Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim örökbe fogadtak egy...

Szüleim örökbe fogadtak egy kisgyereket. Mennyire van jogom beleszólni a nevelésébe?

Figyelt kérdés
Már nem élek velük, most egy hónapot itthon töltöttem. Többször összeütköztem a szüleimmel, amikor szóvá tettem, hogy iszonyatosan el van kényeztetve a gyerek, nem hallgat senkire, hisztis, százszor el kell neki mondani valamit, és akkor is a képedbe röhög, hogy már csak azért is megteszi. 4 és fél éves. Duzzog állandóan, nem eszik rendesen, bezzeg az édesség az megy, ha nem kapja meg persze jön a hiszti. Most anyámmal eléggé összevesztem, hogy ne okoskodjak, nekem nincs gyerekem, ne szóljak bele stb. Oké, csak anyámék se fiatalok már (49, 51 évesek), nem akarom hogy a fejükre nőjjön a gyerek. Én 26 vagyok, és ezeken kívül nincs bajom a gyerekkel, jól kijövünk, szeretem.

2014. máj. 31. 21:21
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
64%
de van ilyen szabály :) max 45 év lehet a korkülönbség... viszont a fiatalabb házastársat nézik... tehát nem gond ha az egyik házastárs öregebb... (jelen esetben apuka) én is azt érzem, hogy nem szereted ezt a picit,mert tényleg nem "gyerek"-nek neveznéd... kis féltékenységet érzek a kérdésedben, hogy te kiestél a pikszisből mert otthon van akit babusgassanak... igazából csak ismételni tudnám a többieket, így be is fejezem :))
2014. máj. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
96%

Na, rosszul emlékeztem 45 ev.


"- a gyermeknél legalább 16 és legfeljebb 45 évvel idősebb,

és alkalmasságát a gyámhivatal határozatban állapítja meg"


[link]

2014. máj. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
34%
Ja bocsánat, tényleg kicsit máshol járt az agyam már, tényleg örökbe fogadásnál van ilyen szabály. Még egyszer bocsi.
2014. máj. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
76%

Kislányom 4 éves, pont olyan, amit leírtál.

Semmi baj nincs a kicsivel, átlagos 4 éves. Te is ugyanilyen voltál.


Bízd a szüleidre, ne szólj bele, semmi közöd hozzá. Te sem nőttél a fejükre, a kicsi sem fog, ki fogja nőni ezt az időszakot.

2014. máj. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. Tévedés ne essen,én tényleg szeretem a kistesot, csak furcsa nekem még ez az egész. A szüleim neveloszulok, 2 hetes korától nálunk van, nemrég fogadták örökbe, különben elvittek volna. A nevelesebe nem úgy szólok bele,hogy kijelentem hogy ez meg ez nem jó, hanem pl amikor anyám már huszadjara raszolt hogy ne hozza ki a biciklit, ő meg vigyorogva ment egy kört, akkor kicsit erelyesebben raszoltam a gyerekre, és ebből alakult ki az egész vita.
2014. máj. 31. 23:15
 26/34 anonim ***** válasza:
34%
Nézd hidd el, ha nem kaphatták volna meg a gyermeket a szüleid, akkor nem is adták volna nekik ki. Azért úgy tudom, h igen szigorú dolgokon kell átesni ahhoz, h örökbe fogadhassanak vkit.
2014. máj. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
9%

Ez nem jött be, nagyon igyekszem utálatosnak lenni, de mégis megy felfelé a %-om.


Pontozzatok le, lécci :)50 alatt akarok lenni :)

2014. jún. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
47%
Ment a piros, ha ennyire akartad! :D
2014. jún. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
4%
A kérdező csak egyszerűen féltékeny a kistesóra.
2014. jún. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
56%
Abszolúte, és egyáltalán. Egyszerűen irígy vagy.
2014. jún. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!