Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van olyan ország, ahol vallási...

Van olyan ország, ahol vallási szertartással összeadják az LMBTQ+ párokat az alábbi vallások? Támogatnád, hogy itt is legyen ilyen?

Figyelt kérdés
Van ország, ahol házasodhat LMBTQ+ pár ortodox vagy konzervatív zsidó, muszlim, buddhista, hindu, zoroasztriánus vagy (elsősorban katolikus, ortodox és konzervatív protestáns) keresztény szertartással? Támogatnád, hogy a törvény biztosítsa Magyarországon is, hogy minden vallásnak kötelező ugyanúgy kezelni az ilyen csoportokhoz tartozó embereket, mint a heteroszexuális és cisznemű párokat?

2021. okt. 28. 20:57
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/134 A kérdező kommentje:

Igen, a hős liberalizmus felszabadítja a világot... Ugye teljesen oké Hilery Clinton szószólójának a pedofil, gyerekrablós ügye? Vagy még sem történt, mert nem volt 444 címlapon?

Szánalmas... Igen, a hős liberalizmus felszabadítja a világot... Ugye teljesen oké Hilery Clinton szószólójának a pedofil, gyerekrablós ügye? Vagy még sem történt, mert nem volt 444 címlapon?

Szánalmas...

Az egyház pedig soha nem állt pedofil ok mellé, aki ilyet állít, az hazudik.

2021. okt. 31. 00:14
 62/134 A kérdező kommentje:
2021. okt. 31. 00:15
 63/134 A kérdező kommentje:
Amúgy tényleg voltak káros kezelések is, főleg neoprotestáns, resztoriánusok által, de pl. a Nicolosi-elv nem az. Ő a mai napig is kiáll a kísérlete mellett és egyébként egyetemi tanár is.
2021. okt. 31. 00:19
 64/134 A kérdező kommentje:
Érdemes meghallgatni Hodász András atya véleményét és vitát a témában. Az M5 ez itt a kérdés című vitaesten kétszer is terítéken volt.
2021. okt. 31. 00:21
 65/134 A kérdező kommentje:
*Ez
2021. okt. 31. 00:21
 66/134 anonim ***** válasza:
18%

Kedves kartársak. Nem lehetne, hogy hagyjuk a fenébe a kérdezőt? Ez úgy is csak kinyilatkoztat és definíció szerint csak neki lehet igaza. Tényleg bele kell állni szegény ember amúgy is roncs lelki világába? Ez most kinek jó?

Idővel úgy is elkopik a kognitív disszonancia, akkor meg fog eleget küzdeni a saját maga teremtette démonaival.

2021. okt. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/134 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elfogult és személyeskedő választ! Édesem, ha ennyi jött le, az általam írt, hosszú, kifejtős évekből, akkor jó éjszakát puszi!
2021. okt. 31. 00:27
 68/134 anonim ***** válasza:
60%

Nem elfogult, mert szinte mindenki ellened beszélt, és nem állt ki melletted, tudod találkoztam már térítővel, akik megpróbáltak engem hol érzelmi zsarolásssal (pl egy szólj be a papnak vita eseményen után egy hívő asszony azzal zsarolt meg érzelmileg kb 26 évesen, hogy majd a mennyországban nem találkozhatok majd a halott apámmal, a bűnös meleg életvitelem miatt) akkor meg utána oda jött a szerzetes is, és bökdösött, hogy ez nem te vagy, majd tartott egy ovizsarus felvilágosítást, mintha nekem ez kimaradt volna, holott bőven olvasgattam a nemi betegségek kapcsán, magáról a szexualitásról is, így nem csak a meleg dolgokról, hanem a heteró dolgokról is, ugyanis néha nem árt, ha megosztom a heteró barátaimmal ezt a fajta tudást.


Akkor 27 évesen mikor visszakerültem a felsőoktatásba, akkor egy hívő asszony mondta,hogy de hát erre van segítség, én meg leállítottam pár mondattal őt, hogy én így vagyok teljes és boldog...

2021. okt. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/134 anonim ***** válasza:
75%

Egyébként meg miből gondolod kérdező, hogy liberális vagyok? Összetettebb a politikai nézetem annál, hogy bedobozolj bizonyos kategóriába.


Nézzük csak hatott rám a liberalizmus, ugyanis hiszek abban, hogy az államot és egyházat szét kell választani egymástól, ugyanakkor a pedofil papokat világi biróság elé állítanám.


Hiszek abban, hogy három hatalmi ág egymástól függetlenül (parlament ami törvényhozó, kormány ami végrehajtó, bíró amibe beletartozik az alkotmánybíróság is), de egymást ellenőrízve kell, hogy működjön. Viszont vannak olyan dolgok amik még tovább tudják ellenőrízni az állam működösését, ilyenek a civil szervezetek és informális csoportok, ilyenek a médiában dolgozó oknyomozó és tényfeltáró újságírók, és ilyenek szabadabb bloggerek is.


Ugyanakkor vannak erősen konzervatív értékek, pl én kifejezetten sokat mentettem át magamba, szűrőn keresztül, fontos lenne számomra melegként is egy hosszútávú kapcsolat, vagy hogy hivatalosan is összekössem az életem.


Baloldaliként fontosnak tartom, hogy bizonyos dolgok közös tulajdonban legyenek, pl, hogy több bérlakás legyen, akár szociális alapon is, mint Bécsben vagy Berlinben. Plusz Szociálliberális vagyok gazdaságpolitikát tekintve, mert nem hiszek a neoliberalizmusban, amely mondjuk megnöveli a társadalmi ollót a gazdagok és szegények között, hanem ezt bizony több kulcsos SZJA-val, több kulcsos ingatlanadóval lehetne növelni.


Ugyanúgy pl a tömegközlekedés fejlesztését is pl dugódíj bevezetésével lehetne felgyorsítani, illetve ez által tisztulna is a város.


Környezetvédőként zöld is vagyok, de ebben is vannak balos, konzervatív és harmadikutas álláspontok is.

2021. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/134 anonim ***** válasza:
51%
Ja meg bizony anarchista álláspont is van bennem, mert hiszek abban, hogy a demokráciának közvetlennel kell lenni és nem biztos, hogy jó ez a fajta hierachikus rendszer..
2021. okt. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!