Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt az új nyugdíjjavaslat -...

Itt az új nyugdíjjavaslat - csak két gyerek esetén járna az átlagjuttatás! Vélemény?

Figyelt kérdés

Minél több a gyerek, annál magasabb lenne a nyugdij összege.

Ha csak egy gyerek van, vagy egy sincsen, akkor nem kapná meg a nyugdíja teljes összegét az illető.

Szerintetek normálisak azok akik ezt be akarják vezetni?



2014. jún. 6. 23:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
Mi köze a koromnak az álláspontomhoz?
2014. jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
100%
20-as válaszoló! Méghogy a nagycsaládosok nem kapnak támogatást. Ne vicceljünk már!
2014. jún. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
88%
Mivel nagy családból származom, hallgatom, mit akar nekem bemesélni. De megjegyzem, mivel a bőröm nem sötét, nem veszem be az esti mesét.
2014. jún. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a támogatások járnak nagycsaládoséknak bőrszíntől függetlenül: [link]

Innentől kezdve vagy nem dolgoztak a szüleid, és azért voltatok szegények, vagy elb@ßtátok a pénzt. Az én osztályomban is azok voltak a leggazdagabbak, ahol 3+ gyerek volt, mert könyvet, kaját ingyen kaptak, szocpolos házban laktak és havonta 16ezret kaptak egy gyerek után. És arról beszéljünk már, hogy miért csak fizetősre jutottál be?

2014. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
Úgyhogy kedves 3 testvéres, te hazudsz, mint a vízfolyás.
2014. jún. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként észrevettem hogy a nagycsaládosok panaszkodnak a legtöbbet. Pedig pl ingyen tankönyv, 1000 féle kedvezmény stb. És a legtöbbjük családi házban lakik, aminek a felépítése, fenttartása ugye elég költséges. Ha panaszkodnak akkor minek kellett a nagycsalád?
2014. jún. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
0%

Édesapám dolgozik, köszöni szépen, de több, mint 30 éve ugyan annál a vállalatnál, közben le is diplomázott. Hogy miért államira? Mert 100 főből 5 lehetett állami, nekem meg a közoktatás színvonala mellett nem ment az angol nyelvvizsga szintre, se nyelvvizsgára, se nyelvtanfolyamra nem telt.

Nem kaptunk ingyen kaját. 12 évig voltam menzás, ebből 2000 körül voltam 1-2 évig ingyenes. Tudom, mert én jártam befizetni a saját és a testvéreim ebédjét is. Ingyen könyv se járt az utolsó években, pedig mivel 2. vagyok, még 2 testvérem volt és van is a közoktatásban.

A lakás meg vicc. Még mindig nem vagyunk sötét bőrűek, nem járt kiutalt lakás, megdolgoztak érte a szüleim, hogy sajátjuk legyen.


Amúgy mond már el, hogy lehetne 3+ gyerekkel bárki gazdagabb, mint az egy gyerekes, mikor ott több embert kell etetni és ruháztatni?


Kedves 26-os nem, nem hazudok, mint a vízfolyás, csak ti gyűlölitek veszettül azokat, akik véletlenül nem egykék, vagy több gyereket engednek meg maguknak és ezért támogatást mernek kapni. (Vagy kapnának, mert nem kapnak.) Ez irigység.

2014. jún. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
0%
27-es végül is mindegy, ha így halad a kormány, nem lesz semmilyen nyugdíj se gyerektelennek, se sok gyerekesnek. A különbség az lesz, hogy az általatok lenézett sok gyerekesek eltartják majd a szüleiket, ti meg villoghattok, hogy ugyan azt akarjátok, mint akiknek volt gyereke.
2014. jún. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
28-as: De igen, hazudsz, mert az állam ezerrel támogatja a nagycsaládosokat. Megnézted te egyáltalán a linket? És már ne is haragudj meg, de ha nektek elsunnyogták ezeket a dolgokat, akkor a szüleidnek kellett volna utána járni, nem itt sírni, hogy mennyire elszegényedtetek. Ingyen kaja jár, ingyen könyv jár, nektek miért nem volt? Nálunk még a azok is megkapták ezeket, akik tehetős családban voltak 3-man vagy 4-en. A családi pótlékot is meg kellett volna kapnotok. A másik pedig az, hogy a nyugdíj még mindig nem a gyerek után jár, hanem a munkád után. Ha nem tudsz 4 gyereket eltartani, akkor csinálj egyet vagy kettőt, nem kényszer a nagycsaládosság. Az pedig, hogy te olyan helyre jelentkeztél, ahova csak költségtérítéssel vettek fel, egyéni szoc. probléma, erre találták ki a diákhitelt.
2014. jún. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
Akkor ez a nyugdíj is egyéni szoc. probléma lesz nektek :)
2014. jún. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!