Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt az új nyugdíjjavaslat -...

Itt az új nyugdíjjavaslat - csak két gyerek esetén járna az átlagjuttatás! Vélemény?

Figyelt kérdés

Minél több a gyerek, annál magasabb lenne a nyugdij összege.

Ha csak egy gyerek van, vagy egy sincsen, akkor nem kapná meg a nyugdíja teljes összegét az illető.

Szerintetek normálisak azok akik ezt be akarják vezetni?



2014. jún. 6. 23:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
88%

Nyilvánvalóan nem. Különben meg, aki nem vállal gyereket, félrerakhatja azt az összeget, amit ráköltene az évek során, valószínűleg jobban jön ki anyagilag, mint így...


Én mondjuk egy gyereket akarok, és letojom, mit vezetnek be. Nem vagyok tenyészkanca, hogy majd azért szülök, hogy majd több juttatást kapjak.


A gyerekpotyogtató romáknak persze kedvező lenne, ha dolgoznának, és valaha is lenne munkaviszonyuk...

2014. jún. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de mi normális ebben az országban?
2014. jún. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem meg pont fordítva kéne legyen, mert akinek több gyereke van, azt a több gyerek jobban fogja majd tudni anyagilag támogatni, bevezették már a szülőtartást is. Nem elvenni kéne, hanem inkább többet adni amúgy is.
2014. jún. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
85%
Tehát ezek szerint azzal tudok csak tenni a társadalom előrehaladásáért, ha minél több gyereket csinálok és hozok erre a megromlott világra. Munka? smafu. Ezt a g¤ciséget. Mióta jár a nyugdíj a gyerekcsinálás után? Mert eddig nagy naivan azt hittem, hogy azt a munkád után kapod. Na ha ez tényleg így lesz, akkor szépen leállhat az ország a munkával, és belevághat a féktelen gyerekcsinálásba. Gratulálok, *vastaps*.
2014. jún. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
96%

2012-ben is ijesztegettek már ilyenekkel, meg előtte is. Semmi se lett belőle. Nem is lesz. A "Népesedési Kerekasztal" találta ki, amit valami MTA-s csóka hozott össze 5 éve. Magyarul ki nem szarja le, miket találnak ki? Amúgy az ötletükben van két apróság, amit beleírhattál volna a kérdésbe, hogy ne legyen félrevezető/túl ijesztő. Aki pl. már 40, arra nem vonatkozna akkor se, ha valami csoda folytán komolyan vennék az ötletüket. Nem az kapná az átlagot, aki legalább két gyereket csinált, hanem ugyanúgy lenne a nyugdíj mint most, csak ha több gyereked van, akkor adnak egy kicsit többet. Az mondjuk nem azonos azzal, hogy ha nincs gyereked, akkor tőled elvesznek. Bár a magyar ember hajlamos azt mondani, hogy ha az alap alma 3 és ő hármat kap, de a Benőke négyet, mert ő többet tett, akkor nem azt mondja, hogy nekem három járt, mert három az alap, hanem azt, hogy a négyből elvontak tőle egyet.


De komolyan ki veszi komolyan ezt a hülyeséget?

2014. jún. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
88%

"Mióta jár a nyugdíj a gyerekcsinálás után? Mert eddig nagy naivan azt hittem, hogy azt a munkád után kapod."


Elméletileg így van. Gyakorlatilag viszont az éppen dolgozók befizetnek majd abból az akkori nyugdíjasok nyugdíját kifizetik. Tehát a munkád után számolják ki a nyugdíjad összegét, de az aktuális dolgozók járulékából kapod meg. Konkrétan úgy is mondhatjuk, hogy a tiédet majd a te gyerekeid fogják befizetni. És ha két dolgozó ember csak egy jövőbeli dolgozót csinál, akkor egy idő után gondok vannak. (itt most lehet jönni a mer' ellopták a magánnyugdíjat. Amivel csak az volt a baj, hogy a mi rendszerünkben öngyilkosság volt bevezetni is, a fent leírtak miatt. -amit most befizetsz, azt fizetik ki. Ennek az egyébként is kötelező befizetésnek egy részét térítették el, szóval mégcsak öngondoskodásnak sem lehett nevezni, mert amúgy is levonták volna. De így meg nem ott volt, ahol használni kell a rendszer felépítése miatt. Ahol volt, ott meg ráadásul szinte semmi hasznosat nem csináltak vele.) Valóban át kellene alakítani az egész rendszert, de rohadt nagy falat, viszont a későbbiekben csak egyre rosszabb lesz. Viszont ezt az emberek addig nem is fogják belátni, ameddig nem ég a ház felettük is, de akkor is ragaszkodnak majd a régi szar rendszerhez, mert azt ismerik, mindegy, hogy nem jó.

2014. jún. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem korrekt ötlet, viszont a gyerekek száma kizárólag szorzó tényező legyen. És max 1-es szorzot lehessen elérni, amihez 2 gyerek kell. Válás esetén pedig csak a gyereket ténylegesen nevelonek járjon a magasabb szorzó.
2014. jún. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:

Ezt nem fogják behozni megmondom mért mert 1 három millió szingli van az országba és 2 még akad pár ezer pár aki nem kér a gyerek vállalásból.

Ha ezek összeállnak, bukik a kormány és lehet kiírni új választásokat. Szóval nem valószínű h ezt meg mernék lépni.


Am már előttem is leírták h igen a nyugdíj a munkaviszonyrét jár nem a gyerekért. Na nehogy már az legyen h van X aki soha nem dolgozott de van 4-5 gyereke és aki meg dolgozik vonják a fizujábaol az SZJA-t meg a többi járulékot az ne kapjon semmit! Na ne amiért tőled 30-40 éven keresztül ezeket leveszik mivel a tulajdonrészed bizonyos %-árol mondsz le, ezért cserébe jár valami. Na ez lenne a nyugdíjad.


Am meg az egész rendszert a dolgozok járadékaiból tartják fent szal ez egy öngyilkos lépés lenne.

Arról nem beszélve h súlyosan sérti a lelkiismeret szabadságot és a szexualitáshoz való jogot.

Mert 1 had én döntsem el h lesz gyerek v nem és 2 ha v ki meleg aszexuális leszbikus... attól még tőle is vonják a járadékokat hiába nem lesz gyereke soha.


Ja és persze miből fizetnék a nyugdíjakat ha senki nem dolgozna tudtommal a dolgozó tartja el a nyugdíjast.


Am Japánba is be akartak hozni hasonlót de ott se lépték meg. Meg Romániába is volt ilyen ott asszem 2 évet élt ez a dolog aztán az embereknek elgurult a gyógyszere mondván a kormány mi jogon mer beleszólni a nemi életükbe.

Szóval ez nem újdonság.


Bocs hosszú lett.

2014. jún. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:

Lenne értelme, ha meghagynák a felosztó lerovó rendszert, de 2 gyerek ehhez édes kevés, hogy működhessen.( min3, 4 kellene, és akkor őket ki tartja el)

A nagyobb problémát a rendszerünkben a feketén munkavállalók, a minimalbérre bejelentettek okozzák a gyerekek hiánya mellett.


Egyébként nem egészen normálisak, mert nem kivitelezhető, ezelőtt 15 évvel még esetlegesen lehetett volna értelme..

És remélem érzitek, látjátok ezt a rengeteg feltételes módot a mondataimban.


Igazából az alaptörvényben már niincs benne,mhogy a nyugdíj alanyi jogon járna,tehát a törvényi feltételeket megteremtették ahhoz, hogy ne kelljen adni, vagy feltételekhez köthesség.

Plusz ugye nem véletlenül van akkora állami támogatás a nyugdíj célú megtakarításokra, amekorra.

Mert az "állam" is tudja, hogy a rendszer borul, most próbálja az embereket az öngondoskodásra rávezetni, egy a baj, hogy ezt szép csendben teszi csak,. (Szerintem)

2014. jún. 7. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
Mármint felosztó kiróvó.. Csak elírtam többek közt)
2014. jún. 7. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!