Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van olyan ország, ahol vallási...

Van olyan ország, ahol vallási szertartással összeadják az LMBTQ+ párokat az alábbi vallások? Támogatnád, hogy itt is legyen ilyen?

Figyelt kérdés
Van ország, ahol házasodhat LMBTQ+ pár ortodox vagy konzervatív zsidó, muszlim, buddhista, hindu, zoroasztriánus vagy (elsősorban katolikus, ortodox és konzervatív protestáns) keresztény szertartással? Támogatnád, hogy a törvény biztosítsa Magyarországon is, hogy minden vallásnak kötelező ugyanúgy kezelni az ilyen csoportokhoz tartozó embereket, mint a heteroszexuális és cisznemű párokat?

2021. okt. 28. 20:57
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/134 A kérdező kommentje:

Én kiállok a szegény munkásosztály és a parasztok mellett is, nem tudom hogy illik a többi mellé. A nők semmilyen komoly dologban nem szenvednek hátrányt ma már, a Föld ezen részén. A roma egyetlen cigány nyelven jelent embert, a többi cigány nem is használja ezt a kifejezést.


Én meg olvastam pszichológusoktól, akik ezt elemezték részletesen és függetlenek.


Egyébként Törökország nem volt soha gyarmat, mégis elnyomták, már a gyarmatosítás előtt is elnyomták őket, Indiában a vallási iratok pedig jóval régebbiek még Nagy-Britannia létezésénél is.

2021. okt. 29. 23:01
 52/134 anonim ***** válasza:

#30

Na ezt nem is tudtam a Sintóról eddig. o.O

2021. okt. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/134 anonim ***** válasza:
100%

"A sintóban sem adják össze az LMBTQ+ embereket. Mivel nem dogmatikus vallás, ezért nem tiltja, viszont véteknek, a sóvár vágy uralmának tartja. Elutasítja az LMBTQ+ szertartásokat is. Csak kisebb csoportok vannak, Japánon kívül, amik kisebb létszámúak és elfogadják.



[link]



"Míg a sintó hiedelmek sokfélék, a japán sintó általában elítéli a homoszexualitást, és a formálisan szervezett konkokyo szekta ezt teljes mértékben megerősíti. Viszont több sintó vezető kiállt a melegházasság támogatása mellett Hawaii-on." Fordítás"


A wikipédia téved, valószínlag kimaradt egy "nem" szócska a mondatból. Nézd meg a 3 forrást a wikipédiás szócikkben, pont az ellenkezéről szól mind a három. A Konkokyo a legnagyobb támogatója az LMBT közösségnek a shinto szentélyek közül és Japánban is végeznek házasságkötéseket. Japánban is a 19. század közepén lett elterjedt a homofóbia a Meidzsi-reformokat követően, amikor a császár európai mintára alakította át az országot.


[link]

2021. okt. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/134 A kérdező kommentje:

Sintó melegházasság hivatalosan soha nem volt. Házasságon kívül lehetséges, hogy voltak egyesek, csakúgy, mint Európában, de házasságon belül ilyen nem volt.


Az egész melegházasság nagyon új dolog, még az ógörög kultúrában sem volt, pedig ott aztán a legnagyobb dicsőség az volt, ha volt sok veled azonos nemű, kisgyerek ágyasod.


Japán, sintó-buddhista ismerőseim is ezt mondták. Sóva császár előtt sem volt ilyen, a monoteista sintó vallások pedig ellenzik az ilyen jellegű szexuális kapcsolatokat. Főleg buddhista hatásnak tudható be, de a japán sámánizmus, ami az egyik gyökere sem foglalkozott vele, nem is tartotta helyesnek. Sóva császár egyébként az egyik leghomofóbabb császár volt, annak ellenére, hogy épp ő volt az, aki tűzzel vassal küzdött a szinte reakciós eszközeivel minden nyugati, különösen minden amerikai ellen.

2021. okt. 30. 03:11
 55/134 A kérdező kommentje:

Egyébként a sintó szentély egy építmény és nem egy ágazat.


Én olvastam japán témákban, vannak is japán ismerőseim, akik azt állítják, hogy a szamurájok és az elit körében voltak homoszexuálisok, de nem is tudtak volna velük mit csinálni. Európához hasonlóan. A szegényebb, hétköznapibb emberek körében ilyen nem igazán fordult elő.


Egyébként érdekes, hogy az iszlámnál a gyarmatosítást hozod fel, holott a leghomofóbabb hely az Oszmán Birodalom volt, amit soha nem gyarmatosítottak, pont ők hódítottak meg egy csomó helyet.

2021. okt. 30. 03:17
 56/134 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nem az 53-as vagyok, de azért ezt kiemelném a kérdező válaszából.

"Én olvastam japán témákban, vannak is japán ismerőseim, akik azt állítják, hogy a szamurájok és az elit körében voltak homoszexuálisok, de nem is tudtak volna velük mit csinálni. Európához hasonlóan. A szegényebb, hétköznapibb emberek körében ilyen nem igazán fordult elő."

A szexualitás nem válogat a rangodnak és pénzednek megfelelően. :)

De lehet csak a megfogalmazásod félrevezető. Az másik kérdés, hogy mennyire játszották el a heterót az akkori hétköznapi melegek.

2021. okt. 30. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/134 A kérdező kommentje:
Általánosságban jellemző volt, hogy nem vállalják fel vagy papíron és elméletben feleségük volt, a gyakorlatban pedig LMBTQ+ prostikhoz jártak szórakozni. Egyébként az is sokszor előfordult, hogy nőknek fizettek azért, hogy egy papíron a feleségük legyen, közben meg, jó ha egyszer találkoztak életükben.
2021. okt. 30. 09:25
 58/134 anonim ***** válasza:
75%
A melegházasságra már pár oldallal ezelőtt leírtam, hogy miért nem volt: megváltozott a házasság célja és szerepe.
2021. okt. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/134 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, tudod amit ajánlottál nekem, hogy menjek reparatív terápiára, azt már számtalan helyen megcáfolták, sőt akik ilyen terápiát alkalmaztak, azok is elnéztést kértek az egykori páciensektől, mert tönkretették az életüket ezzel.


Én támogatomnám, még olyan esetben is az egyházon belüli áldást, hogy azt a pap lelkiismeretére bíznám, hogy összead engem a párommal vagy nem, de lényegében nem számítana az állami polgári szertartásos esküvővel vagy bejegyzett élettársi kapcsolattal szemben, ugyanis egy egyházi esküvői papírral ha bemész a kórházba, nem látogathatod meg a párodat, nem vehetsz igénybe adókedvezményeket, nem vehetsz fel közösen a pároddal közösen lakáshitelt, stb. Plusz a halálod után nem örökölhet illetékmentesen a közös tulajdonú ingatant meg más dolgot.


Ja és az, hogy nekem már leélt 30 évvel a hátam mögött próbálod ajánlani a reparatív terápiát, hát úgy elmondanám, hogy egyik pszichológusom se ajánlotta fel, pedig kettőhöz jártam, hogy kigyógyítson ebből, a legtöbb pszichológus, aki tényleg évekig tanulta ezt és mellé még klinikai szakpszichológusi végzettséget is szerzett, ami 5 év után még plusz sok év, nos bizonyára többet tudnak erről, mint te. Nem véletlenül nem alkalmazzák.


Itt van ennek a tudományos háttere, olvasgass. [link]


Nádasdy Ádám is az exneje és 2 gyerekük miatt ment el egy öreg pszichiáterhez, aki szintén olyan tudással rendelkezett, ami miatt már látta, hogy egy 30-as évei elején járó nyelvész tanárnak, már inkább az önelfogadást javasolja, és lebeszélte arról, hogy megváltoztassa a meleg irányultságát. és ez kb 70-es években lehetett...

2021. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/134 anonim ***** válasza:
75%

Egyébként kérdező igen, is eltusolták sokáig a pedofil papi eseteket, Lengyelországban és Magyarországon is csak áthelyezték más plébániára az ilyen hajlamú papokat, de nem állították bíróság elé, sőt volt aki lengyelben is foglalkozhatott továbbra gyerekekkel.


Írországban meg voltak az úgy nevezett Magdolna zárdák, ahol megesett fiatal nőket zárták be, és majd 3-4 évig ott kellett kvázi rabszolgaként dolgozniuk és általában az engedélyük nélkül örökbeadták gazdag amerikai katolikus szülőknek a gyermekeiket, mivel ők bűnös nőként nem nevelhették volna fel egymaguk a gyereket.


Az egyik ilyen esetről Philomena Lee és fia esetéről film is készült. A nő évekig kereste a fiát, már úgy is, hogy időközben férjhez ment és szült 2 gyereket. Aztán kiderült, hogy az amerikai nevelőszülőkhöz került jómódú sztárügyvéd republikánus gyereke is kereste őt, pontosabban egymást keresték abba a zárdában, ahol őket elszakították egymástól. Aztán annyit kiharcolt a 40 éves AIDS-ben haldokló férfi, hogy ott temessék el, hátha a szülőanyja megtalálja.


Végül pont egy ateista munkáspárti egykori szóvívőből lett újságíró fedte fel a szörnyű titkot, az anyja hiába ment vissza a zárdába, évekkel fia halála után is, a zárda nővérei nem közöltek semmit, azt se, hogy ott nyugszik a fia, végül az újságíró derítette ki az igazságot, azóta az anyja látogathatja a fia sírját. [link]

2021. okt. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!