Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van olyan ország, ahol vallási...

Van olyan ország, ahol vallási szertartással összeadják az LMBTQ+ párokat az alábbi vallások? Támogatnád, hogy itt is legyen ilyen?

Figyelt kérdés
Van ország, ahol házasodhat LMBTQ+ pár ortodox vagy konzervatív zsidó, muszlim, buddhista, hindu, zoroasztriánus vagy (elsősorban katolikus, ortodox és konzervatív protestáns) keresztény szertartással? Támogatnád, hogy a törvény biztosítsa Magyarországon is, hogy minden vallásnak kötelező ugyanúgy kezelni az ilyen csoportokhoz tartozó embereket, mint a heteroszexuális és cisznemű párokat?

2021. okt. 28. 20:57
 91/134 anonim ***** válasza:
100%
Raadásul a kérdező ferdített, mivel azt állította, hogy járt templomban Ausztriában ami tömve volt emberekkel, aztán másik mondatával cáfolta. Akkor mi bizonyítékokat tettünk közi a katolikus egyházon belüli esettel kapcsolatban, azt is lesöpörte, plusz még a feltételezheő és bizonyíthatóan homoszexuális papokról szóló bizonyítékokat is semmisnek vette..
2021. nov. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/134 A kérdező kommentje:

Akkor nem tudsz magyarul. Sajnálom. Ha neked a hülye, a pszichotikus állapotban lévő eset, aki nem szedte be a gyógyszereit, meg az idióta megegyezik, a bunkóval, tahóval amit ezekre a trágár, valóbban bunkó, személyeskedő kifejezésekre írtam, akkor te nem érted a szavak jelentését...


Tömve volt. Jártam is katolikus templomban osztrák haverokkal, ezt sehol nem cáfoltam, iróniával éltem arra, hogy Ausztria egy katolikus ország és sokan járnak templomban, ti meg kollektíven, egész Nyugat-Európára írtatok egy hamis állítást, aztán nőellenesnek állítottál be egy európai egyházat, aminek semmilyen ilyen teológiája nincsen (ellenben mondjuk néhány neoprotestáns szektával, közel-keleti radikális muszlim szektával és néhány New York-i ultraortodox zsidó szektával).

2021. nov. 4. 16:43
 93/134 anonim ***** válasza:
100%
#92 kérlek, mutass egy női katolikus papot!
2021. nov. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/134 A kérdező kommentje:

Ahhh... Hát az aztán nagyon nagy nőellenesség és nőgyűlölet... Római és görög katolikus (és egyébként ortodox) szemszögből, Jézus az első nagycsütörtökkor (megfeszítése előtti csütörtökön) tartotta az első szentmisét (ennek volt része az utolsó vacsora is, amire minden teológiailag valóbban kereszténynek mondható felekezet valamilyen módon megemlékezik) és ekkor alapította a papság szentségét. Ezen a szentmisén a 12 apostol volt jelen, akik mind, kizárólag férfiak voltak. A katolikus (és ortodox) egyház arra alapozza azt a döntését, hogy papok csak férfiak lehetnek, nem csak azért, mert már miért ne. VISZONT, szerzetesség van, mindkét nem számára, a női szerzeteseket apácának nevezzük, ami eléggé hasonlít a papsághoz, annyi különbséggel, hogy szentmisét nem mutathat be (de felolvashat és imádkozást is vezethet), illetve a 7 szentséget nem adhatja át.


Olvass teológiai, vallásfilozófiai és vallástudományos könyveket és ne csak beszélj róla úgy, hogy feltehetően nem tudod a hátterét!


Egyéb jellegzetesen "nőgyűlölő, mocskos és hímsoviniszta" tapasztalat?

2021. nov. 4. 18:28
 95/134 A kérdező kommentje:

Pontosabban előtte is "misézett", de nem az általa elrendelt módon.


"Ezt cselekedjétek, az én emlékezetemre!"

2021. nov. 4. 18:30
 96/134 anonim ***** válasza:
75%

Tehát ha a diszkriminációra van egy tessék-lássék magyarázat, akkor az rendben van.

Azért vannak nálad súlyos problémák fejben...

2021. nov. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/134 A kérdező kommentje:

Ez a magyarázata. Soha nem tanultál teológiát. Látszik. Apáca rendből sok van. Apácák még temetést is levezethetnek. Menj reklamálni az Emberi Erőforrások Minisztériumába is, amiért az óvodai pedagógus egy femininebb szakma. K*rva sem lehet férfi, maximum hímringyó.


Megint személyeskedsz, ahelyett, hogy egy részletes teológiai elemzést írnál nekem, ha már annyira képzettnek tartod magad a teológiában!

2021. nov. 4. 22:12
 98/134 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, én időmben pedig 30 évvel ezelőtt születtem, már voltak óvobácsik, eredetileg óvóbácsik voltak, meg férfi tanárok voltak, aztán kezdett el nőiesedni a pedagógusi szakma...
2021. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/134 anonim ***** válasza:
0%

#97 veled akkor sem személyeskednék ha te lennél az utolsó nő világon. A teolóligiát pedig meghagyom a tanulatlan ember ópiumának. Igazából nem érdekelne a képzeletbeli barátod gittegylete ha a baromságait nem akarná ráeröltetni mindenki másra (eutanázia, abortusz, homofóbia stb.).


Maradjunk csak a példádnál! Azt állítod, hogy nem létezik férfi óvodapedagógus vagy férfi prostituált? Mert én azt állítom, hogy nincs női katolikus pap. Nem kevés vagy ritka, hanem nincs. Ha ezekkel a fogalmakkal sikerült megbirkózni akkor kérlek nyilatkozz, hogy melyik kijelentésedet tartod validnak és melyiket tekinthetjük visszavontnak.

2021. nov. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/134 A kérdező kommentje:

#98.

Az hogy mikor és kik voltak, az teljesen irreleváns. Az biztos, hogy most egy nőies szakma.

2021. nov. 5. 17:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!