Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszajöhet vajon a fiam?

Visszajöhet vajon a fiam?

Figyelt kérdés
Több mint kettő évig, egyedül neveltem a fiamat. Válás után, nálam maradt, annak ellenére, hogy nem nekem ítélték. Akkor tízéves volt. Együtt bukdácsoltunk a mindennapokban, sokszor nélkülözve. (Folytatás lent)

2014. máj. 31. 20:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
29%
hol a folytatás?
2014. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Az anyja jó esetben, hetente egyszer látta. De ha beteg volt a kisfiú, soha.  Én ápoltam. Nehéz volt a helyzet, de mindig került valami kevés az asztalra. Nem tudtam sokat adni. Néha egy cipőcske, vagy ruhácska.  És persze rengeteg szeretetet, odafigyelést. Nem véletlenül maradt velem.

Félévvel ezelőtt az anyja, több futókapcsolat után, összejött egy igazán tehetős férfival. (Csak a kocsiban meg a házban van vagy hatvan milla)Kéthónapra rá, teherbe is esett. Már a kapcsolatuk elején, egyre többször hívta magához a kisfiút. Furcsa volt ez számomra az elmúlt évek után. Kb két hónappal ezelőtt azt vettem észre, hogy egy-egy látogatás után, egyre többször kritizál a fiam. Azt tudtam, hogy ott mindene megvan, ami szem szájnak ingere. De valahogy nem féltem attól, hogy eltudnák édesgetni. Ám egy hónappal ezelőtt, már rendesen sértegetett a fiam. Akkor egy nagyon ismerős kép ugrott be. Mintha csak a múltba repültem volna. Mint mikor az anyja nem talált megfelelő indokot arra, miért is hagyja el a családot. Inkább velem akarta kimondatni hogy vége. Persze akkor még nem láttam át a turpisságot, és foggal körömmel ragaszkodtam a családhoz. Ennek az lett a vége, hogy gyűlölködve váltunk el. Pedig mennyivel egyszerűbb lett volna tisztán beszélni. Szóval ezen a tapasztalatok után, nem akartam, hogy odáig fajuljanak a dolgok a fiammal is. Magamtól mondtam neki. Ha ott jobb, menj anyádhoz. Kulturáltan beszéltem vele, nehogy azt higgye bajom van vele. Egy hónap telt el. Hetente hívtam. Ő nem keresett. Azóta kaptam egy jobb állást, és ezen felbuzdúlva hívtam is. Ő közölte velem, hogy már nem akar visszajönni. Velük akar élni. Teljesen összetörtem. Azóta nem hagynak nyugodni az emlékek. Mint pl... amikor éjszaka azt hittem alszik, és halkan azt mondtam" szeretlek kisfiam" erre a sötétből jött a válasz..."én is nagyon szeretlek apa".  Vagy amikor apró termetével sétál mellettem a kis kabátjában, hogy eladjuk a szerszámkészletet, amiből megtudtuk venni neki azt a játékot amire olyan régóta vágyott. Milyen izgatottan vártuk a postás néhány nappal később, hogy hozza a csomagot.  Ő jó gyerek. Soha nem kellett bántani, vagy szidni. Illedelmes. Szülő nem igazán kívánhat magának jobb gyermeket.

Ezért vagyok teljesen összezavarodva. Mi történt? Van még visszaút? Vagy tényleg ilyen egyszerűen lehet felejteni egy másik embert? Itt vagyok negyvenévesen, és talán még gyerekkoromban sem voltam ennyire tanácstalan. Ha valaki élt meg hasonlót, vagy hallott ilyenről, kérem ossza meg velem, vajon mit várhatok?

2014. máj. 31. 20:35
 3/37 anonim ***** válasza:
69%
Majd ha rájön, hogy ott sem aranyból van minden, akkor talán. De azért magyarázd majd el neki, hogy ezzel mennyire belegázolt a lelkedbe, te erőn felül mindent megadtál neki, és így elfordult tőled. De szerintem úgyis megbánja még.
2014. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
87%

A válás hatalmas lelki fájdalmat okozott a fiadnak,és te nagyon jó apa módjára a sebeket próbáltad begyógyítani,és egy darabig úgy látszott,hogy sikerült is.

De tudod,ahol van egy EGÉSZ család,meg még jó életkörülmények,oda valahol az ember (ne haragudj,hogy ezt mondom) szívesebben megy vissza.

Lehet neked nagyon jó állásod,meg együtt szép emlékek,ha ott meg van egy egész,szerető családja!


De azt kell mondjam,hogy KIVÁLÓ szülő vagy!Lehetne több férfi is ilyen,mint te.Nálad jobb apát keresve sem találnék.Nekem nem volt normális apa az életemben(ezért nem is tudom,hogy mire jó egy apa),de amint olvastam,te nagyon szépen leírtad a dolgokat.

Csak tudod...ha van egy egész családod,és már eleve jobb körülményed,akkor te önmagad is megváltozol.Nem az leszel,aki voltál.


A fiad jelenleg anyát akar az életébe,na meg tudod,ilyenkor,ebben a tizenéves korban az a fő,hogy minél több minden legyen megadva neki.Ez nem kapzsiság,nem önzőség,csak még másképp értékeli az életet,mint te vagy én.


Később eszébe fogsz jutni,ne aggódj!Ha lesz több élethez való esze és tapasztalata a fiadnak,akkor vissza fog menni hozzád a fiad,még ha már nem is véglegesen.Egyszer hálás lesz még neked,és kifogja mutatni,hogy mennyire szeret téged!


És addig is:én köszönöm a történetet!

2014. máj. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg olyan kedves és rendes, mint amilyennek leírtad, akkor az idő múlásával vissza fog menni hozzád, mivel nem hiszem, hogy az összes szép emléket és együtt töltött időt el tudná felejteni. Most még az újdonság erejével hat, hogy bármit megkaphat, de ha az anyja nem változott, akkor megtudja, hogy a szeretet fontosabb a pénznél... Ès reméljük, hogy a féltesójával nem fognak kivételezni. Mindenesetre én szurkolok neked, csak sose add fel! Nem szabad félni^^
2014. máj. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég szomorú történet! Milyen idős a kicsi???? Ha esetleg még valóban gyerek de ha már nagyobb is barmikor atlathatja, hogy nem a pénz és az anyagi jólét a legfontosabb! Az édesapja vagy, a volt feleséged jelenlegi párja soha nem fogja betolteni a Te szereped! Fel a fejjel! Keresd a kapcsolatot a fiaddal! Jon a jó idő, játszótér közös programok! Ovatosan és okosan ki fog derülni mi is az ok ami miatt az édesanyjánal akar maradni!
2014. máj. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Őszödi Ferenc ***** válasza:

Maga előtt le a kalappal, mintaapa. Maradjon az továbbra is.

Egy dolgot rontott el, még a legelején.

De azt sajnos nagyon elrontotta.

2014. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Ez olyan szomorú történet! Én 12 éves vagyok 6 tagú a család és nagy a szegénység, de inkább élek itt mint szeretet nélkül gazdagon, nekem semmi sem hiányzik az életemből:)

Kitartást! ;)

2014. máj. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Szent isten... Ha tényleg ilyen, amilyennek leírtad, talán visszajön, később, csak akkor lehet már "megváltozik". Az anyjának meg gratulálok, hülye kurWa... Kitartást, erőt, egészséget. respect
2014. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szépen le tetszett írni. A könnyem is potyogott..Minden jót kívánok.
2014. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!