:

Kifogás konkrétan megvolt( nem 1 helyen!)hogy nő vagyok épp ABBAN a korban, még házas is.. Ha gyerekem volna akkor pedig az lett volna.a baj...)

/ tudom be kell bereelni, de attól nekem még nem lesz munkám/



( önéletrajzból jótékonyan kihagytam az életkoromat egyébként már)



Szóval jogos LEHETNE , hogy aki ÖNSZÁNTÁBÓL dönt úgy, hogy nem vállal gyereket annak legyen kevesebb nyugdíja, hiszen nem teremti meg a rendszerünk folytonosságát, nemteremti meg a feltételt, hogy saját magának fizesse valaki a ynugdíjat..


A LÉNYEG, HOGY EZT LEHETETELEN KIVITELEZNI


Egyébkent egyszerűen vágtak ki magukat a megoldással


Írtam már a csodás alaptörvényünkről az első oldalon talán

Abban bizony. Bnne van, hogy a gyerekeknek kötelességük a szüleikről gondoskodni( ez a rész jelenleg kiforratlan, de amikor a nyugdíjndszer omlik, akkor komolyabban veszik majd)


Tehá tulajdonképpen tényleg annak lesz " nyugdíja" akinek gyereke, mert a saját gyereke fogja eltartani, akinek nincs gyereke, azt nem fogják eltartani.. Ennyi, pont.

Aztán mindenki nevelje úgy a gyekétm, hogy ezt szívesen tegye, mert ha nem még érdemtelenne is válhat a szülő.

Egyébként ha megnézitek a PTK örökségről szóló része is valtozott éppen ebbe az irányba:

Ha nincs gyerek, és a férj meghal, akkor a szülő (is)örököl, mert idézem:

"Az elhunyt szülei így anyagi támasz nélkül maradhatnak..."



Egyébkent a tb-t senki nem emlegeti..alaptörvényből ez is szép csendben kimaradt..( pénzügyi szakértők maximum 5 évet jósolnak ennek az összeomlására, aztán annak lesz biztosítása, aki köt magának, és arra, amire, vagy ha a munkáltatója köt.. Tudjátok, hasonlóan, mint USA-ban.... De ez már egy másik kérdés)

2014. jún. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 A kérdező kommentje:

"Plusz nem lehet az egészből kihagyni a romákat. ( most a "nem dolgozó, gyerekpotyogtató" rétegre gondolok, túl sokan vannak, hogy ne általánosítsak)

Szóval ők a gyerekek számával simán kompenzalnák azt, hogy nem dolgoznak, ami azért ugyanúgy nem segíti a társadalmat, és a gazdaságot sem. "



Arról az "apróságról" nem beszélve, hogy a romák gyerekeik sem fognak dolgozni, hiszen milyen jól megéltek eddig is az adónkból!

Vagyis ez s réteg biztosan nem fogja növelni a nyugdíjat kitermelők létszámát!

2014. jún. 9. 12:30
 70/75 anonim ***** válasza:
A nyugdíj még mindig munka után jár, aki nem dolgozik, nincsen nyugdíja.
2014. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!