Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt az új nyugdíjjavaslat -...

Itt az új nyugdíjjavaslat - csak két gyerek esetén járna az átlagjuttatás! Vélemény?

Figyelt kérdés

Minél több a gyerek, annál magasabb lenne a nyugdij összege.

Ha csak egy gyerek van, vagy egy sincsen, akkor nem kapná meg a nyugdíja teljes összegét az illető.

Szerintetek normálisak azok akik ezt be akarják vezetni?



2014. jún. 6. 23:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
60%
Te amúgy is hazudsz, és nem akarod tudomásul venni, hogy ti megkaptátok/meg kellett volna, hogy kapjátok a támogatásokat. Az meg csak a szüleidnek a hibája, hogy semmivel nem támogatott az állam. De komolyan mondom, akkor fogom elhagyni ezt a süllyedő Magyarországot, ha már még a nyugdíjamat is elveszik tőlem, és odaadják valami nemiszerv-bajnoknak. Komolyan.
2014. jún. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
Igen bírom amikor a buta ember okoskodik. Már több helyen, többször megkérdeztem hogy mi arra a garancia hogy akiknek van gyerekük azok majd dolgozni is fognak? Úgy értem hogy lesz munkahelyük, vagy külföldre mennek? Szóval igen buta az aki olyannal dobálózik hogy majd a másik gyereke fogja fizetni a nyugdíjam vagyis hogy majd azok termelik ki. A nyugdíj az a munka után jár nem pedig a gyerekek után! Ha valaki aktiv korában jó fizetést kapott vagy sokat túlórázott, annak értelem szerüen (és jogosan) több is lesz a nyugdíja mint annak akinek kevesebb volt a fizetése. És a nyugdíjnak nincs köze a következö nemzedékhez, ugyanis mint mondtam: mi rá a garancia hogy lesz munkája, vagy hogy nem megy ki külföldre? Viszont tessék tovább okoskodni, és égessék le magukat egyesek a butaságukkal. Csak nyugodtan, rajta.
2014. jún. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:

Én nekem is van tartós betegségem, amiről évek óta még papírt se hajlandóak adni, nem támogatást. Annyi a válasz, százalékoltassam le magam. Hülye azért nem vagyok, hogy saját magam alatt kivágjam fát. Pedig nem két fillér. Testvérem gyerekei is beteg, ráadásul speciális étrendre szorulnak a különböző érzékenységeik miatt, amit állambácsi ugyan csak sokáig visszadobott. Esetleg kevesebb népmesét kéne olvasnotok és több nagycsaláddal származóval beszélgetni.


És nem a szüleim hibája. Utáld csak tovább a sok gyerekeseket, ha ettől boldogabb vagy. A hazugozást meg be lehet fejezni, mert én se hazugozlak le, hogy ismeretlenül azt merted mondani, hogy a szüleim nem dolgoznak.

2014. jún. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
34-es: Szerintem minket kevernek egymással, bár nem is baj, mert ugyanazon az állásponton vagyunk. Már most is jórészt csak közmunka van az embereknek, és ez nem csak az alacsony végzettségűekre igaz, tehát azt akarják, hogy még több közmunkás legyen? Vagy mi?
2014. jún. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:

35-ös: Nem érted? VAN TÁMOGATÁS. NEM IS KEVÉS. HA NEM KAPOM MEG, UTÁNA JÁROK. Itt vannak, válogass kedvedre: [link]

Képzeld, anyukám többszörösen ételallergiás, és ez bizony úgy van, hogy nem támogatják. De ezen kívül mindent a nagycsaládosok segge alá tolnak, és ha ti olyan hülyék voltatok, hogy nem jártátok ki magatoknak, akkor sajnálom, de nem fogom ezért a nyugdíjamat a te szüleidnek adni, és kész. Amit a munkám után kapok, ahhoz más kölykeinek semmi köze nincs.

2014. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:

Itt is van orrba-szájba túlórázás hétvégi este 6-tól reggel 6-ig műszaknál is!! előtte és utána is 1-1 óra plusz még se érdekel senkit. Ti is dolgoztok esetleg szombatról vasárnapra 14 órát?

Na meg ne felejtsétek el: nektek egy-két főre kell annyit beosztani. Ha ugyan olyan színvonalon éltek, mint a sok gyerekesek, nyugodtan van mit félreraknotok nyugdíjas korotokra.

Az meg, hogy kitermelitek a nyugdíjat... szerintetek az a pénz 30-40 évig el lesz nektek téve? Álmodozzatok csak tovább :D

2014. jún. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
100%
Több pénzből többet adózok, te süldő. És ne gyere a műszakokkal, mert én nem gyárban fogok robotolni, így a műszak nekem semmit nem mond. A másik pedig az, hogy hagyjuk már abba a gyerekgyártás kitüntetgetését. Az, hogy ki mennyi gyereket vállal, magánügy, nem tartozok a szomszéd Jolikának egy petákkal sem, mert ő 10-et csinált, én meg egyet sem. Mindenki annyit vállaljon, amennyit el tud tartani, kész.
2014. jún. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:

"Na meg ne felejtsétek el: nektek egy-két főre

kell annyit beosztani. Ha ugyan olyan

színvonalon éltek, mint a sok gyerekesek,

nyugodtan van mit félreraknotok nyugdíjas

korotokra."

Khmm... 1: vannak gyermektelen közmunkások, tuti baromira jól élnek (SEMMI támogatást nem kapnak, éhbérrel szúrják ki a szemüket)

2: talán fegyvert tartottak a nagycsaládosok fejéhez a nemi aktus alatt hogy csináljatok mégtöbb gyereket? 3: ha valaki eleve nagycsaládot akart, az viselje terheit. Senki nem kötelezte öket erre igaz?

2014. jún. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:

És így kell nektek. Földtörvénynél nem rítt a szátok, oktatás szétbarmolásánál nem rítt a szátok, kezdők elhelyezkedési lehetőségeinek megteremtésénél nem rí a szátok, aztán akinek több gyereke van, azok közül 1-2 külföldre megy, akkor már rí. Csak megsúgom, éppen azért nehezebb kijutni, mert mivel nem egyke, nem a szülei egyetlen kicsi szeme fénye, akit teljes pénztárcával tud támogatni, hanem keményen küzd mindenért és így ér el eredményeket.

Sok mindennel nem értek egyet, de ezt meg fogja szavazni a kormány, mert 2/3-uk van a Parlamentben. Amúgy a nyugdíj munka után jár, segélykéket nem számolják bele, nagy hisztizők. Akik munka mellett több gyerekkel voltak, sok mindenről lemondtak egész életükben, amit ti önzőségetekben nem akartatok megtenni és sajnáljátok tőlük öreg korukban is. Merő gyűlölet és irigység. Éljétek fel a tartalékaitokat.


Apám se gyárban robotol, de ismerte a kétkezi munkát, mivel munka mellett jártai ki a főiskolát, hogy előrébb léphessen.

2014. jún. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
41-es: Így van. Nekem jelenleg még ha akarnék sem lehetne gyerekem, mert vagy meg sem foganna, vagy úgyis elvetélnék. Tehát a kormány szemében semmit nem érek, még akkor sem, ha becsületesen dolgozok, adózok, szellemileg gyarapítom az országot. Na jó, erre iszok egyet.
2014. jún. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!