Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van olyan ország, ahol vallási...

Van olyan ország, ahol vallási szertartással összeadják az LMBTQ+ párokat az alábbi vallások? Támogatnád, hogy itt is legyen ilyen?

Figyelt kérdés
Van ország, ahol házasodhat LMBTQ+ pár ortodox vagy konzervatív zsidó, muszlim, buddhista, hindu, zoroasztriánus vagy (elsősorban katolikus, ortodox és konzervatív protestáns) keresztény szertartással? Támogatnád, hogy a törvény biztosítsa Magyarországon is, hogy minden vallásnak kötelező ugyanúgy kezelni az ilyen csoportokhoz tartozó embereket, mint a heteroszexuális és cisznemű párokat?

2021. okt. 28. 20:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/134 A kérdező kommentje:

Furcsa, hogy nem objektív és nem is közvetlen forrásokat idézel. A Telex egy magyar, többségében vallástalan újságírók által működtetett internetes szakadár oldal, amin többször jelentek meg már pletykákra alapozott, tényként kezelt hírek. Az, hogy egy sátánista, aki nemcsak a kereszténységet, hanem általánosságban a legtöbb vallást elutasítja, jelszóval a jobb kéz útját követik, szerintem nem igazán mérvadó, pláne, ha konkrét statisztikai adatokat nem tud mellette felmutatni. Én mostanában egyre többször járok templomba, megmondom őszintén, soha nem voltam még ilyen helyen, nem is tervezem és a gyülekezet többi tagja sem igazán jár ilyen helyekre. Távol lakom a családom nagy részétől, ezért gyakran utazom az ország másik végébe is, több településre, ott is jártam már többször vasárnapi imaórákon, istentiszteleteken, miséken és ott is hasonló embereket ismerhettem meg. Most érvelési hibát követtem el, mivel a saját tapasztalataimat vetítettem ki, kollektíven az emberiségre, de te is ugyanezt elkövetted, mivel a saját tapasztalataid (illetve ismerőseid tapasztalatait) vetítetted ki kollektíven az egyházra. Azt pedig eleve nem tudnám elképzelni, hogy papok, reverendában, nyíltan felvállalnák az ilyen kapcsolataikat, mivel komoly következményei lennének az egyházban, hiszen a római katolicizmus szerint az égbekiáltó bűnök kategóriájába tartozik. Ha pedig valaki kiugrik és még nem pap, nem számít papnak. Ismerek egy diakónust, aki meggondolta magát és szeretett volna mégis családot, ezért kiugrott és elment vallási technikákat is alkalmazó pszichológusnak és teológusnak. Ő nem pap. Ha már pap és otthagyja a hivatalát és a vallás szellemiségével nyílegyenesen ellentétes életet kezd el élni, akkor pap marad, teológiai szempontból, viszont erkölcstelen és az egyház kitagadja az ilyeneket általában.


Szintén vicces, hogy szerinted, ha valamiről 3-nál többen beszélnek, abban lehet valami. A konteókról hallottál már? Rengeteg laposföldes van. Lehet, hogy van valami abban, amit mondanak? A középkori és ókori tudósok közül sokan egyedül állítottak ma már tényként kezelt dolgokat, a többségi társadalom ellenük volt és egyként követelte a nép a száműzetésüket vagy a máglyahalálukat. Lehet, hogy volt valami igazság abban, amit a műveletlen többség állított? Ez egy badarság! A legbetegebb összeesküvés-elméleteket is sok ember kreálta meg.


A pletyka, pedig azért pletyka, mert nem igaz. Nálunk már óvodában volt egy olyan játék, hogy nagyon halkat egymás fülébe súgtunk dolgokat, egy kör alakú asztal körül ülve és a végére, amikor visszaért az óvónénihez valami förtelmes nagy badarság jött ki, aminek köze nem volt az eredeti üzenethez.

2021. okt. 29. 21:16
 42/134 anonim ***** válasza:
75%

Hidd el három ember hogy mondhat ugyanazt úgy, hogy nem ismerik egymást, plusz ez a lány jóval azelőtt mondta, hogy kijött a cikk és a könyv... és mindhárman pontosan ugyan azt mondták el...


Mondjuk ha vallás befolyásolná az újságírókat, akkor nem létezne objektív oknyomozó-tényfeltáró újságírás, pl nem derültek volna ki pont emiatt a pedofil botrányok sem, mert akkor inkább védték volna a pedofil papokat, az ártatlan gyerekek helyett....

2021. okt. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/134 anonim ***** válasza:
75%

A hozott példák egy kivételével mind ábráhámi vallásokból vannak. Sosem állítottam, hogy ezek ne lennének gyökereiben homofób vallások.


Bár az Iszlám magától is homofób volt, a mélypontot a 19. században érte el a kolóniai uralom alatt, amikor átvették az európai törvényeket. Előtte a 'látathatatlan homoszexualitás' megtűrt volt.


[link]

64-65. oldal


Lehet, hogy Tajvan és Japán speciális példák, de ettől még léteznek. Nem mondom, hogy ne létezett volna homofóbia magától is a buddhizmuson belül, de az is tény, hogy a 80 országból, ahol törvény tilja a homoszexualitást, ott a felénél (!) azért létezik csak a törvény, mert egykoron brit kolónia voltak. Indiára is rákényszerítették ezt a törvényt, majd ezután lett csak ennyire erősen homofób az össztársadalom. Ha volt is valami alapja korábban is, egyértelműen az európaiak tüzelték fel a dolgot, hisz törvény előtte nem is volt rá. Az említett Myanmarban is brit hagyaték a homoszexualitás kriminalizációja.


[link]


Thaiföld esetén nem is beszéltem mahayana buddhizmusról, olvasd újra a mondatot. Esküvők pedig igenis vannak:


https://www.youtube.com/watch?v=Vt0tzicvAi4&ab_channel=Dclub..


+ A másik válaszoló kicsit furán fogalmazott, de egyértelműen protestáns lelkészekről és katolikus papokról írt. Nem kavarta össze őket.

2021. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/134 A kérdező kommentje:

#42.

Látom jó kutyusa vagy a médiának. Kevés pedofil egyházi személy van, feltehetően sokkal, de sokkal több pedofil tanár, óvodai pedagógus, edző, munkáltató vagy csak egyszerű internetes felhasználó van. A felsoroltak közül ugyanis hallottam már személyesen is több történetet. A libbant média mégis nagyon felkapja ezeket az eseteket, ellenben a fentiekkel.

Már csak azért is van nagyon kevés, mivel nem lehet akárki pap és szinte az összes egyháznak van kimondottan a pedofília ellen létrejött csoportja. A feladata részben az egyházon belüli pedofília megakadályozása, részben pedig teljesen máshol történt pedofília áldozatainak segítése (például fordulhat akkor is oda valaki, ha mondjuk a tanára molesztálta). Nem ártana, ha tájékozódnál is a Telex-Indexen kívül máshonnan is.


A Telexre amúgy csak azt nem mondd, hogy "objektív oknyomozó-tényfeltáró újságírás", mert leharapom a lábam köztit!!! Please! Neee! Légy szíves!!! Valamiért, amikor Cseh Katka nem tudott semmi értelmes magyarázatot adni, a "kis üzleteire" kussolt...


Én arra utaltam, hogy a Telexen rendszerint jelennek meg diszkréten antiteista, vallásellenes cikkek is, ami minden, csak nem "objektív oknyomozó-tényfeltáró újságírás". Én az mellett vagyok csupán, hogy ne legyen elfogult vallásilag, ahogy politikailag, gazdaságilag vagy bárhogy máshogy sem. Tehát ne legyen elfogult az antiteizmus felé sem.


A vallások SOHA nem védték a pedofilokat.

https://www.youtube.com/watch?v=SBDP_tFkDGM

2021. okt. 29. 21:50
 45/134 anonim ***** válasza:
75%

Lehet furán fog hangzani kérdező amit most mondok, igen én említettem a toleráns, de számodra bűnös protestáns egyházakat, igen én említettem a meleg katolikus papokat, meg sok mindent.


Én ideje korán észrevettem, hogy meleg vagyok, talán óvodában is jobban figyeltem meg a vagányabb fiúcsoporttársaimat. Ez van.


Pedig nagyszülőkkel, szüleimmel, 3 bátyámmal nőttem fel, egészséges családi környezetben, ahol mindenki segítette a másikat. Vallásos nevelést is kaptam, hiszen apám lengyel állampolgár volt, és vallásos, így én is követtem, de kétszer hagytam ott az egyházat, hiszek Istenben, de úgy a magam módján.


Emlékszem, hogy az első papunk aki engem megkeresztelt arra a csupaszív kamaszlányra azt mondta, aki rám vigyázott időnként, mikor a szüleim levittek levegőzni, hogy hallom nem jársz templomba, hát jó nagy k+urva lesz belőled, ezt úgy hallotta meg édesanyám, hogy éppen anyám földszinti lakás ablaka nyitva volt és felvolt háborodva és anyum vigasztalta őt. Attól, hogy valaki pap, még nem válik erkölcsössé.


Volt egy második papunk teológiai doktor, vele jókat vitatkoztam kamaszként, róla még konzervatív álláspontja ellenére is, jó véleménnyel vagyok, csupaszív lélek ember, és közösségért mindent megtet... amit nem értékeltek a hívek, pedig számos dolgot felújított, új kápolnát építetett... és mégis a kántor asszonnyal az élen kiutálták őt és áthelyeztették őt, szerencsére a Püspök szárnyai alá vette..


3. papnak az egyház közösségünk egy eléggé érzéketlen papot adott, pl több egyházi képviselőtestületi taggal összeveszett, egyikkel azért, mert a férjének bort adott, holott a férje alkoholista volt, és gyógyult, vagyis nem ihat és ezért kirakta őt a képviselő testületből. Helyette meg a neonáci klerikális rendőr volt osztálytársamat rakta be. Ja mikor meg anyum szülőfalujából származó ügyvédnő fordult volna segítségért hozzá, némi vigaszért mert neki is alkoholista volt a férje, de meghalt, akkor visszakérdezett, hogy ehhez nekem mi közöm?

2021. okt. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/134 anonim ***** válasza:
75%

Tudod sokáig meggyóntam kamaszként az összes meleg gondolataimat, és megbántam, és mindig újra előjött, egy idő után feladtam és olvasgattam pszichológiai könyveket, amelyek önelfogadásra tanítottak, és utána lassacskán elfogadtam magam.


Lassan elmondtam a családomnak, addigra anyum élt csak és bár nehezen, de elfogadott, mert látta, hogy nem indultam erkölcsileg hanyatlásnak, látja azt is, hogy érettségi után 2 szakmát, 1 alapdiplomát szereztem meg és most mesterdiplomát csinálom meg és látja, hogy helyén van az erkölcsi érzékem, mert látja, hogy szociálisan érzékeny vagyok, plusz környezetvédelemért is teszek, emellett mindenben tájékozott vagyok, plusz azt, hogy szeretem őt.

2021. okt. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/134 A kérdező kommentje:

Pontosan ugyanannyira volt elfogadott a muszlim világban a nyílt titkos homoszexualitás, mint a keresztény világban. Volt LMBTQ+ brit király, sőt még a Habsburg Birodalomnak is volt olyan mellékági császára, aki nagyon későn házasodott, előtte pedig írt szerelmes leveleket férfiakhoz és voltak is férfi ágyasai (nők nem is voltak), illetve több nála fiatalabb, férfi szolgálójához fűzte gyengéd érzelmi szál és részt vett orgiákon is, amiket "bálnak" álcázott. Volt több ilyen nemes is (pl. Lajos Viktor főherceg). Aztán ezt mindenki tudta, az egyházak is tudták, de senki nem mondta ki. Kivégezni meg nem végezhették ki, mert mégiscsak hatalmasak voltak. A muzulmán világban is ez volt, kivégezték volna őket, mert nem csak homoszexuálisok voltak, hanem rengeteg botrány övezte még ezen kívül is őket, ha éppenséggel nem a pasa lett volna, akinek voltak elvileg feleségei, akikkel a közszerepléseinél megjelent, konkrét bizonyíték meg nem volt, szóval nem tudtak mit tenni. De hétköznapi embereknél senkinél sem tolerálták.


Csak néhány buddhista szekta tart ilyen esküvőket, a fősodratu álláspont nem feltétlenül ez. Japánban a sintó és a klasszikus buddhista tanok sem voltak elfogadóak, viszont ez volt ott is. Mit tudtak tenni, ha császár egyik legközelebbi embere volt.

2021. okt. 29. 22:18
 48/134 A kérdező kommentje:
Tajvan más tészta, eredetileg ott sem volt, később annak ellenére, hogy a konzervatív, szociál, klerikális és nacionalista Kuomintang szorult oda, a liberalizmus, azon belül is a klasszikus (jobboldali) liberalizmus és a szociálliberalizmus egy fajta centrista egyvelege lett az útmutató gondolkodásmód. Azóta van.
2021. okt. 29. 22:22
 49/134 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=xmzrybzjXbg

https://www.youtube.com/watch?v=Qiubu-NUXhM

Ajánlom figyelmedbe ezeket a videókat. Egy ex-gay fiú mesél a vallásáról és arról, hogy hogyan tért vissza és lett újra heteroszexuális.

2021. okt. 29. 22:28
 50/134 anonim ***** válasza:
75%
Köszi, de én olvasok ex-ex gay férfiakról, és az nem változik meg a szexuális orientácójuk, csak egy időre, és megtanulnak nőkkel együtt lenni, tudod a kreatívitásomat veszíteném el, ha megtagadnám a meleg oldalamat... ennyit erről.... és már a környezetem 30 évesen ennek fogadott el, úgy hogy ez van és a meleg mozgalomnak köszönhetően sok más roma, szegény, hajléktalan, és fogyatékos és női jogi aktivistákkal barátkoztam össze, akikkel ha mély vallásos álheteró maradtam volna, akkor most nem ismerném őket és szegényebb lennék nélkülük..
2021. okt. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!