Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim örökbe fogadtak egy...

Szüleim örökbe fogadtak egy kisgyereket. Mennyire van jogom beleszólni a nevelésébe?

Figyelt kérdés
Már nem élek velük, most egy hónapot itthon töltöttem. Többször összeütköztem a szüleimmel, amikor szóvá tettem, hogy iszonyatosan el van kényeztetve a gyerek, nem hallgat senkire, hisztis, százszor el kell neki mondani valamit, és akkor is a képedbe röhög, hogy már csak azért is megteszi. 4 és fél éves. Duzzog állandóan, nem eszik rendesen, bezzeg az édesség az megy, ha nem kapja meg persze jön a hiszti. Most anyámmal eléggé összevesztem, hogy ne okoskodjak, nekem nincs gyerekem, ne szóljak bele stb. Oké, csak anyámék se fiatalok már (49, 51 évesek), nem akarom hogy a fejükre nőjjön a gyerek. Én 26 vagyok, és ezeken kívül nincs bajom a gyerekkel, jól kijövünk, szeretem.

2014. máj. 31. 21:21
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
22%
Pokoli jó lesz a kérdezőnek 10 év múlva amikor elpatkolnak a szülők, nevelni egy teljesen elcsezsett 15 évest :)
2014. jún. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
54%
Akihez semmi köze.
2014. jún. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
46%
szülj saját gyereket aztán majd te is kapsz kéretlen tanácsokat
2014. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
58%

Semennyire, amit főztek, egyék meg. Majd ha tizenévesen ide-oda járogat, lóg, stb., hát így jártak - aműgy valószínűleg életkorából fakad a hisztije. :)


Ha veled tiszteletlen, stb., akkor viszont nyugodtan szólj rá, akár többször is, mert azt nem szabad hagyni.


Én is rászólok az unokahúgomra, ha ok nélkül hisztizik, vagy rosszat mond a nagymamájáról (aki az én nagynéném), felesel... nem vagyok az anyja, nem nevelem, persze, de velem akkor sem beszélhet így. Furcsa mód nem is teszi. Imádom, cserfes, életrevaló kislány, de van egy határ, amit már nem engedek neki.

2014. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!