Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az EU mégis hogy engedheti...

Az EU mégis hogy engedheti meg a röghöz kötést?

Figyelt kérdés

Szerintem felháborító amit művelnek,kedves Rózsa nénivel az élen.Az EU egyik lényege a szabad munkaerő áramlás nem?Ez a rendelet meggátolja...


Nem is értem hogy korlátozhatják a 21.században ennyire a szabadságjogainkat.


2012. júl. 13. 22:05
 21/97 anonim ***** válasza:
48%

"2. Csak én érzem úgy, hogy az egyetem kétlábon járó lexikonokat "bocsát ki" és vajmi kevés valós életben kamatoztatható tudást ad a frissdiplomások kezébe? Rengeteg multinak az első dolga intenzív tréningre küldeni őket. A nem büfé és másolás szakon végzetteket is."


Ez így van rendjén. Egyrészt heti gyakorlati 50 órával sem lehetne felkészíteni az embert mindenféle munkára, amivel a piacon találkozhat, másrészt a diploma értéke kb 5-10 év múlva semmis lenne, mert új technológiák jönnének, amit a gyakorlati képzéssel soha nem fog megérteni rendesen. Harmadrészt pedig, még az egyetemeknek is célja, hogy a továbbtanulásra készítsen fel, legyen az mester- vagy doktori képzés, oda pedig a gyakorlati tudás semmit nem ér.


A céges tréningek célja, hogy megismerkedjen részletesen a cég termékeivel, az ott használt eszközökkel/technológiákkal/szoftverekkel, amit az egyetemen szerzett elméleti tudásra építenek. Erre a cégek fel vannak készülve.


-----


Vannak olyan országok, ahol egyáltalán nincs ingyenes felsőoktatás, mégsem panaszol az EU. Többet keresnek az emberek, tény, de az EU nem tehet különbséget két ország között az alapján, hogy hol mennyit keresnek. Lehet nézegetni meg bizottságozni, de igazából nem több a röghöz kötés egy fura feltételekhez kötött állami ösztöndíjnál.

2012. júl. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/97 anonim ***** válasza:
92%
Ha előfizetsz egy mobilcégnél vagy netszolgáltatónál, aláíratják veled a hűségnyilatkozatot. Ha hitelt veszel fel a banktól, vissza kell fizetned. Ha pedig az állam támogatja a tanulmányaidat, aláírod, hogy az ország területén fogsz dolgozni és adót fizetni. Ha mégis ki akarnál menni, megteheted, csak fizesd vissza, amit kaptál. Nem értem, mi a gond ezzel.
2012. júl. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/97 anonim ***** válasza:
68%
Senki nem kötelezi rá a fiatalokat ,hogy itthon dolgozzanak. El is kéne olvasni a törvényt. Miután lediplomáztál a képzési időd dupláját kell 20 év(!) alatt kifizetni. Van vagy 10 éved összespórolni a pénzt. Ha ezt egy kinti fizetésből nem tudod megtenni 2-3 év alatt akkor egy pancser vagy. Nem látom ,hogy ez hol nem logikus. És nem nagyon kéne a szüleid adójára hivatkoznod. Ha csak nem keresnek kimagaslóan az átlag fölött, akkor még az eddigi oktatásod és egészségügyed árát sem adózták le(ha visszaszámolnánk szép mínuszban lennétek). Az általános és a középiskola sem ingyen működik. Ez eddigi oktatásod is már kemény milliókat emésztet fel. Ha meg annyira gazdagok a szüleid menjél akkor önköltségesre. Az a te bajod ,hogy nem a logika és a realitások talaján gondolod végig a dolgot. Egyszerűen csak az érzelmeid irányítanak és szereted sajnáltatni magad anélkül ,hogy gondolkodnál is. A röghöz kötés semmiben nem gátolja meg a szabad munkaerő áramlását. El kéne olvasni a törvényt és meg kéne tanulni szöveget értelmezni.
2012. júl. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/97 anonim ***** válasza:
25%

már rengeteg rögköz kötéses kérdés volt már itt csak azt nem értem: hol itt a röghöz kötés??????

utalgattam már én is több ízben arra amit 22-es is most leírt. voltaképpen aki állami fínanszírozás keretében tanul az igénybe vesz voltaképpen egy szolgáltatást.

a lényeg :NEM KÖTELEZŐ EGYETEMRE MENNI! NEM KÖTELEZŐ ÁLLAMI FINANSZÍROZÁSÚRA MENNI!


Megmondom mi lenne a röghöz kötés: ha a tankötelezettség alapján akarnának téged itthon tartani mivel itt végezted el az általános meg középiskolát.


Szurkoltok hogy elkaszálják a törvényt? megmondom mi lesz akkor:megszűnik az állami fínanszírozású képzés.legalábbis olyan minimumszintre vinnék le a keretszámokat hogy kb csak mutatóban lenne olyan aki nem saját költségén tanul.Akkor jobb lesz szerintetek?

2012. júl. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/97 anonim ***** válasza:
Szerintem az egy kellemes kompromisszum lenne, ha az EU-s országokba kiköltözőkre nem vonatkozna a szabály. És akkor még a nagy adófizetők sem tudnának háborogni, mert a kint befizetett adóból nem keveset költenek a keleti országok felzárkóztatására.
2012. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/97 anonim ***** válasza:
Teljesen korrekt törvény LENNE. HA ezzel egyidejűleg támogatnák a pályakezdő fiatalokat abban, hogy munkát is kapjanak, és persze norális fizetést, amiből tényleg meg lehet élni (mert 47 ezer forintból nem lehet, hiába állítja ezt egy milliárdos ember, akinek fogalma sincs arról, milyen hónapról hónapra élni és nélkülözni...). Nem egy ismerősöm van, akik 1-2 éve lediplomáztak és még mindig nincs állásuk, pedig próbálkoznak, járnak állásinterjúkra rendszeresen, de hiába, nincs ismerősük semmilyen cégnél, pedig manapság sajnos így megy az állásszerzés. Ja és nem "büfészakosok". Ha valaki itt marad, de évekig nem kap sehol munkát, miközben külföldön már rég dolgozhatna, akkor mi értelme van ennek az egész röghöz kötésnek? Jobb lesz attól az államnak, hogy a sok munkanélküli embert itthon tartják? Munkahelyek kellenének, emberséges munkakörülmények (mert az is elég ritka) és normális bérek, nem röghöz kötés. Akkor tényleg nem kényszerülnének arra a fiatalok, hogy külföldre költözzenek. De ez a röghöz kötés nevetséges, még ha el is fogadják, semmi visszatartó ereje nem lesz. Nem csodálom, hogy nem támogatja az EU, pedig tényleg jogos érv az, hogy aki a mi adónkból tanul itthon, az ne külföldre menjen dolgozni.
2012. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/97 anonim ***** válasza:

"Szerintem az egy kellemes kompromisszum lenne, ha az EU-s országokba kiköltözőkre nem vonatkozna a szabály."

Teljesen mindegy, hogy valaki NÉmetországban vagy az USA-ban dolgozik. Ugyanúgy nem itt fizet adót.

2012. júl. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/97 anonim ***** válasza:
Hát nem éppen, mert a Németországban befizetett adó egy része megy az európai kasszába, aminek nem kicsi része megy aztán Magyarországra. Hogy aztán abból már nem sokat lát a magyar polgár az nem a kiköltöző diplomások hibája.
2012. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/97 anonim ***** válasza:

"Hát nem éppen, mert a Németországban befizetett adó egy része megy az európai kasszába, aminek nem kicsi része megy aztán Magyarországra. Hogy aztán abból már nem sokat lát a magyar polgár az nem a kiköltöző diplomások hibája."


Semmi baj, ha közgazdász nem is leszel, szabad bölcsész még lehet belőled. :)

2012. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/97 anonim ***** válasza:

utolsó te nem vagy tisztában a valósággal,

mi nettó befizetők vagyunk. nem zárkóztatnak fel minket max megszabják mire költsük a saját pénzünket(amit befizetünk annak egy része visszajön Eu-forrás megnevezéssel, a magadfajták meg ettől maguk alá élveznek milyen jóságos ez az Eu meg a tehetősebb tagállamai)

Összetéveszted az Eu-t a Mikulással


amúgy észrevettem hogy a gy-k s ideírók túlnyomó többsége "röghöz kötés" ellenes...itt mindenki az orvosira jár vagy pornószínésznek készül? mert más szakmákban kint sem várják a magyarokat

2012. júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!