Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt az új nyugdíjjavaslat -...

Itt az új nyugdíjjavaslat - csak két gyerek esetén járna az átlagjuttatás! Vélemény?

Figyelt kérdés

Minél több a gyerek, annál magasabb lenne a nyugdij összege.

Ha csak egy gyerek van, vagy egy sincsen, akkor nem kapná meg a nyugdíja teljes összegét az illető.

Szerintetek normálisak azok akik ezt be akarják vezetni?



2014. jún. 6. 23:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:

Idióták ezek, tutira nem hozzák be. Egy népcsoport tutira jól járna vele, 7-8 gyerekre már egész szép summát kapnának, pedig előtte egész életükben segélyen éltek (ami nem volt alacsony összeg).

A magyar egész életében dolgozik, örül ha tulajdonolhat egy panellakást vagy a szerencsésebb örökölt egy kertes házat, és nem albérletben kell felnevelni az 1-2 gyerekét amit be mert vállalni a hitel és a mai bizonytalan munkaügyi helyzet mellé. Ez nem lenne fer (mondjuk ez még nem érdekelné a törvényhozókat) viszont fellázadnának a melegjogi szervezetek, a meddőket védő egyesületek, és az emberjogi szervezetek. És ezekkel már nem hiszem hogy ujjat mernének húzni.

2014. jún. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
50%
Felháborít ez az ötlet. Én egy hasi katasztrófa miatt (perforált vakbél) lettem meddö 16 éves koromban. Mindenhonnét azt hallani hogy a gyerekesek az atyaúristen, mert ök értéket terentenek. Miért is? De mindegy. Lényeg hogy egy meddö embert amúgy is alapból kirekeszt a társadalom, kapom folyton a miért nincs gyereked kérdéseket, amit aki feltesz az alapból felsöbbrendünek érzi magát mert neki van. Egy jó tanács: soha egy gyermektelentöl se kérdezzétek meg hogy miért nincs gyereke. Sosem tudhatjátok hogy mi van a háttérben. Egy ideje elhárítom azzal hogy visszakérdezek: neked miért van? Ott jönnek a sanlonos szövegek: az élet értelme stb... de konkrét válasz sosem érkezik. Szóval a meddö emberek alapból sokat szenvednek a társadalom kirekesztése miatt, azt sulykolják beléd hogy ha nincs gyereked, kevesebb vagy. Nem számít hogy milyen ember vagy, csak az hogy nincs gyereked. Megpróbálom szemléltetni milyen érzés ez, és hogy az Orbán kormány mit tesz: anno a zsidóka üldözték amiatt amiröl nem tehet. Hogy zsidó. A meddöket is olyanért büntetik amiröl nem tehetnek. Anno mi volt a lényeg? Minél több "katonát" adni az országnak. Most is uez van. Figyeljétek meg hogy OV hányszor céloz háborúra. Pl: fiatalok a csatába, öregek a tanácsba. Mindig háborút folytat valakivel. Plussz a reklámadóval a sajtószabadságot fogja korlátozni. Propaganda épül, és szépen menetelünk a totális diktatúra felé. Minden intézkedése az oszd meg és uralkodj elven müködik. Viszont erre szavazott a nép, így nekem is el kell majd viselnem ha eljön a nap, amikor a meddöségemet kell majd bizottságok elött igazolnom.
2014. jún. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 A kérdező kommentje:

00:40

" Az mondjuk nem azonos azzal, hogy ha nincs gyereked, akkor tőled elvesznek"


Tévedsz!

A javaslatban az szerepel, hogy két gyerek után lenne a nyugdíj 1-es szorzóval szorozva,

több gyereknél 1 feletti szorzóval,

gyermektelennél, vagy egy gyerekeseknél meg 1 alatti szorzószám lenne!!

Vagyis a javaslat szerint CSÖKKENTENÉK a nyugdíjuk összegét azoknak, akik nem gondoskodtak az újabb adófizetőkről!


Azokról a fiatalokról (és nem fiatalokról is) elfeledkeznek, akik kényszerből külföldre mentek, és az ottani rendszernek fizetik be a járulékukat!

Vagyis hiába van valakinek mondjuk 3 gyereke, ha azok külföldön élnek.

2014. jún. 7. 09:24
 14/75 anonim ***** válasza:
4%
Elözö vagyok: el kellene gondolkodni azon, hogy kik képviselnek náci nézeteket az országban? Biztos hogy a Jobbik? Meg kellene tanulni összefüggésekben nézni a dolgokat, nem leragadni pl a rezsicsökkentésnél. Minden a szemünk láttára történik, épül ki, és szörnyü belegondolni abba hogy vajon mi is ez? Azt gondoljuk: nem ez a 21. században nem lehet, így kényelmes sttuccpolitikát folytatnak az emberek. Viszont a következmények belátható idön belül kíméletlenül éreztetnu fogják hatásukat.
2014. jún. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
100%

"Egy jó tanács: soha egy gyermektelentöl se kérdezzétek meg hogy miért nincs gyereke. Sosem tudhatjátok hogy mi van a háttérben."


Én sosem kérdezem meg. Bennem huszonévesen van ennyi előrelátás, de a 40-60 közötti nők simán erről vallatják a közel 40 éves, vagy már el is múlt nőket. Aztán jön a kínos magyarázkodás. Van olyan ismerősöm, a zavart "nekem sajnos nem lehet"-re azt mondja: "Téééééényleg?" És még mindig nem veszi észre magát. Én szarul éreztem magam hallva a párbeszédet, hát akkor mit érzett szegény nő? :(

2014. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
Én tulajdonképpen nem is tudnék erre mit válaszolni, mert rögtön kettő válaszom is lenne: 1. Nem lehet, de 2. nem is akarok. :D A kedves kérdező meg válassza ki azt, ami ebből neki szimpatikus. Amúgy simán megmondanám, hogy semmi köze hozzá, és vegyen fel szájkosarat. Ha pedig valaki megpróbál rábeszélni, akkor azzal vágok vissza, hogy ha megszülöm, akkor odaadhatom neki, hogy felnevelje, ha ennyire jó dolog az? Erre persze már kushadnak.
2014. jún. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:

Amikor politikusok ilyen butaságokat írnak, Bibó istván (akiről elnevezett szakkollégiumból nőttek ki ezek a kis suttyók) forog a sírjában.

Nagyon mélyre süllyedtek ezek az emberek, akik ma a médiát irányítják.

2014. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:

"Milyen h.lye barmok vannak ott a piros székekben?!"


Azért azt még egyszer elmondanám, hogy ezt nem a piros székekben találták ki, hanem az a bizonyos Népesedési Kerekasztal okoskodik, ami kb. semmi. Ez olyan kb. minth a prostituáltak érdekképviselete javasolná, hogy legyenek megint bordélyok. És rohadtul senkit nem izgatna, hogy mit találtak ki.

2014. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
33%

Én bizonyos mértékig támogatom. 4-en vagyunk testvérek, de nem igen kaptunk támogatást, mindig csak lehúzást, na meg csodálkozást, hogy fehér bőrű, kék szeműek 4-en testvérek. A szüleim azért, hogy ennyiünket neveltek, szegények lettek, de azok nyugdíja is, akik sose vállalnak gyereket, a mi bérünkből lesz.

Vagy nem, mert ahogy itt egyesek javasolták, én a szüleimet fogom támogatni és esetleg külföldre megy, amint lediplomáztam (amit az állam egy fillérrel nem támogatott).

2014. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
20-as: Hány éves vagy?
2014. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!