Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy engedheti meg a magyar...

Hogy engedheti meg a magyar törvény egy 18 éves kis"csajnak", hogy pasit csináljon magából?

Figyelt kérdés
Nemirnám a korház nevét, valakim ottdolgozik és tőle halottam, levetette a melleit, és a doki megcsinálta a műtétet. De egy 18 éves lány honnan tudhatja hogy haláláig pasi akar lenni? volt egy barátnője is és hormont szed. vagyis tiszta pasi. Vagy lehet, hogy csak én háborodok fel ezen?
2008. jún. 26. 07:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is nem is biztos , hogy igaz, ha csak úgy hallottad. Másodszor meg elviekben nagykorú lett, szóval azt csinál magával amit akar. ( és amit ki bír fizetni)
2008. jún. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha kisgyerek korától azért jár pszichológushoz mert úgy gondolja, hogy ő fiú, akkor most jött el jogilag az ideje, hogy azt tegyen amit akar.

Nem csak a szexualitásból áll egy férfi vagy nő. Hozzáteszem... jó ideje már e tekintetben is bizonyos lehet benne, hogy merre felé húz.

2008. jún. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De egy 18 éves embernek még 180 fokban megváltozhat a véleménye mindenről. Amugy IGEN, biztos hogy igaz. 100%.Honnan tudja mit akar 10-20-50 év múlva? visszacsinálni nemlehet. Jó, ugy is gondolja, de egy ijen műtétet csak én tartok "korainak?"
2008. jún. 26. 07:29
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Te szeretnél más nemű lenni? Nem? Honnan tudod, hogy 15-20 év múlva sem? :)))


Az ilyesmit nagyon hosszas és körültekintő pszichológiai vizsgálat előzi meg. A nélkül nem csinálnak ilyen műtétet. Legálisan legalább is nem. Nálunk (mivel pici ország vagyunk) illegálisan nem lehet. Nem maradna titokban.

2008. jún. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem kellene ennek olyan nagy feneket keríteni.Az ő döntésük, nekünk lényegében semmi közünk hozzá, minthogy ahhoz sem hogy ha valaki kopaszra borotválja a fejét.Mert az ő testével azt csinál amit akar.Nyilván lesarkítottam a hasonlatot, de ha belegondolsz nincs különbség a kettő között.És ettől még senki sem lesz rossz ember.Van elég "normálisnak" tűnő rossz ember.
2008. jún. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
78%
Én úgy vagyok vele, hogy mindenki azt csinál az életével, amit akar, senkinek semmi köze hozzá. Nekem attól se jobb, se rosszabb. Engem csak az háborít fel, de kurvára, ha egy ilyen műtétet támogat a TB, más aki viszont halálos beteg, csak sokba kerül a gyógyszere v. csak külföldi gyógykezelés során gyógyítható annak meg szarnak a fejére, na ezt nem engedném.
2008. jún. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Máshogy is lehet nézni a dolgokat. Annak van értelme, hogy az orvosok és a józan gondolkodású ember szerint is menthetetlen betegeken elvégeznek még ezer műtétet, meg "kínozzák" őket és nem hagyják őket tisztességben meghalni, drágábnál drágább gyógyszerekkel és beavatkozással látva el őket, vagy annak, hogy egy fiatal, esélytz kapjon a normális életre, olyanra, amilyen járt volna neki. Milyen érzés lenne szerinted az, hogy ha pl belül nőnek érzed magad, de fiu testben vagy? Vagy épen fordítva?
2008. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Nem menthetetlen betegekre gondoltam. Az egyik ismerősöm kislánya pár éve azért halt meg, mert a mindennapi életéhez szükséges gyógyszere elfogyott, nem volt "keret", hogy behozzák külföldről, mire a szülők be tudták szerezni / 3 hét / olyan súlyos állapotba került, hogy meghalt, pedig még csak 7 éves volt és nem volt menthetetlen beteg. Élhetett volna, de erre nem volt pénz!!!
2008. jún. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
18 évesen már hogy ne tudhatná hogy fiú vagy lánynak érzi magát? Én már 14 évesen tudtam hogy rossz testbe születtem. Habár se pénzem se erőm nem lenne egy ilyen műtéthez, így az életemet nőként kell leélnem miközben boldog soha nem leszek mert így nem tudom elfogadni magam. Ez talán jobb? Én irigylem, hogy neki sikerült és élheti az életét ahogy szeretné.
2008. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként meg rengeteg vizsgálat, teszt meg mindenféle előzi meg az ilyen műtéteket, sokszor ez tart évekig, ezekből tisztán kiderül hogy mit akar, mert ezek nélkül meg sem csinálják a műtétet.
2008. jún. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!