Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim örökbe fogadtak egy...

Szüleim örökbe fogadtak egy kisgyereket. Mennyire van jogom beleszólni a nevelésébe?

Figyelt kérdés
Már nem élek velük, most egy hónapot itthon töltöttem. Többször összeütköztem a szüleimmel, amikor szóvá tettem, hogy iszonyatosan el van kényeztetve a gyerek, nem hallgat senkire, hisztis, százszor el kell neki mondani valamit, és akkor is a képedbe röhög, hogy már csak azért is megteszi. 4 és fél éves. Duzzog állandóan, nem eszik rendesen, bezzeg az édesség az megy, ha nem kapja meg persze jön a hiszti. Most anyámmal eléggé összevesztem, hogy ne okoskodjak, nekem nincs gyerekem, ne szóljak bele stb. Oké, csak anyámék se fiatalok már (49, 51 évesek), nem akarom hogy a fejükre nőjjön a gyerek. Én 26 vagyok, és ezeken kívül nincs bajom a gyerekkel, jól kijövünk, szeretem.

2014. máj. 31. 21:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
47%
Ne törődj vele, előbb-utóbb megtanulja a saját kárán a gyerek is, hogy a tetteinek következményei vannak, és a szüleid is, hogy nem lesz hálás.
2014. máj. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
67%
Mennyire emlékszel a 4éves önmagadra?
2014. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
67%
Beleszólhatsz, de nem fognak rád hallgatni. Te kivülálló vagy, tisztábban látod a helyzetet.
2014. máj. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
76%
Ne kérdőjelezd meg a szüleid nevelési módszereit. Vissza fogják utasítani minden próbálkozásod és csak a hangulatot fokozod. A helyedben a lelkükre próbálnék hatni és nagyon finoman mondanám el a véleményem. Célozgatva, nyugodt hangnemben.
2014. máj. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
81%
Körülírtál egy átlagos négy és fél évest. Azt hiszem az emberek többsége ebben a korban ilyen :)
2014. máj. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
63%
Nem szólhatsz bele. Nem te neveled, hanem a szüleid...ő dolguk. Te csak egy testvér vagy, aki nincs is mindig már ott, ha még velük élnél, akkor esetleg vmennyire beleszólhatnál.
2014. máj. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
49%
Ja és téged is felneveltek vhogy, ne akard már náluk jobban tudni a dolgokat.
2014. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
8%

Semennyire. Az örökbefogadott testvéred, ne pedig a saját gyereked.


A szüleidnek sajnos elment az eszük. Jól látod. Nem a vér szerinti kölykök, nem tudhatják, hogy mit vettek a nyakukba, és nem tuhatják, hogy milyen hajlamokat örökölt a gyerek. Ha nem fogják keményebben, akkor a nyakukra nő.


Te ne törődj vele, sem a szüleiddel. Úgy látom, nemigen érdemlik meg.

2014. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
46%

Semmi jogod nincs beleszólni. Jogilag nyilvánvalóan nem, és erkölcsileg sem. A szüleid pedig messze nem öregek, igaz, nem is tinik.


Nem fog a fejükre nőni, viszont annyi empátia lehetne benned, hogy elgondolkozz azon, hogy egy örökbe fogadott 4 és félévesnek milyen élete lehetett eddig? Nyilván nem foglalkoztak vele úgy, mint ha egy családba született volna, ahol szeretettel várják. Csak ellátták, és azon felül annyit törődést kapott, amennyi jutott neki, sok más gyerek mellett.


Nagyon gyerekes vagy, ne haragudj kérdező. Inkább segíts, és szeretettel közelíts a kis "tesó" felé.

2014. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
63%
Minden 4 éves ilyen, most épp ilyen korszakában van. Nem vagy egy kicsit féltékeny az új tesóra? "a gyerek" ahogy nevezed kicsit hűvösen hangzik, nem öcsiként/hugiként emlegeted.
2014. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!